Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 18:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Format filmu nagrywany kamerą Sony. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Format filmu nagrywany kamerą Sony.
Witam,

Posiadam kamerę Sony HD AVCHD HandyCam HDR-CX105 i nagrywa mi ona filmy w formacie .m2ts ... Próbowałem różnych konwerterów i Sony Vegas, ale przez oba wyjścia film tracił na jakości i były na filmie jakieś dziwne paski poziome od czasu do czasu. Mój problem polega na tym, czy znacie jakiś dobry programik, przez który nagrany film nie traci na jakości obrazu i się nie przecina po skonwertowaniu ?

Pozdrawiam.

niedziela, 10 października 2010, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Format filmu nagrywany kamerą Sony.
Kamera nagrywa na dysk twardy więc skopiowany materiał na komputer powinien być w takiej samej jakości jak nagrany bo kopiujesz tylko dane reszta jest kwestią ustawienia programu. I pytanie jaki rodzaj plyty chcesz zrobić.

niedziela, 10 października 2010, 13:54
Nowy
Nowy

Ja na żadną płytę nie chce nic nagrywać ... Tylko robić filmy na YT, ale mi ten format .m2ts to nie umożliwia. Chodzi o to, że : nagrywam film wrzucam go na PC i chce mu zmienić format, żeby lepiej mi się go składało w całość z innymi filmikami. Próbowałem w Sony Vegas i w Ulead VideoStudio 11 składać te filmy bez konwertowania, ale to była jedna wielka kaszana, używałem różnych konwerterów z formatu .m2ts, ale filmy za to traciły na jakości. I mam pytanie. Macie jakiś zaufany i sprawdzony konwerter do tego formatu ?

niedziela, 10 października 2010, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

''any converter''

niedziela, 10 października 2010, 20:50
Bywalec
Bywalec

A może by trochę poczytać - lub obejrzeć jakieś tutki :oops: a nie zaraz nie da się , bo program sam nie zrobi. Nie wydaje mi się,żebyś próbował w sony v. Tam rendering można zrobić do praktycznie każdej żądanej formy pliku wynikowego. np. rendering vegas mp4 .... trochę myślenia i jest :
http://www.youtube.com/watch?v=fR6v4SehXgs
Pytania w google też nie są trudne. Trzeba tylko odpowiednio zadawać pytanie :mrgreen:
To forum też jest pełne odpowiedzi. Powodzenia :D
Hmm - jeszcze jeśli z np. 2 Gb m2ts zrobisz 100 Mb DivX to jasne chyba, że jakość się pogorszy nieco. To temat rzeka - użycie odpowiednich kodeków, programików. A na YT najlepiej użyj formatu mp4.

niedziela, 10 października 2010, 21:17
Nowy
Nowy

Właśnie, że w Sony Vegas próbowałem. Próbowałem w darmowej wersji nie działało, z darmowej zrobiłem full nie działało, więc podjąłem decyzję i kupiłem sobie pełną wersję w sklepie i jaki efekt ? Też nie działało. Nie działało pod tym względem, że jak dodawałem byle jaki film to program wył. się. Próbowałem na różnych kompach i taki problem występował zawsze. Albo jak już dało się dodać film to jak chciałeś go zapisać to pod koniec się program wył., albo jak chciałem dodać drugi film to wtedy program się wył. Reinstale itp. nie pomagały.

poniedziałek, 11 października 2010, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to widać u Ciebie nie działa.
U mnie (i kilkudziesięciu kolegów z tego forum pewnie też) działa, a u Ciebie nie.

Tylko, że nie napisałeś tak naprawdę, co nie działa. Co konkretnie zrobiłeś i w jakim formacie. Bardziej to brzmi, jak biadolenie, a nie konkretne informacje i prośba o znalezienie przyczyny i/lub rozwiązania.

Czy format, do którego zapisywałeś, to Sony AVC w odmianie Youtube HD ??

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 11 października 2010, 15:45
Nowy
Nowy

Cytuj:
Czy format, do którego zapisywałeś, to Sony AVC w odmianie Youtube HD ??

Tak.

poniedziałek, 11 października 2010, 21:29
Bywalec
Bywalec

Jak mówisz o filmach - myślisz o klipach z kamerki ? Piszesz "Próbowałem na różnych kompach i taki problem występował zawsze." gdyby nie to - proste wydawałoby się sprawdzić konfig kompa. No ale w Vegas można pojechać nawet na 1 jajku i 2-3 GB ramu. (katorga i kilkadziesiąt godzin - ale wyda)
W tym przypadku podejrzewałbym też zmiany w nadpisanych kodekach ... ale znowu nie na iluś tam kompach.
Ten Vegas to wersja 9 jak rozumiem ? D lub E ? Starszych chyba już nie ma w sprzedaży. Chyba już 8 nie widziała *mts (nie pamiętam)

wtorek, 12 października 2010, 06:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]