Teraz jest poniedziałek, 1 czerwca 2020, 14:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Awaria kamery Panasonic HMC151 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Awaria kamery Panasonic HMC151
toni65 napisał(a):
Trzymam kciuki za szybką naprawą pawelvideo,
kupując kamerę brałem pod uwagę właśnie 3-letnią gwarancję i ten 5-cio dniowy serwis (po przejściach z różnymi serwisami) nawet z kurierem zagranicznym mam nadzieję, że zmieszczą się w 14dniach.
Właśnie naprawiałem obiektyw Canona klasy profesjonalnej i odebrałem dzisiaj po przeszło dwumiesięcznej (!!!) naprawie w serwisie autoryzowanym w Warszawie!
Ciekawa sprawa z Beiksem, że umywają ręce, ale my jako klienci docenimy to odpowiednio!!!!.
Swoją 151 kupiłem w Eurocori i ta firma wygląda naprawdę solidnie.

Kurier odebrał kamerę wczoraj około godz 11. Dziś czyli następnego dnia wszedłem z ciekawości na swoje konto serwisowe i przeżyłem szok 8O , kamera byłą już wczoraj na miejscu w serwisie z datą zaksięgowania 12.08.10 o godz 15:45, i co wy na to Panowie :) to się nazywa obsługa serwisowa, status naprawy brzmi Diagnosis / Check / Repair.

piątek, 13 sierpnia 2010, 17:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam.

Panowie i Panie, chcę wam opowiedzieć jak działa serwis Panasonica w UK.
Pokrótce dla przypomnienia, miałem awarie kamery HMC151, po długich bojach z uzyskaniem nr. klienta do zalogowania się na stronie serwisu, udało mi się wysłać kamere do centaralnego serwisu w UK. (jestem zarejestrowanym użytkownikiem 3 letniego programu serwisowego)
Kamerę wysłałem 11.08.2010, następnego dnia była już na miejscu, ach jak bylem zadowolony, teraz tylko 5 dni i sprzęcik z powrotem do domu. Nie klikałem o kamerę zastępczą bo przecież w ciągu 5 dni kamera miała wrócić z powrotem, i to bł największy błąd jaki zrobiłem.
Dziś mamy 18.09.2010, właśnie otrzymałem informację od DHL że kamera już do mnie wraca :twisted:, tak trwało to 37 dni!!!
W tym czasie rzekomej naprawy kamery napisałem kilkanaście e-maili do serwisu w UK i Panasonic Broadcast w Polsce.

Oto przykładowa odpowiedź z serwisu w UK:

I will be out of the office starting 07/08/2010 and will not return until 31/08/2010.
please e-mail: broadcast.support@panasonic.co.uk
if you require technical help on broadcast products.

A to przykładowa odpowiedź z panasonic Polska:

Przepraszamy za zwłokę w udzieleniu odpowiedzi.
Z powodu trwającego nadal okresu urlopowego nastąpiły pewne trudności w komunikacji z serwisem w UK.
Chcielibyśmy poinformować, iż Pańska kamera oczekuje na zamówione części zamienne.
W związku z tym, wyślemy Panu kamerę zastępczą w jak najkrótszym czasie.
Przepraszamy za niedogodności, jakie mogła spowodować ta sutyacja.
Pozdrawiam

i jeszcze jedna:

Uprzejmie informujemy, iż przesłaliśmy Pański e-mail do odpowiedniego serwisu z prośbą o jak najszybszy kontakt bezpośrednio z Panem oraz o informarcje dotyczące kamery zastępczej.
Wgodnie z informacją otrzymaną 26/08/2010 , serwis powinien był wysłać Panu kamerę zastępczą.
Personel Panasonic Broadcast serwis napraw w UK podejmie odpowiednie działania.
Sugerujemy również, aby skontaktował się Pan bezpośrednio z serwisem napraw w UK na adres broadcast.repair@eu.panasonic.com lub pod numerem telefonu +44 (0) 29-20542-381

Tak działa europejski centralny serwis Panasonica w UK.
Nigdy więcej nie dostałem już żadnej informacji z serwisu.
Na stronie statusu naprawy od prawie trzech tygodni widniała informacja "Sparebackorder", w tłumaczeniu znaczy oczekiwanie na części zamienne :lol:.

Po trzech tygodniach udało mi się zamówić kamerę zastępczą tylko dzięki Panasonic Polska.
Najlepsze jest to że nawet Panasonic Polska przyznał mi, że są problemy w funkcjonowaniu serwisu w UK i bardzo mnie przepraszają.
Krótko mówiąc zostałem oszukany, a gwarancją Panasonica można sobie tyłek podetrzeć, jest nic nie watra.
To ostatnia przygoda z tą firmą, pozbywam się po sezonie kamery i nigdy więcej Panasonica.

sobota, 18 września 2010, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pawelvideo napisał(a):
...Panasonic Polska przyznał mi, że są problemy w funkcjonowaniu serwisu w UK i bardzo mnie przepraszają.
Krótko mówiąc zostałem oszukany, a gwarancją Panasonica można sobie tyłek podetrzeć, jest nic nie watra.

To tragiczna informacja. Nasuwa się pytanie, czy masz gdzieś na kwicie pisaną gwarancję tej 7-mio dniowej naprawy? Może pójść w stronę zwrotu poniesionych kosztów? Gwarancja jest, można powiedzieć, częścią produktu, może dałoby radę pójść w stronę "niezgodności towaru z umową"?
W każdym razie ja bym starał się coś uszczknąć w tym nieszczęściu.

sobota, 18 września 2010, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nosz ku..a mać! Cieżką kasę za tę kamerę, która jakością obrazu nie grzeszy, wydaje się m.in. po to, żeby serwis mi szybko załatwiał takie sprawy! Więc za co się płaci w takim przypadku? Chyba tylko za wiekszą obudowę i guzikologię.

niedziela, 19 września 2010, 02:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A więc dziś odebrałem kamerę.
Została wymieniona cała płyta główna elektroniki, tym samym został zresetowany licznik przebiegu, został też wgrany nowy firmware 1.21, i to tyle dobrych informacji.
Patałachy z serwisu w UK uszkodzili mi podczas naprawy mechanikę zoomowania, podczas zbliżania i oddalania słychać trzaski i zgrzyty transfokatora, obraz wpada wtedy w drgania, auto-fokus głupieje bo nie może poprawnie się ustawić. Jeszcze na dodatek śrubek nie potrafią wykręcać, użyli chyba złego śrubokrętu bo wszystkie śrubki są podrapane, ja pier....le.
Już ku..a brak mi słów, ale mam na szczęście asa w rękawie, kamerę zastępczą, nie odeślę jej dopóki nie naprawią mojej ponownie.
Ludzie co to ku..a za firma?

tak wygląda zoomowanie na najniższym biegu, proponuje pogłośnić.
http://hostuje.net/file.php?id=896eae83 ... 322a9f5f2a

poniedziałek, 20 września 2010, 19:17
Bywalec
Bywalec

Witam
Nie posiadam wszak kamery HMC151, ale mam Panasonica HPX371 i tu muszę się przyznać,że również miałem ostatnio problemy z "gwarancją Panasonica". Mianowicie po miesiącu użytkowania tej kamery uszkodzeniu uległ silnik ZOOM'u. No i tu zaczęły się problemy ponieważ obiektyw jest firmy Fujinon sprzedawany razem z kamerą a Panasonic umywa od tego ręcę. Po ciężkich bojach z nimi udało się wysłać obiektyw do serwisu Fujinona do Niemiec i tu niespodzianka - oczywiście nie miła dla mnie - otóż niby serwis wymienił silnik na nowy i o dziwo szybko po w cztery dni, ale uszkodził pierścień przysłony i obiektyw znów trzeba było wysłać do serwisu. Wrócił po tygodniu ale tym razem serwis zapomniał przestawić go w normalny tryb pracy - no ale całe szczęście że można było zrobić to samemu. Sumując to ta GWARANCJA Panasonica to jest wielka lipa, ponieważ dają niby 5 lat albo 5 tyś godzin pracy. Przeliczając czas pracy jaki u mnie ta kamera pracuje to będzie jakiś rok.

P.S. Tak nawiasem mówiąc to raczej Panasonic już drugi raz do mojej "stajni" nie zawita. Z Sony takich problemów nie było.

Pozdrawiam

wtorek, 21 września 2010, 01:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pawelvideo napisał(a):
został też wgrany nowy firmware 1.21

Na pewno 1.21? Najnowsza wersja do ściągnięcia to 1.20.

wtorek, 21 września 2010, 01:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pawelvideo napisał(a):
A więc dziś odebrałem kamerę.
Została wymieniona cała płyta główna elektroniki, tym samym został zresetowany licznik przebiegu, został też wgrany nowy firmware 1.21, i to tyle dobrych informacji.
Patałachy z serwisu w UK uszkodzili mi podczas naprawy mechanikę zoomowania, podczas zbliżania i oddalania słychać trzaski i zgrzyty transfokatora, obraz wpada wtedy w drgania, auto-fokus głupieje bo nie może poprawnie się ustawić. Jeszcze na dodatek śrubek nie potrafią wykręcać, użyli chyba złego śrubokrętu bo wszystkie śrubki są podrapane, ja pier....le.
Już ku..a brak mi słów, ale mam na szczęście asa w rękawie, kamerę zastępczą, nie odeślę jej dopóki nie naprawią mojej ponownie.
Ludzie co to ku..a za firma?

tak wygląda zoomowanie na najniższym biegu, proponuje pogłośnić.
http://hostuje.net/file.php?id=896eae83 ... 322a9f5f2a

Nigdy nie byłem fanem pasikonika i ty mnie utwierdzasz w tym przekonaniu, że zawsze wybierałem soniaka. A tak na marginesie to wyrazy ubolewania bo twoja sytuacja naprawdę może podłamać człowieka, normalnie "tylko się nogą przeżegnać"

wtorek, 21 września 2010, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
pawelvideo napisał(a):
został też wgrany nowy firmware 1.21

Na pewno 1.21? Najnowsza wersja do ściągnięcia to 1.20.

tak, wgrana jest wersja 1.21, w necie tej wersji oficjalnie brak.
Rożnica jest tylko podczas uruchamiania kamery, kiedyś trwało to długo, kilka dobrych sekund, obecnie kamera uruchamia się natychmiast.

wtorek, 21 września 2010, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie,
Trochę tutaj naprostuje, też wysłałem 151 do serwisu bo zaniepokoiła mnie pewna rzecz w niej. Jednak serwis (w UK, NIE w Niemczech) przeszedł moje najśmielsze oczekiwania bo w piątek kurier odebrał ode mnie kamerkę w srode już ją miałem z powrotem !!! WOW!! Moje pełne uznanie.

wtorek, 21 września 2010, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bo nawet najlepiej działającemu serwisowi zdarzają się wpadki. I takie wypadki są opisywane na forum. Z drugiej strony zapewne jest 99% użytkowników zachwyconych serwisem. Autor miał pecha, bo awaria zdarzyła się w sezonie urlopowym a i usterka była zapewne nietypowa (brak części zamiennych - konieczność ich ściągania od producenta). Nie chcę bronić serwisu, jestem daleki od tego, ale rezygnacja z Panasonica po jednorazowym incydencie to błąd. Wystarczy przeszukać forum i zobaczyć ile ludzi wieszało psy na serwisie np. Sony.

środa, 22 września 2010, 08:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dokładnie
tylko raz korzystałem z usług firmy sony i od tej pory nie interesuja mnie gwarancje itp. gwarancja niby jest ale tylko na papierze i nic poza tym. zawsze cos wymysla byle zwalic wine na klienta.
i jeszcze nie potrafia naprawic tylko gorzje popsuja np swietny serwis z poznania, który nie wiem za co dostaje nagrody i wyróznienia, chyba sami sobie drukuja :lol:
pozdrawiam

środa, 22 września 2010, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zarąbiste w gwarancjach sony było zastrzezenie, że VX2100 nie może być uzywany do zadań profesjonalnych. Ja swoją przywiozłem zza wody, ale zaprzyjaźniony kamerun " wykipiał" jak mu w serwisie taki tekst zasadzili.

czwartek, 23 września 2010, 19:16
Stały bywalec
Stały bywalec

Trochę nie na temat ale chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tej kamery czy istnieją jakieś presety jak w np. XH A1S pytam dlatego gdyż dostałem kilka wesel i obraz dla mnie jest nie do przyjęcia (zbyt ciemny) nieprzyjemny dla oka- czy spowodowane jest to własnie złymi presetami? Drugie pytanie, czy kamera aby napewno nie posiada funkcji nagrywania w rozdzielczości SD

czwartek, 23 września 2010, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AG-HMC151 ma 6 domyślnych presetów i nie nagrywa w SD.

czwartek, 23 września 2010, 22:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona