Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Slider - jaki, gdzie i za ile? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Slider - jaki, gdzie i za ile?
Przymierzam się do zakupu slidera i pytanko do osób używających:
gdzie i jaki kupić? jaka głowice do tego?
Nadmienię że nie stawiam na samoróbki i wynalazki na bazie maszynek do cięcia płytek itp.
Nie bardzo też wiem jaka długość jest optymalna do pracy a jednocześnie nie będzie sprawiała kłopotu w transporcie.
Przejrzałem w necie coś takiego: http://www.slidekamera.pl/ - czy to drogo?

wtorek, 9 listopada 2010, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Slider - jaki, gdzie i za ile?
może coś takiego Cie zainteresuje:
http://www.marcotec-sklep.pl/de/product ... l_3498.htm

z praktycznym "pokrętłem" :mrgreen:

wtorek, 9 listopada 2010, 14:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja kupiłem tą http://www.slidekamera.pl/index.php?opt ... &Itemid=11
HSK-6, długość 80 cm jest wystarczająca i pewnie krótsza też by była wystarczająca. Generalnie bardzo polecam, jestem zadowolony. Precyzyjnie wykonany, poręczny.
Jaka głowica? Tu mam problem. Na dzień dzisiejszy korzystam z pożyczonego od kolegi, fotograficzny. Testowałem Manfrotto 501 i doszedłem do wniosku że ruch w poziomie nie jest wystarczająco płynny a zależy mi żeby była to głowica uniwersalna którą wykorzystał bym do statywu stojącego. Do slidekamery każda głowica będzie wystarczająca tylko w praktyce jak mam wszystko rozkręcać i wymieniać to już mi się odechciewa kupowania byle czego.
Postanowiłem wstrzymać się z głowicą do targów foto-wideo w Łodzi i wówczas podejmę decyzję. Generalnie w Libecu 950 głowica pracuje zdecydowanie lepiej ale nie pasuje do slidekamery bo głowica musi być na śrubie a w Libecu jest koszyk.

środa, 10 listopada 2010, 01:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Widziałem na kilku filmach głowicę z velbona, mam nawet plan by mojego kilkuletniego 7000 poświęcić:)
Kurcze myślałem że do 1k znajdzie się coś sensownego, ale marne szanse...

środa, 10 listopada 2010, 04:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak Cię nie stać to kup Slide Kamera serii S980. Zależy do czego chcesz użyć. Do wesel wystarczający :) Jest możliwość przetestowania. Podaj z producentem z tej strony http://www.slidekamera.pl/index.php?opt ... 1&Itemid=6

środa, 10 listopada 2010, 11:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tez szukam zalezy mi na bardzo plynnym ruchu
niewiem ktora wybrac:
1 Slide Kamera serii S980
2 DitoGear™ CrankSlider
3 a moze cos na bazie -Szyny Igusa

jak ktos posiada ktoras z nich prosze sie podzielic zpostrzezeniami

niedziela, 5 grudnia 2010, 23:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli zależy Ci BARDZO to kup HSK-6. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami ale warto. Sprawdzałem S980. Daje się na tym pracować ale to zależy kto czego oczekuje. Ja właśnie chciałem kupić urządzenie które mnie zadowoli przynajmniej przez kilka lat.

wtorek, 7 grudnia 2010, 20:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzieki Maciek N najprawdopodobniej bede celowal albo w to http://ditogear.com/crank-camera-slider/
albo to co ty masz
jest tak malo wiadomosci na temat tych wszystkich sliderow ze ciezko cos wybrac a 2 k to niemalo za taka zabawke

jedynie na forum DSLR VIDEO zanalazlem watek poswiecony temu http://videodslr.pl/slide-camera-mini-dolly-t27.html , gdzie na bazie szyny Igusa robi sie slider ale cos niedokonca to to sie sprawdza , a mi zalezy na jakosci

wtorek, 7 grudnia 2010, 21:16
Stały bywalec
Stały bywalec

mytomek napisał(a):
Dzieki Maciek N najprawdopodobniej bede celowal albo w to http://ditogear.com/crank-camera-slider/

Według mnie ruch korbką wprowadzi tylko niepotrzebne wibracje na szynie zwłaszcza jesli ta zamocowana zostanie na statywie.

wtorek, 7 grudnia 2010, 22:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

w takim razie naped by sie przydal

wtorek, 7 grudnia 2010, 23:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

moze producent Slide Kamera serii HSK-5 dorzuci naped wkrotce ,zalezy mi na 100% plynnasci , jakos niejestem przekonany ze taka da sie uzykac z reki

wtorek, 7 grudnia 2010, 23:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oczywiście nie jestem jakimś znawcą bo pracuję na jednym urządzeniu. Temat przed zakupem mocno wałkowałem gdzie się da. Tak jak piszesz jest mało informacji choć slide jest coraz częściej używana w większości produkcji.
Moje doświadczenia są takie że korbka jest większym ograniczeniem niż udoskonaleniem. Chodzi o to że w różnych sytuacjach potrzebujemy różną prędkość, w różnych miejscach potrzebny jest start i zatrzymanie, poza tym jest znacznie szybciej użyć slider bez korbki. Praktycznie wystarczy kilka minut zabawy żeby nabrać wprawy aby ruch był idealny. Rolki na szynie prowadzą się z pewnym oporem wiec nie ma problemu z jakimiś niekontrolowanymi ruchami.
Ja stosuje slider głównie w reportażu gdzie liczy się czas, dlatego ważna jest dla mnie poręczność, mobilność, rozsądne rozmiary, możliwość szybkiego rozstawienia.
W rozmowie z producentem slide kamera HSK-6 wyszło że mój tok rozumowania potwierdza większość użytkowników. Wiem że jest możliwość przetestowania tych urządzeń przed zakupem. Ja generalnie jestem bardzo zadowolony. Nie wykluczam oczywiście że są lepsze, tylko te ceny trochę zaporowe jak na Polskę

środa, 8 grudnia 2010, 10:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dzieki Maciek N napisz jeszcze czy kamerka ktora nagrywarz zbiera odglos przesuwu (jak glosny jest mechanizm )

środa, 8 grudnia 2010, 17:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przyznam się że nigdy nie zwróciłem na to uwagi ponieważ robię tym głównie przebitki z których dźwięk jest zazwyczaj niepotrzebny ale nie przypominam sobie żeby nagrał mi się dźwięk przesuwu HSK-6. Pracuję HMC151 z czułym mikrofonem PRO37

środa, 8 grudnia 2010, 23:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Maciek N jeszcze jedno pytanie , napisz prosze jakiego statywu uzywasz pod ten slider ?

poniedziałek, 20 grudnia 2010, 01:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona