Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 11:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PRESETY EX1R 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PRESETY EX1R
Witam to mój pierwszy wpis na forum. Jestem od 20 lat blisko tematu kamer, wesel i filmu a do zadania pytania skłonił mnie zakup kamery EX1R. Generalnie jestem zadowolony z tej kamery ( poza dźwiękiem i balansem bieli )
ale......
jak wynika z tytułu potrzebuje pomocy i wszelkich informacji o ustawieniu presetów picture profile.
Nie ukrywam że chodzi mi poradzenie sobie z ,,mydełkowatym" obrazem kamery.
Oczywiście wiem że warunki filmowania są zmienne ale chciałbym żeby ten obraz z kamery wyglądał lepiej
(nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia ale obraz ze starej sony vx 2000 bardziej mi odpowiadał choć wiem że to porównanie dość ryzykowne )
Chętnie posłucham wszelkich rad o funkcjach tych parametrów obrazu w picture profile.
Poprostu przyznać się muszę do braku wiedzy.
Licze na tych którzy w tym temacie mogą pomóc.
Dzięki

czwartek, 4 listopada 2010, 22:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PRESETY EX1R
Witam. Jestem przed zakupem tej kamery i znowu ktoś pisze o mydełkowatym obrazie z niej.
O co chodzi?? :mrgreen:
Czy lepiej sobie ją odpuścić ? a z drugiej strony czy ta kamera nie powinna być Bardzo dobra a ju ż napewno Lepsza od VX2000?
Pozdrawiam.
PS. Nigdy nie miałem VX-a moja obecna to FX 1E i gdyby nie kasetki to bym z niej nie rezygnował ( wg moich porównań obraz z FX1 jest lepszy od VX) i nie mam na myśli jasności.
I jeszcze pytanie do autora wątku i innych którzy ostatnio EX1 nabyli ciekawi mnie czy karta jakaś SXS jest w zestawie czy nie bo moim zdaniem powinna być?

piątek, 5 listopada 2010, 07:21
Nowy
Nowy

Wiedziałem że to porównanie kamer jest niezbyt trafne, ale tak naprawdę czasami myślę gdy oglądam obraz z weselnej sali z obu kamer.
Odpowiedź jest jedna Ex1r to nie jest kamera na wesela ( niepotrzebna zbyt duża inwestycja finansowa) i chyba wiedziałem o tym w momencie zakupu, ale z racji realizowania nie tylko filmów z wesel zdecydowałem się na zakup.
Ale właściwie to można nią filmować wszystko, brakuje mi jedynie wiedzy i doświadczenia związanego z obsługą kamer profesjonalnych ( znowu zmierzam do ustawień presetów- czyli świadomego kreowania parametrów obrzau )

Ciągle czekam na pomoc w temacie kogoś z doświadczeniem w pracy z EX1R kto chciałby się podzielić tą wiedzą.

piątek, 5 listopada 2010, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JAPAFILM napisał(a):
Odpowiedź jest jedna Ex1r to nie jest kamera na wesela ( niepotrzebna zbyt duża inwestycja finansowa)

Też tak myślę ale boję się NX5 ze względu na AVCHD.

piątek, 5 listopada 2010, 09:59
Nowy
Nowy

Aha i temat o który pytałeś ( karty pamięci )
Informacja od Pana Bogusława z BS , która bardzo mnie zainteresowała.
Za około 2 tys. zł. można mieć zapis na dysk 120 GB ( 700-800 zł.)z podłaczeniem go poprzez jakieś najnowsze urządzonko które podpina się do slotu zamiast karty do dysku przez usb ( 1300 zł. z kawałkiem)

Ci którzy znają ceny zapisu na Ex1r zauważą kolosalną różnicę
Może za tydzień przetestuję

piątek, 5 listopada 2010, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JAPAFILM napisał(a):
Aha i temat o który pytałeś ( karty pamięci )
Informacja od Pana Bogusława z BS , która bardzo mnie zainteresowała.
Za około 2 tys. zł. można mieć zapis na dysk 120 GB ( 700-800 zł.)z podłaczeniem go poprzez jakieś najnowsze urządzonko które podpina się do slotu zamiast karty do dysku przez usb ( 1300 zł. z kawałkiem)

Ci którzy znają ceny zapisu na Ex1r zauważą kolosalną różnicę
Może za tydzień przetestuję

To "urządzenie" to: EX-SSD recorder właśnie je testujemy w firmie.
Sporo informacji na temat ustawień kamerki znajduje się na płycie dvd:
"Mastering the PMW-EX1 & EX1R camcorder". Polecam Cena płyty - 80$

piątek, 5 listopada 2010, 10:26
Nowy
Nowy

Panie Bogdanie kiedy podzieli się Pan swoimi uwagami dotyczącymi testu tego urzadzenia ?

piątek, 5 listopada 2010, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja mam jeszcze pytanie odnośnie kart pamięcie sxs czy też SDHC.
Pisze się że dyski SSD mają trzy lata gwarancji,czyli (chociaż nie ma w nich części mechanicznych) też się zużywają. A taka karta pamięci to jest to samo czyli wracam do pytania, ile razy można na takich kartach nagrywać film? Na kasetkach miniDV dobrych można było i nawet sto razy, czy taka karta tyle samo wytrzyma chociaż jest pareset razy droższa? Teoretycznie gdzieś tam pisało że ma dożywotnią gwarancję czyli co nie zużywa się ??
Pytam dlatego bo zamierzam kupić EX1R i dlatego ważny jest dla mnie koszt eksploatacji (a zakup kart to też koszty i to nie małe)
Pozdrawiam

sobota, 6 listopada 2010, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JAk ktos kiedys powiedział. bedziesz nagrywał tyle razy do momentu kiedy karta nie padnie :lol:
karty sandiska sa bardzo dobrymi kartami jezeli nie bede to podróbki a oryginaly.
A jezeli chodzi o obraz i PP to polecam strony zagraniczne bo na naszych nic sie nie dowiesz.
a na poczatek radze przeczytac instrukcje kamery dotyczace PP i do czego wszystkie opcje słuza. bo krecenie sobie w menu to raczej nic nie da.
Obraz nawet z wył PP nie jest mydełkowaty wiec nie wiem skad taka teoria.
A inwestycja hmm dwa wesela wiecej i róznica cenowa miedzy ex1r i nx5 sie wyrównuje

sobota, 6 listopada 2010, 19:46
Nowy
Nowy

No dzięki za drugą podpowieź w sprawie PP
Nie wiele one wnoszą ( bo zakup za 80 dolców, czytanie instrukcji w której wszystko o PP jest enigmatyczne lub buszowanie bo zagranicznych forach to mało konkretna pomoc ) ale dzięki i za to

Kolego
Nie wdająć się w dyskusje na temat mydełkowatości w EX1R (co nie jest tylko moją opinią) może podziel się jakąś konretną informacją na temat PP
jeśli wogóle tam coś zmieniałeś
TAKIE było moje pytanie i po to je zadaje aby ktoś z większym doświadczeniem pomógł mi w temacie?
Dalej czekam

niedziela, 7 listopada 2010, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale gdzie to jest mydełko jak krecisz w sd
bo w hd MYDŁA zadnego nie ma

prosze bardzo presetów ze dwa kilo
http://www.dvinfo.net/forum/sony-xdcam- ... cipes.html

a tak apropo to ze zadasz pytanie to nie znaczy ze uzyskasz odpowiedz i to najlepiej na kichniecie. na niektóre pytania nie uzyskałem na forum odpowiedzi. chociaz była to pierdoła jak sie pozniej okazało zajelo mi to troche czasu aby problem rozgryzc

niedziela, 7 listopada 2010, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
a tak apropo to ze zadasz pytanie to nie znaczy ze uzyskasz odpowiedz i to najlepiej na kichniecie. na niektóre pytania nie uzyskałem na forum odpowiedzi. chociaz była to pierdoła jak sie pozniej okazało zajelo mi to troche czasu aby problem rozgryzc

I tu masz rację ja bardzo się napaliłem na tą kamerę a tu już chyba drugi pisze mi o jakimś mydełkowatym obrazie z niej. Byłem w Kraśniku próbę przeprowadziłem i EX1R jak najbardziej POZYTYW
Pozdrawiam

poniedziałek, 8 listopada 2010, 00:20
Nowy
Nowy

no wreszcie jakiś konkret :)

poniedziałek, 8 listopada 2010, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JAPAFILM napisał(a):
no wreszcie jakiś konkret :)

google nie gryzą kolego :mrgreen:

poniedziałek, 8 listopada 2010, 10:19
Nowy
Nowy

masz dość zaczepną forme rozmowy
ja wolę forme
miło było mi pomóc
zamiast google nie gryzą :D

poniedziałek, 8 listopada 2010, 14:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona