Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 06:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaką kamere wybrać: fx1000, z5 czy Canon XH-G1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaką kamere wybrać: fx1000, z5 czy Canon XH-G1
Witam

Od jakiegoś czasu zamierzam kupić nową kamere. Głównie potrzebuje ją do filmowania wesel.

Jestem nastawiony na z5, ponieważ sony fx1000 oraz fx1 wszystcy mi odradzają.

Jeden ze sprzedających kamery zaoproponował mi Canon XH-G1.

Co o niej myślicie? Czy warto ją kupić, czy też lepiej sony z5? Czy macie jakieś inne propozycje ?

Chyba że wybrać fx1000? Jest tańszą kamerą, ale wszystcy ją odradzają ze wzgledu na jakość rejestrowanego dźwięku.

Pozdrawiam

wtorek, 16 listopada 2010, 14:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Jaką kamere wybrać: fx1000, z5 czy Canon XH-G1
Porównaj sobie G1s i A1s, wg tego co wiem, G1 różni się tylko wyjściami którymi możesz przesyłać sygnał i nagrywaniem timecode.

Słowem jeśli współpracujesz z TV to G1 a do wesel A1s to praktycznie ta sama kamera a kilka tysięcy w kieszeni.

wtorek, 16 listopada 2010, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie ciekawe,akurat nikt jeszcze na forum nie zamieścił ścieżki dźwiękowej z conona żeby się pochwalić jakością.Zapewne nie powala tak jak wszędzie.
Ponad to jak chcesz dobry dźwięk to czeka cię zakup rejestratora.
Jak chcesz zobaczyć jaki dźwięk ma sony fx 1000 to wejdź na świat obrazu/wideofilmowiec/inne produkcje i tam na końcu znajdziesz mój film z utworem zrobionym z dźwiękowych próbek z sony fx 1000 e.
Fajnie by było żeby się jednak ktoś kto ma canona pochwalił.

wtorek, 16 listopada 2010, 16:55
Nowy
Nowy

A co myślicie na temat fx1000?

środa, 17 listopada 2010, 14:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

plusy:
obrazek całkiem przyzwoity, dla niewymagających przyzwoity tryb auto. Szeroki kąt, trzy pierścienie na obiektywie, jasna.

minusy:

niewielka kontrola nad parametrami nagrywanego obrazu
matryca CMOS
częste utraty ostrości w trybie AF
brak możliwości zmiany trybu AGC dla audio,
tragiczny dźwięk jeśli chodzi o modulację i zmiany fazy, barwa jeszcze znośna

Miałem, używałem do wesel i oddałem w cholerę, kupiłem xh a1s i różnica jest spora - oczywiście na plus.

Nie nagrywałem nią jeszcze wesela, w grudniu będzie pierwszy test.
Na razie filmowałem nią imprezę Mayday i przyznam, zaskoczyła mnie na plus.
Gość dla którego filmowałem materiał stwierdził że ze wszystkich trzech kamer z których rejestrowano mu materiał (a1s, Z1, FX1) z canona wyszło najlepiej.

Jeśli nie boisz się wytrwałej pracy przy poznawaniu możliwości kamery - zastanów się nad canonem

środa, 17 listopada 2010, 14:20
Nowy
Nowy

Dzięki kolego za rady :)

Własnie też zastanawiałem się nad canonem, ale nie mam jakoś do niego przekonania, zawsze filmowałem kamerami sony- moze to jest mój błąd poprostu. A jak dźwięk z Twojego canona? Czy jest kamerą jasną, czy też ciemniejszą od z5?

Jak myślisz co lepiej kupić Canona xh a1s czy też z5?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

środa, 17 listopada 2010, 21:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

nie mam porównania do Z5 więc trudno powiedzieć. Może ktoś inny Ci podpowie.

Ja też cały czas filmowałem Sony, do canona namówiły mnie opinie ludzi z forum i niezależne testy.

Dźwięk na pewno lepszy niż w fx1000, dodatkowo masz nad nim pełną kontrolę i jeszcze wejścia XLR.

czwartek, 18 listopada 2010, 00:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PrzemyKu napisał(a):
Dźwięk na pewno lepszy niż w fx1000, dodatkowo masz nad nim pełną kontrolę i jeszcze wejścia XLR.

A mógłbyś wrzucić surowizne do wglądu z tym dźwiękiem,bo wiele osób już o to pytało a skoro masz ten sprzęt to może podzielisz się nowinką.

czwartek, 18 listopada 2010, 06:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

niestety, tak jak pisałem wcześniej jedyną imprezą, którą filmowałem tą kamerą był mayday. Kasetki oddałem zaraz po nagraniu i mogę bazować tylko na opinii zleceniodawcy.

czwartek, 18 listopada 2010, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jasne,ale chyba mozesz np wlaczyc wieze w pokoju,z drugiej strony cos z kompa plus tv i do tego sam cos pogadac i nagrac to krecac sie w kolo i przechodzac z pokoju do pokoju.Taki test pokaze czy dzwiek nie bedzie falowal(modulowal).A jak to jest malo miarodajne to wez wyjdz na ruchliwa ulice i nakrec jak wchodzisz z niej do jakiegos sklepu lub wychodzisz.Dobrym miejscem bedzie parking podziemny pod hipermarketem w weekend gdzie ruch samochodow bedzie spory.Zawsze cos tam mozna wymyslic zeby zrobic test pokazowy,nie musi to byc koniecznie wesele.

czwartek, 18 listopada 2010, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
Jasne,ale chyba mozesz np wlaczyc wieze w pokoju,z drugiej strony cos z kompa plus tv i do tego sam cos pogadac i nagrac to krecac sie w kolo i przechodzac z pokoju do pokoju.Taki test pokaze czy dzwiek nie bedzie falowal(modulowal).A jak to jest malo miarodajne to wez wyjdz na ruchliwa ulice i nakrec jak wchodzisz z niej do jakiegos sklepu lub wychodzisz.Dobrym miejscem bedzie parking podziemny pod hipermarketem w weekend gdzie ruch samochodow bedzie spory.Zawsze cos tam mozna wymyslic zeby zrobic test pokazowy,nie musi to byc koniecznie wesele.

NIezły test audio. mozna chyba tylko zbadac barwe dzwieku, ale to chyba trzeba by w tych samych warunkach nagrac jednym i drugim sprzetem bo tak to co za porówanie?
Moge przesłac 10 próbek audio. 5 bedzie do bani a reszta ok. tzn ze kamera jest do bani?.
Tory audio czy same miki wymiekaja jezeli bedzie niezłe cisnienie akustyczne

czwartek, 18 listopada 2010, 19:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak,masz racje ale mimo wszystko przyznasz ze warto by bylo uslyszec jak np sie zachowuje mikrofon w canonie przy zamykaniu drzwi samochodu albo naglym uderzeniom gdzies w poblizu lub nawet pokrzykiwaniom naglym i tego typu podobnym zdarzeniom.

czwartek, 18 listopada 2010, 21:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

BP, przyznam szczerze - z lenistwa nie chce mi się biegać po mieście z kamerą by testować audio. Poczekaj do końca grudnia, mam wesele w święta (co prawda bez zabawy, tylko ślub i uroczysty obiad) ato wrzucę jakąś surówkę.

Poczytaj testy w sieci. Nie będę Cię namawiał do zakupu tej kamery za wszelką cenę. Jeśli się boisz wolisz sonego to nie zastanawiaj się i bierz to czym Ci się lepiej pracuje.

Kamera to narzędzie, filmy robi operator.

piątek, 19 listopada 2010, 02:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jasne,fajnie,mam nadzieje ze nie zapomnisz i wrzucisz ten slub.
Szczerze pytanie moje bylo raczej z czystej ciekawosci ze wzgledu na to ze dobrze mi sie pracuje na sony bo tak jak powiedziales,duzo zalezy od operatora.
W takim razie czekam do grudnia na swiateczny slub i spokojnej pracy.

piątek, 19 listopada 2010, 03:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jak masz więcej kasy i chcesz naprawdę dobrej kamery to w grudniu będzie premiera panasonica AG-AF100. Zapowiada się całkiem niezła konstrukcja.

Soniacz wypuszcza też PMW-F3 ale cena powala, adekwatnie do jakości.

piątek, 19 listopada 2010, 11:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona