Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 16:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Kamera i filmowanie zimą 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Kamera i filmowanie zimą
Witajcie, jako że w grudniu zmuszony będę wykonać zdjęcia w plenerze, oraz całe wesele (czyli przejścia z ogrzewanych pomieszczeń na powietrze o ujemnej temperaturze) pojawia się pytanie co ze sprzętem.

Na co powinienem zwrócić uwagę by nie zniszczyć sprzętu i bezproblemowo filmować?

Szczególnie zależy mi na wskazówkach dotyczących temperatur i wilgoci, zaparowaniem szkieł itp.

Wiem też że baterie szybciej schodzą (pytanie jak szybko w %), więc kupię dwa dodatkowe akumulatory.

Jeśli macie doświadczenia, proszę podzielcie się nimi, na pewno wszystkim się to przyda.

wtorek, 23 listopada 2010, 13:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Kamera i filmowanie zimą
wskazówka nr1 - pamiętaj ze podczas zamiany pomieszczenia ( dwór - sala itp) potrzebujesz czasu na odparowanie obiektywu, nie raz proszę zespół żeby poczekali z zaproszeniem młodych na sale po przyjeździe z kościoła ale oni nie mogą bo tak na dysku mają nagrane.. ale to nie ważne, musisz o tym pamiętać.

wtorek, 23 listopada 2010, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na dworze akumulatorki mogą lecieć, jak zwariowane. Często na Warszawskiej Barbórce (2-3 godz rano, 3 godz wieczorem w na początku grudnia) zużywałem więcej akumulatorów niż na niejednym kilkudniowym rajdzie!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 26 listopada 2010, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do baterii to w trudnych warunkach ich pojemność spada około 10% na każde 5 st poniżej znamionowych +20 st.C - oczywiscie jest to uzależnione od producenta ogniwa i jego stopnia zużycia...
Co do zmian temperatury... nie tylko optyka jak i elektronika i mechanika (o ile z niej korzystamy) narażona jest na pojawienie się rosy... kiedyś ktoś (chyba na tym forum) pisał, że nie wyłącza kamery w przerwach pracy jak i w trakcie transportu pomiędzy punktami (sala-plener-sala) - w kamerze utrzymywany jest w miarę stały poziom temperatury - moc pobierana z baterii to około 8 do 15 W - zamieniane wyłącznie na ciepło! W tym roku miałem plener przy -25 st.C - kamera włączona na stale i w "ubranku" i nic nie zaszkodziło (dodam ,że z kamerą pracował i pracuje nadaj HDD) - fakt: baterie miały na mrozie po 20% pojemności lub mniej - te naładowane miałem pod kurtką :D
Oczywiście druga kamera czekała (i zawsze czeka) na sali w razie "W"

sobota, 27 listopada 2010, 22:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]