Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 10:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Canon XH A1s - kilka pytań przed zakupem 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Canon XH A1s - kilka pytań przed zakupem
Witajcie

Zwracam się z prośbą do wszystkich posiadaczy tej kamerki oraz osób które miały przyjemność z nią pracować.

Przymierzam się do jej kupna dlatego chciałbym Was zapytać o kilka spraw.

Dźwięk z tej kamery - zależy mi głównie na zabawie na sali podczas wesela.

Czy występują jakieś modulacje wraz z przemieszczaniem się
operatora po sali i zmianą położenia w stosunku do głośników. Czy jest raz
ciszej raz głośniej? Można nad tym zapanować?

Zastanawiam się też nad rejestratorem ZOOM H4n i słyszałem, że dosyć często dźwięk rozpływa się o ułamki sekund z obrazem podczas synchornu na montażu.
Miałem wcześniej FX1000 i dźwięk był nie do zaakceptowania nawet na manualu i z dodatkowym miciem.

Czy mógłbym gdzieś zobaczyć chociaż 2 minuty materiału nagranego podczas
imprezy? Mógłby ktoś udostępnić sample z imprezy?

Ostatnie pytanie - wyważenie kamery, używam flycama ultralite 6000 i
zastanawiam się jak kamera będzie z nim współpracować? czy jest w miarę
dobrze wyważona ze środkiem ciężkości w okolicach środka korpusu?
Pracowałem już z canonem XL2 i kompletnie nie nadawał się do pracy z
budżetowym flycamem, cała kamera leciała do przodu i w prawo.

Jeśli znajdziecie chwilę by odpisać będę bardzo wdzięczny.

Wszelkie dodatkowe komentarze do tej kamerze mile widziane :)

czwartek, 7 października 2010, 14:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Canon XH A1s - kilka pytań przed zakupem
Mikrofon w modelu XHA1s w przeciwieństwie do XHA1 dobrze sobie radzi z dźwiękiem. Modulacje występują jedynie przy zmianie położenia wdłuż osi Y. Podczas przemieszczania się na sali ten efekt nie występuje. Mimo tego uważam że korzystanie z rejestratora to powinien być standard, polecam tańszy zommH2. Nie ma żadnych prblemów z desynchronizacją dźwięku pomiędzy rejestratorem i kamerą. Do rejestratora konieczny jest zakup karty. Dla własnego komfortu warto zakupić 32 -gigową lub conajmniej 16-kę.

Co do stabilizacji, używałem merlina - bez uwag.

czwartek, 7 października 2010, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

.

Ostatnio edytowano piątek, 15 października 2010, 22:27 przez kamitomi, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 14 października 2010, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli zespól nie udostępni łącza wtedy pozostaje rozstawić zooma na statywie. Zawsze wtedy rejestruję na 4 kanały wav. W tym trybie przy 32 gigowej karcie można złapać ok. 24 godzin audio. Przy dwudniowej uroczystości czasami jest na styk.
Po włączeniu rec. jedynie zmieniam co ok. 3-4 godz baterie - nagrywa się wszystko.

czwartek, 14 października 2010, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a po co nagrywac wszystko.

piątek, 15 października 2010, 07:08
Stały bywalec
Stały bywalec

empe70 napisał(a):
...nagrywa się wszystko.

Chcesz mi powiedzieć że później wyszukujesz tych utworów i synchronizujesz je z filmem? Robiąc jeden film na miesiąc można sobie na to pozwolić.

piątek, 15 października 2010, 08:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie rozumiem w czym problem chłopaki

Wyszukanie odpowiednika audio dla obrazu + synchro + regulacja volume w APP to dosłownie 1 - 2 minuty. W materiale zawsze znajdują się całe utwory od początku do końca na dodatek robię z tego wszystkiego ścieżkę Dolby Surround 5.1 :D

Gra jest warta świeczki, w każdym domu już gości zestaw kina domowego i między innymi pewnie dlatego zleceniami mógłym obdzielić nie tylko forumowiczów z tego forum ale i z "filmowca"

piątek, 15 października 2010, 09:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dolby Surround 5.1 to moge zrobic wciskajac jeden przycisk na pilocie i z dwóch kanałów mam 5 pseudo.
Uwazasz ze jak nagrasz zoomem 4 sciezki a piata bedzie z kamery to masz juz 5???
Jakbys rostawił miki na całej sali w kazdym rogu to i tak nie uzyskasz zadnego efektu tylko jeden wielki bełkot.
Obejrzyj sobie film z dzwiekiem 5.1 to zobaczysz ze dzwiek "porusza sie" wraz z obiektywem kamery.
To co powinno byc z przodu za chwile bedzie z tyłu wiec tego typu kombinacja mija sie z celem.

piątek, 15 października 2010, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mylisz się

Jeden zoom jest podpięty pod mixer, drugi ustawiam w rejonie głośników + dźwięk z kamery, można z tego zrobić kawał dobrego soundu.

piątek, 15 października 2010, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na temat dzwieku moge doktorat napisac i takie kombinacje co opisujesz poprawiaja conajwyzej sygnal stereo. to ze rozbijesz to na 5 kanalow i wyswietli sie znaczek 5,1 niczego nie udowadnia. Dzwiek z rej. polozonego kolo głosnika to co niby jest za efekt?
jedyne co mozna zrobic to nałozyc ten dzwiek na to co nagrywa kamera i wsio 2 kanały czyli stereo, chociaz stereo nie jest.
Dzwiek z miksera to owszem muza bedzie stereo jak maja wszystko w mikserze dobrze podpiete.
Kazda inna kombinacje mozna zrobic uzywajac wzmacniacza w kinie i wcisnieciu kliku przycisków tak aby stereo rozbiło sie na 5,1 i tyle.
Jest to tylko dodatkowa robota która niczego nie wniesie a tylko oszuka klienta który mysli ze ma 5,1.
Poczytaj troche literatury a zobaczysz ze nie opowiadam głupot albo pogadaj z kims kto jest odpowiedzialny za realizacje dzwieku.

piątek, 15 października 2010, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście że masz rację 6-cio kanałowy dżwięk to panie doktorze dwa kanały stereo + dwa kanały surround + bass i dodatkowy przód.
A teraz wskaż mi taką definicję dźwięku 5.1 która określa co w jakim głośniku i w jakim czasie się ma znaleźć

Według ciebie dolby 5.1 to pewnie multikino i świszczące na uchem pociski

Posłuchaj sobie koncertu The Cure z Berlina i poczytaj w jaki sposób utworzono tam ścieżkę surround 5.1 - ja właśnie wzorowałem właśnie się na nich :)

No i kończąc ten wątek napiszę że mariaż tych wszystkich źródeł dźwięku daje naprawdę fajny efekt.

piątek, 15 października 2010, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko ze nie jestes w stanie uzyskac bo nie masz z czego. przykładajac zooma do głosnika to co masz tak naprawde nagrana jedan sciezke, bo kazdy kanał to naprawde to samo.
Masz jakies słabe wzorce. Nagrac kilka sciezek ułozyc na timeline i mówic mam 5.1 to troche mało na 5 kanałów

piątek, 15 października 2010, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Myślę że wzorce są dobre i sprawdzone, jestem w stanie uzyskać dobry dźwięk DD 5.1, Twoja teoria "zoom przy głośniku" nie całkiem pokrywa się z rzeczywistością. Także sądzę że i Twój doktorat z dźwięku 5.1 pewnie utknąłby na etapie monofonii.

piątek, 15 października 2010, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stoisz cały czas w jednym miejscu z kamerą i pozycjonujesz dźwięki wg. tego ustawienia? Latasz z kamerą, pozycja się zmienia, a dźwięk "stoi" w miejscu. Bez sensu.

niedziela, 17 października 2010, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a może by tak coś o tym canonie? :mrgreen: :mrgreen:

niedziela, 17 października 2010, 23:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona