Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 20:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kamera do nagrywania długich, ciągłych materiałów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do nagrywania długich, ciągłych materiałów
Witam

Prosiłbym o doradzenie w wyborze kamery która musi spełniać trochę nietypowe zastosowania.
Celem kamery mianowicie byłoby nagrywanie długich ciągłych materiałów.
Przez długie materiały, mam na myśli minimum 7-8 godzin, 12 byłoby optymalnie.
Co do ciągłości. Problem polega w tym, ze przez cały okres nagrywania, a więc minimum 7 godzin kamera musi działać bezobsługowo, tj. nie można nią ruszać, wymieniać nośnika danych czy baterii.
Dodatkowo w miejscu w którym kamera będzie pracować nie ma możliwości podpięcia się do standardowego gniazdka 230V.

A więc problemy są dwa, nośnik i zasilanie.
Rozumiem, że ze względu na długość materiału wchodzą w grę jedynie kamery z dyskiem twardym. Materiał niekoniecznie musi być nagrywany w jakościi HD (chociaż oczywiście taka możliwość byłaby dodatkowym plusem). Z moich szybkich wyliczeń wynika, że na rynku są dostępne odpowiednie kamery.

Drugi, poważniejszy problem to zasilanie. Nie orientuje się w wytrzymałości akumulatorów. Nie sądze by standardowe akumulatory uciągnęły zasilanie przez tyle czasu ale może są jakieś rozwiązania? Jakieś battery packi albo cokolwiek innego. W ostateczności kamera może być ustawiona w miarę blisko samochodu i może dałoby sie wykorzystać w jakiś sposób akumulator (najlepiej zapasowy w bagażniku żeby samochód po nagraniu jeszcze odpalił).

Co do ceny, generalnie nie ma jakiś sztywnych limitów ale mimo wszystko najlepiej jak najniższym kosztem.

Rozważałem jeszcze podpięcie zwykłej kamery DV do laptopa i zrzucanie materiału bezpośrednio na dysk komputera, ale pojemność baterii w laptopie okazała się problemem nie do rozwiązania.

Mam nadzieję, że znajdzie się sprzęt który podoła ustanowionym wymaganiom.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

poniedziałek, 18 października 2010, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do nagrywania długich, ciągłych materiałów
nx5+ flash128gb :p
cena: ok.20000zl

wtorek, 19 października 2010, 01:03
Nowy
Nowy

Nie wiem, jestem zielony w kwestii kamer, miedzy innymi dlatego zadaje tutaj pytania, ale po chwili przyjrzenia sie ofercie sony mam wrazenie, ze proponujesz mi Ferrari kiedy na zakupy do sklepu spokojnie moge dojezdzac rowerem.
Do HXR-NX5 na stronie producenta proponowana tansza bateria (a podejrzewam, ze taka znajduje sie w standardzie) jest NP-F970 o pojemnosci 6600mAh.
Dla przykladu, z drugiej strony mamy akumulator NP-FV100 o pojemnosci 3900 mAh do kamery XR200V, z hdd 120gb. Calosc za 3800zl
Jak juz pisalem wystarczy mi zwykla jakosc DV, bardziej chodzi o dlugosc i ciaglosc materialu. Nie sadze bym byl w stanie wykorzystac mozliwosci NX-5 a czy roznica 2700mAh jest warta doplacania 16 000 czy po prostu moje pytanie nie zostalo potraktowane do konca serio?
Jak te 2700mAH przeklada sie na czas pracy kamery?

Z gory przepraszam jesli jakies moje tezy badz pytania wydaja sie glupie. Zdaje sobie sprawe, ze kamery to osobna duza porcja wiedzy, ja sie specjalizuje w zyciu w innych sprawach w ktorych sluze pomoca. W tym temacie zwracam sie do ekspertow.

wtorek, 19 października 2010, 02:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Np. kamerka Sony DCR-SR58E na twardy dysk i dokupujesz akumulator PowerGold NP-FV100. Akumulator dołączany do kamery ma pojemność 500 mAh i wystarcza niby na 100 min ciągłego filmowania, a ten PowerGold ma pojemność ponad 7 razy większą, więc spokojnie powinien wystarczyć.
http://www.ceneo.pl/5522631
http://allegro.pl/akumulator-np-fv90-np ... 49558.html
Tylko nie kupuj tańszych akumulatorów innych producentów! PremiumGold jest sprawdzoną marką jeśli chodzi o zamienniki. Calość za ok. 1400 PLN.

Ostatnio edytowano środa, 24 listopada 2010, 17:59 przez Pinto, łącznie edytowano 1 raz

środa, 20 października 2010, 00:10
Bywalec
Bywalec

Szczerze mówiąc nie spotkałem się z kamerą do użytku domowego, która mogłaby na baterii działać 8 a co dopiero 12 godzin.
Nawet kamery na SD gdzie nie ma ruchomych elementów (no. silnik dysku twardego czy laser) chodzą do 300-400 minut.

wtorek, 23 listopada 2010, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto, zapewne chodzilo ci o akumulatory Premium Gold, moge potwierdzic ich jakosc, mam ich kilka do kamer i aparatow, moim zdaniem sa porownywalne z oryginalami

środa, 24 listopada 2010, 12:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem dlaczego napisałem PowerGold :) Patrzyłem na swojego Premium Golda, a napisałem Power Gold :)

środa, 24 listopada 2010, 17:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]