Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 10:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Sony fx1000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony fx1000
:oops: Witam... Czytałem dużo na temat mikrofonu w Sony fx1000e... Kamerkę posiadam i mam pytanko czy może mi ktoś pomóc i udzielić odpowiedzi, jaki kupić mikrofon zastosowanie głównie "wesela”. Ponieważ informacji jest sporo użytkowników również nie mogę nigdzie doszukać się jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo proszę użytkowników o pomoc.
Z góry bardzo dziękuję

poniedziałek, 6 września 2010, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony fx1000
Jak na początek to super będzie
np taki :

http://www.fan.com.pl/sklep/product_inf ... ntent=4938

lub taki:

http://muzyczny.pl/118805_Rode-VideoMic ... -mono.html

Pierwszą opcje mam do zbycia (stan idealny) bo zakupiłem sobie inny.
Więcej na priva jeśli chcesz.

poniedziałek, 6 września 2010, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

potwierdzam, to świetne mikrofony

poniedziałek, 6 września 2010, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli chcesz zastosowac z tych podanych to tylko stereo bo mono jest typowo kierunkowy i jak sie bedziesz krecił bedzie kiszka.
po drugie Rode SVM ma bardzo duzy sygnał na wyjsciu co wiaze sie z praca tylko i wyłacznie na manualu kosciol i sala. jezeli wykorzystasz wewnetrzne to tylko kosciol i moze byc na auto. jezeli zalezy ci na dzwieku to sala tylko na manualu. Układ AGC kamery nie radzi sobie na sali i bedziesz miał modulacje, zeby temu zapobiec tylko opcja manual audio.
poki co na jacka nie wymyslili nic lepszego. firma rode robi dobre i solidne produkty.

poniedziałek, 6 września 2010, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dźwięk z wbudowanego mic w kamerę jest bardzo doby
po co utrudniać sobie jeszcze :lol:
przekombinowania prowadzą do rozterek

wtorek, 7 września 2010, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):

sorki za wypowiedz ale jezeli ktos pisze ze dzwiek jest dobry ba bardzo dobry to ciarki po kregoslupie przechodza.
Mozna stwierdzic ze dzwiek jest lepszy niz np w fx1 ale do bardzo dobrego to jeszcze daleko.
z drugiej strony zalezy na czym kolega odtwarza ten dzwiek bo jezeli tylko na samym tv to faktycznie mozna powiedziec ze jest ok

wtorek, 7 września 2010, 17:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
darek_k napisał(a):

sorki za wypowiedz ale jezeli ktos pisze ze dzwiek jest dobry ba bardzo dobry to ciarki po kregoslupie przechodza.
Mozna stwierdzic ze dzwiek jest lepszy niz np w fx1 ale do bardzo dobrego to jeszcze daleko.
z drugiej strony zalezy na czym kolega odtwarza ten dzwiek bo jezeli tylko na samym tv to faktycznie mozna powiedziec ze jest ok
tylko na TV

wtorek, 7 września 2010, 18:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to proponuje posłuchac na kinie domowym bo młodzi taki sprzet posiadaja.
Wrazenie mieszane

wtorek, 7 września 2010, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam kino domowe JVC i dźwięk z kamerki jest w nim dobry rzeczywiste bez przesady do studyjnego to mu wiele brakuje zresztą chyba z żadnego mikrofony do tysiąca dźwięk nie będzie idealny tak samo jak nie są idealne warunki w jakich jest nagrywany. Zauważyłem, że jedynie zespoły plączą na dźwięk z kamery bo co by nie robili ze swoim dźwiękiem to i tak zawsze wokal jest silniejszy i słychać wszystkie problemy głosowe. Ja na imprezie typu wesele proszę zawsze w wolnym czasie przed pierwszym tańcem kogoś z zespołu do kamerki daje mu słuchawki i proszę by sam posłuchał jak brzmi muzyka przez nich puszczana jeszcze nigdy nikt mi nie powiedział nic złego, a wręcz przeciwnie im też zależy by wszystko było ok, by nikt później na spokojnie nie usłyszał mankamentów głosu oraz pogłosu z sali bo takie coś świadczy jedynie o zespole i ich sprzęcie.

