Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 10:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Sample do Sony HDR HC9, HDR HC7, Canon HV30? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sample do Sony HDR HC9, HDR HC7, Canon HV30?
Witam wszystkich

Od pewnego czasu nosze sie z zakupem jednej z kamerek SOny HDR HC9, Sony HDR HC7 Canon HV30 i czym więcej czytam na ich temat tym coraz bardziej jestem niezdecydowany... Dlatego też mam pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada SAMPLE z w/w kamer? i to takie prosto z kamery nie przerabiane? Szukałem na forum ale niestety wszystkie linki jakie znalazłem są już nieaktywne.

Znalazłem też coś takiego: http://vimeo.com/1464543 Sony HC9 vs. Canon HV30, ale jakoś nie chce mi się wierzyć by Sony aż tak słabo "łapała" ostrość. Mam też jeszcze jedno pytanie odnośnie różnic między HC7 a HC9 - na pewnej stronie wyczytałem ze "7" potrzebuje mniejszego oswietlenia 2lux a "9" większego - 5lux - co to oznacza w praktyce? Czy obraz z HC9 jest o wiele bardziej zaszumiony?

I ostatnie pytanie - odchodzące nieco od tematu: Dlaczego w standardzie HDV dzięk jest zapisywany w Mpeg layer II zamiast tak jak w mDV - PCM?
Oraz dlaczego kamery HDV są "tylko" 1080i a nie 1080p?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi......

niedziela, 24 października 2010, 16:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sample do Sony HDR HC9, HDR HC7, Canon HV30?
restimek napisał(a):
Dlatego też mam pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada SAMPLE z w/w kamer? i to takie prosto z kamery nie przerabiane?

Poszukaj na forum filmowiec.pl wątku o nazwie Bank sampli z kamer.
restimek napisał(a):
Dlaczego w standardzie HDV dzięk jest zapisywany w Mpeg layer II zamiast tak jak w mDV - PCM?

Bo to po prostu nowszy standard kompresji video. To, co zostało zaoszczędzone dzięki kompresji audio zostało przeznaczone dla ścieżki obrazu - w którym de facto mamy 4 razy więcej informacji do zapisania (z powodu większej rozdzielczości). A jeśli dodac do tego wydajniejszą kompresję również ścieżki video: godzina filmu w DV zajmuje tyle samo co godzina materiału HDV - ok. 12,7GB
restimek napisał(a):
Oraz dlaczego kamery HDV są "tylko" 1080i a nie 1080p?

Jeśli radzisz sobie z angielskim, to powinno nieco wyjaśnić Ci tą kwestię:
http://en.wikipedia.org/wiki/HDV#HDV_1080p

poniedziałek, 25 października 2010, 23:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Używałem HC9 ale nagrywałem w DV i byłem pod ogromnym wrażeniem jakości obrazu. Pracowałem w takich warunkach http://www.youtube.com/watch?v=UJfnGsjsYR4 (tutaj duża kompresja) mam surowy materiał, mogę zrobić sample. Nie wiem jak się sprawuje w HD.

Podbicie było zapewne automatyczne, chociaż głowy nie dam ;) zresztą nie wiem czy można je ustawiać, bo miałem tylko chwilę, żeby zapoznać się z nią.
Poza tym ekspozycja, WB i ostrość na manualu. Tą ostatnią gubił kiedy zaszło słońce, osobiście wole wszystko sam ustawiać tutaj jednak było to bardzo kłopotliwe. Pokrętło nie nadaje się do pracy z focusem. Kiedy trzeba przestawić ostrość o 2m albo drobi po 0,1 albo skacze po 10m. Ustawianie na LCD wygodniejsze, ale też nie dało się trafić, tylko było prztykanie raz w tą i troszkę w tą ;)

Widziałem Canona za ponad 10 tys. który cudnie nagrywał w HD ale po przejściu na DV robił masakrę. Głównie dlatego kiedy wziąłem HC9 do ręki i przestawiłem na DV byłem sceptyczny, ale sprzęcik wzbudził mój szacunek.

piątek, 29 października 2010, 04:06
Nowy
Nowy

@S_naf

dzięki za info fajna stronka dużo ciekawych info, jednak pod tematem jaki mi podałeś niestety nie znalazłem sampli do interesujących mnie modeli :( ale założę tam osobny temat może ktoś stamtąd będzie miał :) a wracając do tematu dźwięku w formacie HDV to zastanawia mnie czemu wybrano mpeg layer II skoro mogli wybrać znacznie wydajniejszy dolby digital... ? a i tak uważam że dźwięk mogli zostawić nieskompresowany bo ten 1Mb/s mniej w obrazie różnicy by nie zrobił a dla dźwięku to jak zbawienie - no chyba że się mylę to mnie popraw ;)

@TTT

dzięki za info o sony a powiedz mi czy HC 9 miała on tendencję to gubienia ostrości? zwłaszcza przy słabym świetle lub przy dynamicznie zmieniającym się obrazie?
Ogólnie jeśli masz "surowy" materiał to bardzo bym prosił... i to jeśli możesz to najlepiej kilka różnych scenek - w dzień przy dobrym świetle i w nocy, najlepiej jak byś to zamieścił gdzieś rapidshare lub podobnym serwerze.... z góry dzięki.... :)

piątek, 29 października 2010, 20:14
Stały bywalec
Stały bywalec

ja nagrywałem tylko w trudnych warunkach (mało światła) z dużą dynamiką scen (artyści poruszający się po scenie) i przy światłach scenicznych nie dawała sobie rady z ustawieniem ostrości, a ręczne też było problematyczne ze względu na mało precyzyjne rozwiązania. Jednak w tym przedziale cenowym nie uważam tego za mankament, bo w takich warunkach chyba żaden automat by sobie nie poradził, a do wygody ręcznych ustawień można sobie rościć prawo w kamerach >12 tys.

Sample wystawie, ale w następnym tygodniu.

sobota, 30 października 2010, 10:40
Nowy
Nowy

a zatem czekam z niecierpliwoscia na sample :)

środa, 3 listopada 2010, 19:38
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.4shared.com/video/YcIaXtn2/SONYHDRHC9.html

Sorki, że to tyle trwało, ale miałem problemy z netem i nie dawałem rady wrzucić.

poniedziałek, 8 listopada 2010, 22:40
Nowy
Nowy

Dzięki za plik, no moim zdaniem obraz był bardzo zadowalający jak dla mnie w kilku miejscach było widać szum ale ogólnie wrażenie bardzo pozytywne (pomijając efekty świateł i matrycy CMOS) szkoda tylko że to było nagrane w SD. Niemniej jednak dzięki za plik - w jakimś stopniu pomógł mi przy wyrabianiu sobie opinii o HC9.

czwartek, 11 listopada 2010, 12:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]