Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Canon HV30 nie odtwarza fragmentu kasety 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon HV30 nie odtwarza fragmentu kasety
Cześć,

Mam problem, mój HV30 nie odtwarza fragmentu kasety. Kilkanaście minut z początku taśmy, nagrywanej na nim w HDV jest widoczne tylko na szybkim podglądzie. Nie da sie odtworzyc na wyswietlaczu, oczywiście nie da sie zrzucić... Reszta tasmy ok. Problematyczne nagranie jest z innego dnia niż reszta, być może kaseta była też wyciągana z kamery w miedzyczasie. Sprawdzałem czy czasem nie była nbagrywana w innym formacie (DV albo HDV PF25) - no tez sie nie odtwarza.

Jak myslicie - mam sie raczej pożegnać z tym nagraniem? Cholernie mi na nim zależy...

pzdrw

Kuba

piątek, 19 listopada 2010, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon HV30 nie odtwarza fragmentu kasety
Jak zachowuje się licznik czasu w czasie, kiedy przewijasz, próbujesz odtwarzać ten wadliwy fragment? Czy kiedy zatrzymasz taśmę na wadliwym fragmencie, wyciągniesz i otworzysz osłonkę taśmy, to czy widać fizycznie jakieś zarysowania, zagięcia taśmy?
Próbowałeś w jakiejś innej kamerze to odtworzyć?

piątek, 19 listopada 2010, 12:46
Nowy
Nowy

Hej,

Licznik generalnie nie przesuwa sie. W ogóle przycisk PLAY nie odpala tej tasmy, nic sie nie zmienia. Dziwi mnie że widzę nagranie na szybkim podglądzie, bo jakby czegoś kamerze rzeczywiście brakowalo np była zawinieta tasma -to by nic się nie działo, sladu nagrania by nie było... i już.

Wróce do domu to sprawdze jedną rzecz - czy jak zatrzymam ten szybki podgląd to czy pojawia sie licznik choć na moment.

Nie mam dostępu do innej HV30, nie sprawdzałem. Tasma chyba OK, ale jeszcze raz sprawdze

piątek, 19 listopada 2010, 14:11
Bywalec
Bywalec

Jedno pytanie, może nie logiczne (na pozór) ale odpowiedz. Czy kasetka na której to się stało była nowa, świeżo wyjęta z opakowania (foli), a może używana, ale przewinięta do początku w przewijarce ?

piątek, 19 listopada 2010, 19:25
Nowy
Nowy

Kasetka TDK DVM60 nie była zupełnie nowa, było na niej wcześniej jakieś nagranie, taśma nie ma śladu zawinięcia, rys, czy odpadającej warstwy magnetycznej.

Licznik zachowywuje sie dziwnie tzn przewijam do poczatku wciskam play i nic same kreski, naciskam przewijanie i pojawia sie i szybko biegnący licznik i szybki podgląd. Przestaję naciskać przewijanie i licznik zatrzymuje sie, przez moment mam ostatnią klatkę z przewijania po czym niebieski ekran ze stojącym licznikiem. Powiedzmy że czekam 20 sek na tym PLAY (licznik stoi) i przyciskam przewijanie: pojawia sie obraz i licznik zmiania wartość o te 20 sek po czym podczas przewijania znowu leci szybko.

Nastepne nagranie zachowuje sie zupełnie normalnie, odtwarza idealnie, żadnych drop'ów czy zacięć, kolorki i obraz ideolo.

Szkoda mi nagrania, wydaje mi sie że coś tam jednak jest skoro mam podgląd...

Aha - przewijarki nie mam, przewijam kamerą jak potrzebuję.

piątek, 19 listopada 2010, 21:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]