Teraz jest piątek, 19 października 2018, 17:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 zakup kamery w USA (NTSC) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zakup kamery w USA (NTSC)
Z jakimi ograniczeniami trzeba sie liczyc kupujac kamere cyfrowa miniDV w USA (w systemie NTSC) i chcac ja potem uzytkowac w Europie. Chodzi mi glownie o wspolprace z europejskimi odbiornikami TV i PC-tami. Czy korzystanie z polaczenia cyfrowego (S-Video) pozwala obejsc problem NTSC/PAL ? Zalezy mi na opiniach osob, ktore przerabialy ten temat na wlasnej skorze. :?:

czwartek, 14 sierpnia 2003, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na poczatek radze Ci przejzec forum bo sporo jest informacji na ten temat...
Sam jestem obecnie w USA i mam zamiar kupic jakas kamerke (zastanawiam sie nad JVC GRD30 i SONY DCR-TRV-22) Wiem ze w USA sa sklepy (internetowe) i nie tylko gdzie mozna kupic kamere w PALu (sa drozsze ale i tak chyb sie oplaca). Wpisz w wyszukiwarce "Pal Camcorders" i przegladaj oferty...
Dla przykladu podam, ze na http://www.samstores.com znalazlem kamere SONY (PAL) DCR-TRV22E za 699$ + 15$ za shipping.

Przez S-Video nie obejdziesz NTSC, tego sie nie da obejsc w ten sposob. Nie ma tez kamer dwusystemowych, sa tylko w PAL albo w NTSC i zaden sposob nie da sie tego zmienic.
Jesli zgrasz film z kamery NTSC na kompa to mozesz przekonwertowac do systemu PAL albo zmienic jego tez rozdzielczosc. Poza tym jesli masz video multisystemowe to nie ma problemu bo bedziesz mogl na nim nagrywac w PALu i NTSC.

Pozdrawiam z USA :-)
GoAbroad

piątek, 15 sierpnia 2003, 01:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post thx
dzieki za info - forum oczywiscie przejrzalem, ale jak to na forach - informacje bardzo czesto sa sprzeczne ze soba. Mysle ze pozytywna wiadomoscia jest to ze wiekszosc nowych TV jest 2 systemowych, co przy niezbyt wyrafinowanych zastosowaniach takiej kamery powinno rozwiazac problem. Jezeli sie myle i jesli sa jeszcze jakies problemy, ktorych nie jestem swiadom to raz jeszcze prosze o info.

piątek, 15 sierpnia 2003, 19:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]