Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 05:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony fx7 czy panasonic hmc40 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony fx7 czy panasonic hmc40
Witam. Krotkie pytanko.ktory lepszy?prosze pominac kwestie hdv a full hd.przytwornik 1/4 wiec jasnosc podobna, moze jakies inne kwestie. Podobno sa slabe w ciemnych salach ale kwestia dodatkowego oswietlenia plus lampa na kamerze roziaze sprawe? Co z tymi przetwornikami. Canon xm1 oraz2 tez mialy 1/4 i wiele osob nimi krecilo wesela.czy w hd przetwornik 1/4 daje gorsze rezultaty niz w sd? Aha i jeszcze jedno. Czy np niektore kamaery np hv30 maja przetworniki okolo1/27 dlatego cze sa jednoczipowe?

Dziekuje za odpowiedzi.

środa, 4 sierpnia 2010, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony fx7 czy panasonic hmc40
kopan napisał(a):
czy w hd przetwornik 1/4 daje gorsze rezultaty niz w sd?

Wyobraź sobie prostokącik, którego przekątna ma tylko nieco powyżej 6mm. Jeśli upchasz w nim 720x576= 414 720 punktów a w drugim przypadku 1920x1080= 2 073 600 punktów, to nie ma fizycznej możliwości aby w drugim przypadku każdy z tych punkcików dostał tyle samo światła co punkt w przypadku pierwszym. Tłumacząc na polski: nie ma mowy aby jasność kamery była taka sama.
Oczywiście to tylko teoretyczne rozważania, bo z tego co wiem, w obu kamerach wykorzystywany jest system pixel shifting. Co oznacza, że żadna z nich nie ma tylu punktów, jak wychodzi z powyższych równań. Jednak można założyć, że proporcja jednego iloczynu do drugiego się nie zmieni.
kopan napisał(a):
Czy np niektore kamaery np hv30 maja przetworniki okolo1/27 dlatego cze sa jednoczipowe?

Przetwornik HV'ki ma przekatną 1/2.7, czyli prawie 9,5mm, ale wcale nie dlatego jest jednoprzetwornikową kamerą. po prostu tak ją zaprojektował producent. Potrójny przetwornik jako zaletę ma lepsze odwzorowywanie kolorów w ciemnych scenach. Nie ma to bezposrednio związku z jasnością kamery, a jedynie samymi kolorami.
I jeszcze jedna uwaga: w trójprzetwornikowych kamerach nie mnoży się matrycy, czyli np. 3mos x 2Mpx to nie jest 6Mpx, tylko po prostu 3 razy po 2Mpx. Każda z tych matryc odczytuje ten sam obraz, ale tylko w jednym z trzech kolorów.

środa, 4 sierpnia 2010, 14:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma za co... :roll:

czwartek, 5 sierpnia 2010, 15:59
Bywalec
Bywalec

A moze cos wiesz odnosnie bezposredniego porównania obydwu kamer? Co do HV30 to wiem o co biega z przetwornikami itp. Zapytalem o to gdyz zobaczylem ze wiekszość kamer małych jednoprzetwornikowych maja matryce wielkosci około 1/27 cala i myslalem ze moze jest to spowodowane wlasnie tym ze moga sobie na to pozwolic z powodu tylko jednego przetwornika.

czwartek, 5 sierpnia 2010, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale nie rozumiem co zamierzasz porównywać? :roll: Material SD do FullHD? Nie no, zastanów się, przecież to nie ma najmniejszego sensu. Proponuję abyś w pierwszej kolejności zdecydował jednoznacznie: potrzebujesz kamery SD czy HD? Jak SD, to 4:3 czy 16:9? Bez tego nie dokonasz wyboru. Dopiero wtedy porównujesz podobne modele różnych producentów.
PS. Znów zrobiłeś błąd w wielkości przetwornika, 1/27 to nie to samo co 1/2.7
Pozdrawiam.

piątek, 6 sierpnia 2010, 12:10
Bywalec
Bywalec

Nie zrobilem bledu.po prostu nie postawila mi sie kropka. Ok rozumiem to wszystko zreszta mniejsza o przetworniki itp. Wiem ze ma 1/2.7. Chce porownac hmc 40 z fx7. Obydwie maja hd z tym ze jedna hdv druga full. Chodzi mi o porownanie jasnosci i tym podobnych w wyzej wymienionych kamerach.zostawmy w spokoju sd juz.

piątek, 6 sierpnia 2010, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A no teraz już jaśniej rozmawiasz. :)
Niestety do FX7 porównania nie znalazłem, na takie coś popatrz sobie chociaż.

piątek, 6 sierpnia 2010, 21:46
Nowy
Nowy

Z dwojga złego brałbym fx7, choć obraz z tej kamery bardzo mi się nie podoba. Jest taki strasznie mydlany. I to mówię zarówno o FX7, jak i wersji "profesjonalnej" V1.

piątek, 6 sierpnia 2010, 23:17
Bywalec
Bywalec

Witam.
Od dłuższego już czasu jestem "czytającym" to forum, czas aby coś napisać. Ja też potrzebuję nabyć jakąś kamerkę aby była tak na zapas, w razie czego. Zastanawiam się nad czmś w rodzaju FX7. Mam FX1 i Z1, więc FX7 była by z tej samej rodziny i łatwiej by było z osprzętem, akumulatory, kasety... W moim rejonie jeszcze płyty BD długo nie zastąpią DVD, więc kamery HD jeszcze mi nie potrzebne. Wszystko co robię to w SD 16:9. Czy tem "mydlany" obraz z FX7 nie jest przypadkiem tak, jak w FX1 wynikiem złego ustawienia w presetach? O FX1 też na początku pisali że "mydło" a jak się ją odpowiednio ustawi jest "żyleta" Czy ona w porównaniu do FX1/Z1 jest dużo ciemniejsza?
A może zamiast niej kupić np. SONY HDR-CX550, lub Panasonic HDC-TM700.
Jedno co mnie odciąga od ich kupna to wielkość, jak z tym iść do roboty?

piątek, 20 sierpnia 2010, 13:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]