Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 08:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Samsung SMX F30 - nowy, czy z usterką ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Samsung SMX F30 - nowy, czy z usterką ??
witam !

Niespełna tydzień temu zakupiłem nową kamerkę jak w temacie. Niestety szybko się zawiodłem. Odtwarzany obraz jest kompletnie nieczytelny, chyba że w idealnym bezruchu. W momencie gdy przesuwam kamerę nawet bardzo wolno, lub obiekt przesuwa się przed kamerą, obraz staje się praktycznie nieczytelny. Wszelkie możliwe krawędzie zamieniają się w setki poziomych kreseczek, często uniemożliwiając rozpoznanie przedmiotów. Próbowałem wszelkie możliwe ustawienia, tryby ale różnicy nie widać. Pomyślałem też, że mam coś z kodekami w komputerze i to tylko problem odtwarzania, ale na innych komputerach jest to samo. Nie wiem już co począć. Na 100% musi to być usterka, bo kamera nagrywająca tak obraz nie miałaby sensu istnieć. Oglądałem nagrania z takiej samej kamery ale innego egzemplarza i jest idealnie. Boję się, że sprzedawca się wyprze i powie że "ten typ tak ma". Obraz wygląda mniej więcej tak

Obrazek

czy może to być wina nieodpowiedniej karty pamięci ? sam już nie wiem czego się czepić.

Pozdrawiam !

wtorek, 3 sierpnia 2010, 19:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Samsung SMX F30 - nowy, czy z usterką ??
Cytuj:
Na 100% musi to być usterka, bo kamera nagrywająca tak obraz nie miałaby sensu istnieć.

BOOM i wszystkie kamery na świecie znikły. :lol:
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak się mylisz...
Przeplot

wtorek, 3 sierpnia 2010, 19:31
Nowy
Nowy

dzięki ! coś w tym jest.. denerwuje mnie tylko dlaczego inny egzemplarz kamery pracuje ok, znaczy na tyle dobrze, że komfortowo można oglądać nagranie. Na mojej, nawet delikatny ruch kamerą powoduje niemiłosierne rozwalenie obrazu, że staje się on praktycznie nieczytelny dopóki się nie zatrzyma. Czy są jakieś programy lub metody do filtracji tego niechcianego efektu ? byle jaki telefon nagrywa już lepiej.... film jest nagrywany w formacie mpeg4. Tu jest przykładowy film nagrany przez kogoś innego. Mimo trzęsących się rąk i dużego zoomu wciąż jest dopuszczalnie dobrze.

http://www.youtube.com/watch?v=VeK0vrRaV8w

pozdrawiam !

wtorek, 3 sierpnia 2010, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Yhym, i oczywiście zerknąłeś na podesłany link i nic Ci nie przychodzi do głowy jak sobie z tym poradzić. Brak słów... Weź się do czytania!!!

wtorek, 3 sierpnia 2010, 21:49
Nowy
Nowy

hehe :) dałem radę. Powróciła radość z dokonanego zakupu. Przełączyłem opcję w programie, widzę jednak że muszę przekonwertować, żeby u wszystkich dobrze działało, bo ciężko komuś dać filmik i powiedzieć - tylko musisz wejść tu i tam i przełaczyć to i tamto ;)
Pozostały jeszcze 2 anomalia... obraz nagrywam 16:9 a odtwarzany jest normalnie i mimo, że ustawiam opcję pokazywania czasu i daty, nie mam tego na nagraniu, ale to już drobiazg w porównaniu z extremalnym poprawieniem jakości odtwarzania :)

Dzięki za pomoc ! pozdrawiam

środa, 4 sierpnia 2010, 10:35
Nowy
Nowy

Mam podobny problem czy ktoś mógłby powiedzieć jak mam to usunąć, ponieważ sam nie moge sobie z tym dac rade :P

niedziela, 10 kwietnia 2011, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kliknąłeś z link podany przeze mnie w pierwszej odpowiedzi i uwzględnileś moją sugestię w ostatniej odpowiedzi? :roll:

niedziela, 10 kwietnia 2011, 19:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]