Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 13:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Która kamera lepsza 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Która kamera lepsza
Witam, przeglądałem wątek zwiazany z kamera do wesel, jednak odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem. Wybieraliście głównie canona, jako te dominującą. Zapytam się jednak o coś innego. Która z tych kamer będzie miała lepszy automat? I jest łatwiejsza w obsłudze? Canon ma lepszy obraz, jednak chodzi o szybkie dostosowywanie się do warunków w krótkim czasie. W zasadzie będzie do nagrywania w sd. Jedynie krótkie filmy będą nagrywane w hd.
Czytałem gdzieś, że w modelu sony można nagrać w hd i kamera konwertuje przy zrzucaniu na sd, jednak w lepszej jakości (widoczna różnica na lcd). Czy canon też ma taką możliwość?
Sony HDR-FX1
Canon xh a1

poniedziałek, 22 listopada 2010, 00:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Która kamera lepsza
Pracowałem na FX1 bardzo długo obecnie posiadam xh a1s.

Jeśli zależy Ci na automatyce to raczej Sony, z canonem będziesz miał sporo nauki na początek. Nie mam pojęcia jak działa tryb auto w canonie - nie używałem go.

Obie kamery umożliwiają nagrywanie w HDV i w SD.

W FX1 zgrywałem z HDV do SD - brak problemów
W xh a1s nie robiłem tego, pracuję już tylko w HD, ale taka opcja jest i myślę że będzie działać równie dobrze.

poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy canon ma duzo lepszy obraz od sony bo nie mialem okazji obrabiac materialu z niego ale mysle ze to zalezy od operatora.Juz jedna prace pokazowa zrobilem fx 1000 to zapytano mnie czy krecilem aparatem. :)

wtorek, 23 listopada 2010, 06:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

fx1000 to nie to samo co fx1

Jaki model moglibyście jeszcze zasugerować? Zależy na tym, aby była jasna i z dobrym trybem auto, tak, aby w zmieniającym się otoczeniu dobrze sobie radziła. Głównie ma nagrywać w sd. Cena do 6000 tysięcy za używaną

wtorek, 23 listopada 2010, 18:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Ta kamera ma zarabiać przez jakis okres? 6tys to mało :/ Jeżeli chodzi o try auto to bierz Sony. fx1 vs fx1000 wybralbym fx1 ze względu na CCD. Konwersja działa bez problemu jednak nie ma przeszkód by zgrac w HD, składać w HD a w koncowej fazie wybrac DVD czyli SD. Jednak za 6 tys masz gołą używaną kamerę. Do Sonego odrazu potrzebujesz mikrofonu dodatkowego a to są kolejne koszta.. Światło jakiesz masz? Podałeś tak mało informacji że kończe wypowiedź bo dalej nie pomogę. Dobranoc.

wtorek, 23 listopada 2010, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie mam światła. Ma zarabiać na siebie. 6 tysięcy to kwota na samą kamerę. Łącznie moge wydać 7,5 tysiąca. Miałem propozycję fx1 z torbą i najmocniejszym akumulatorem za 6000 tysięcy. Jednak jeszcze się wstrzymałem z decyzją. Czytałem właśnie, ze fx1 ma słabej jakości dxwięk. Wolałbym kupić już z możliwościa nagrywania hd, aby móc sobie już poćwiczyć również z tym rodzajem materiału, który za jakiś czas będzie standardem. Dzisiaj poogladałem jeszcze trochę sprzętu. Dobrze wygladała sony pd 170p. Jednak wtedy mam tylko sd.. Różnica w cenie to 2 tysiące pomiędzy tymi dwoma modelami. Jednak pd otrzymam w cenie 4 tysięcy z dodatkowym wyposażeniem (lampa mikrofon). Wolałbym zamknąć się w 6 tysiącach. Trochę trudno, aby to była kamera z hd w tej cenie. W razie czego moge odpalić moja rezerwę federalną :) Nie wiem czy warto zapatrywać się na kamery z samym sd.
Komputer chyba by udźwignął format hd.
Mam Pentum dual core 2,6 (podkręcony do 3,5)
4 gb ram ddr2 1066 mhz
Grafika club 3d hd4850; 512 mb

środa, 24 listopada 2010, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Czytałem właśnie, ze fx1 ma słabej jakości dxwięk.

Mikrofon monacor za jakieś 160 zł załatwia sprawę całkowicie.
Pozdrawiam

środa, 24 listopada 2010, 17:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli fx1 moge śmiało kupować?

piątek, 26 listopada 2010, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]