wtorek, 7 września 2010, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mankament tej kamery jest taki ze ma gniazdo na jacka a nie na xlr i duzego manewru nie ma co do wyboru mikrofonu. zostaje jedynie rode SVM.
jeszcze jest wyjscie B podłaczasz np zooma h2 do miksera i łaczysz dzwiek z kamery w jedna całosc.
Pytanie tylko co znaczy dla autora postu dobry dzwiek bo juz spotkałem sie z róznymi próbkami niby dobrego dzwieku, który dobry nie był.
Kiedys uwazałem ze dzwiek z vx2100 +monacor ecm 600st jest dobry ale jak włacze sobie wesela z przed kilku lat to zachwycony nie jestem bo słuchałem audio z głosników TV
pozdrawiam

wtorek, 7 września 2010, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
mankament tej kamery jest taki ze ma gniazdo na jacka a nie na xlr i duzego manewru nie ma co do wyboru mikrofonu. zostaje jedynie rode SVM.
jeszcze jest wyjscie B podłaczasz np zooma h2 do miksera i łaczysz dzwiek z kamery w jedna całosc.
Pytanie tylko co znaczy dla autora postu dobry dzwiek bo juz spotkałem sie z róznymi próbkami niby dobrego dzwieku, który dobry nie był.
Kiedys uwazałem ze dzwiek z vx2100 +monacor ecm 600st jest dobry ale jak włacze sobie wesela z przed kilku lat to zachwycony nie jestem bo słuchałem audio z głosników TV
pozdrawiam

masz wymagania
po co kupiłeś te kamerę, żeby teraz płakać

ja filmuje tą kamerą i na audio nie narzekam i nikt też nie narzeka i żadnych zastrzeżeń nie było nie ma i nie będzie ze strony odbiorcy

wtorek, 7 września 2010, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wypowiadam sie jako były uzytkownik tej kamery, która własnie ze wzgledu na tor audio sprzedałem.
widziałem juz wesela które były krecone na auto i stwierdzenie ze tak musi byc i odbiorca tego nie słyszy jest porazka.
Sam nagrałem jedna na auto i całe szczescie ze miałem materiał z rejestratora to jakos to wyciagnałem ale nie wyobrazam sobie oddawac takiego materiału tylko z mika kamery.
wstyd i tyle. Kasa w kieszeni za usługe to nie wszystko.
Ale kazdy robi jak mu wygodnie

wtorek, 7 września 2010, 22:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
wypowiadam sie jako były uzytkownik tej kamery, całe szczescie ze miałem materiał z rejestratora to jakos to wyciagnałem ale nie wyobrazam sobie oddawac takiego materiału tylko z mika kamery.
wstyd i tyle. Kasa w kieszeni za usługe to nie wszystko.
Ale kazdy robi jak mu wygodnie

I tu sie zgadzam.Czasami spotkalem sie ze zespol nie ma dobrego mixera no i
nie ma sie jak u nich podlaczyc bo maja np wyjscia schrzanione ze glownym sowakiem nawet na rec podglasnia.Wtedy to pozostaje dobry mikrofon zbierajacy ambient,lub tez statyw w rogu i podlaczenie do rejestratora,ktora to ostateczna wersja nie jest rewelacja.Ale wiekszosc jak widzialem to jedzie na sucho bez masla i udaja ze jest super byle by kaske do reki wziasc i w dodatku robi 3h wesele w tydzien na gotowo.Bo przeciez szybko dobrze i tanio (bo za 1300zl) to jego walory.To smutne ze ludzie daja sie na to stale nabierac.

środa, 8 września 2010, 12:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]