Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera do filmowania z powietrza. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do filmowania z powietrza.
Witam .
Jak w temacie .Poszukiwałem małej, lekkiej kamery
i stosunkowo taniej (możliwość uszkodzenia dość duża) do filmowania z paralotni. HD raczej nie wchodzą w grę ponieważ wymagania przy obróbce i montażu przekraczają możliwości mojego komputera a i przedział cenowy nie ten. Wybór padł na PANASONIC SDR-S50. Posiada optyczny stabilizator, jest na kartę, wiec jest mało wrażliwa na wstrząsy, jedynie format zapisu SD.
Filmowanie będzie się odbywać przy dobrym oświetleniu i tylko dla potrzeb
własnych . I jeszcze cena przystępna.
Czy to dobry wybór czy raczej szukać dalej ?
Sławek

wtorek, 30 listopada 2010, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do filmowania z powietrza.
http://allegro.pl/kamera-sportowa-vhold ... 84093.html

nie lepiej kupic cos porzadnego ? pod konkretne zastosowanie, bedzie dluzej sluzyc i za jakis czas jak cie najdzie potrzeba wrzucenia filmu hd na youtube albo komus sie twoj material spodoba i sobie zazyczy do kupna klip jakis to bedziesz znowu kase wydawal ?

wtorek, 30 listopada 2010, 15:38
Nowy
Nowy

Pewno że lepiej kupić coś w HD, jednak ryzyko zniszczenia sprzętu istnieje i jest niemałe . Nie tak dawno podczas niefortunnego startu poszedł w drzazgi mój ulubiony aparat, a utrata kamery za 800 PLN boli mniej niż tej za 2000PLN.
Filmy komercyjne robi kolega ,więc nie chcę mu wchodzić w paradę.
Chciałem się tylko dowiedzieć czy proponowany sprzęt jest coś wart .Zaznaczam że w temacie wideofilmowania jestem zupełnym laikiem i amatorem i nie mam dużych wymagań. Po prostu gdy pogoda nielotna usiąść i zmontować to co nagrać się udało.
Kamera sportowa ciekawa ,jednak wolę coś co może posłużyć choć sporadycznie do filmowania nie tylko z powietrza.
Sławek

wtorek, 30 listopada 2010, 17:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1400 to nie 2tys, a kamera specjalna to takich zastosowan jak potrzebujesz to raz, zabezpieczenia ma to dwa i 3 ma fajna opcje krecenia 60 fps w SD, bedziesz mogl super zwolnienia robic

takie jest moje zdanie, do hdv jest odpowiednik juz za 900zl

wtorek, 30 listopada 2010, 23:05
Nowy
Nowy

Dzięki za pomoc ,przekonałem się . Kamerka mała, lekka ,efektywna.
Znalazłem jaszcze Go Pro, myślę że to też ciekawa opcja i w obu przypadkach
odpada problem gdzie i jak zamocować sprzęt. Mimo że decyzja podjęta byłbym
wdzięczny za ocenę PANASONIC SDR-S50 pod kątem użycia czysto amatorskiego ot tak z czystej ciekawości.
Pozdrawiam.

środa, 1 grudnia 2010, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z tego co mozna w reviews roznych poczytac to tak sobie, mpeg2 w malej rozdzielczosci, slaby obrazek, to jak potem cos nakrecisz i wstawisz na internet po jakiejs edycji i rekompresji to bedzie kupa, kamera raczej dla dziecka do zabawy i nauki (obsluge menu to jakis picasso elektorniki wymylil)

środa, 1 grudnia 2010, 11:59
Nowy
Nowy

Będę brnął dalej, jeżeli nie ta, to jaka w tej klasie .
Oczywiście kamery HD biją na głowę wszelkie inne, ale czy któraś z SD
choćby zbliżyła się do nich? Jak rozumiem oba rodzaje mają lepszych i gorszych
przedstawicieli do amatorskich zastosowań.
Pozdrawiam

środa, 1 grudnia 2010, 13:56
Nowy
Nowy

Gonio,

Polecam GoPro tak czy siak... Chłopaki ze strefy zrzutu w Piotrkowie uzywają ich do zdjęć podczas skoków spadochronowych.`Sprawdzaja sie świetnie. Jak jesteś z okolic Wa-wki - mogę Ci okazać sample.
Latałem troche na szmatach, również z PPG i próbowałem nagrywac to jakimiś normalnymi kamerami montowanymi na kasku... no i niestety, miałem kilka przypadków kiedy kamerka zaplątywała sie w linki przy starcie alpejką. A jak wiesz skrzydło potrafi pociągnąć (oj potrafi...:) i szkoda tak sprzętu jak i siebie.
Kolejny problem to ruchy głową... także daje sie wykorzystać praktycznie tylko materiał kręcony z naprawde szerokiego kąta.

pzdrw

Kuba

piątek, 3 grudnia 2010, 18:08
Nowy
Nowy

Sądzę że Go Pro Hero to rzeczywiście najlepsza opcja. Myślałem o tradycyjnej kamerze by filmować zarówno z powietrza jak i z ziemi i nie tylko glajty.
Ale wiadomo jak coś jest do wszystkiego... SD dlatego ,bo montaż i obróbka takiego filmu jest prościutka ,a moje wymagania nie są wielkie a i komp raczej nie podoła. Był pomysł by mocować sprzęt do uda po starcie na rzep ,coś jak wario ale za dużo z tym kombinacji . Tak więc kamera do latania jest upatrzona ,teraz muszę znaleźć
coś małego i poręcznego do wszelkich innych zastosowań (z uporem maniaka będę trwał przy SD ) :wink: Jestem z Piotrkowa i często latam w okolicach lotniska obserwując skoki ekipy ze strefy. A filmy rzeczywiście robią wrażenie .

Kamera na kasku, start wyłącznie klasykiem.
Taaa skrzydło potrafi pociągnąć , a jak później scypie ;)
Pozdrawiam
Sławek

sobota, 4 grudnia 2010, 16:42
Nowy
Nowy

Zobacz na ten link http://helmetcameracentral.com/, w blogu masz Review, za i przeciw oraz często przykładowe filmiki, z resztą na Youtube znajdziesz tego pełno.
Zobacz na Drift X170 http://shop.helmetcameracentral.com/HC-DRIFT-X170.html może to będzie to o co Tobie chodzi.

sobota, 4 grudnia 2010, 21:37
Nowy
Nowy

He he he .. z Piotrkowa? No co Ty?
To może czasem sie i w powietrzu spotkaliśmy?
Może by tak kiedys razem polatać? Chmurki pokręcić i w ogóle... To pewno widziałeś taki mały "historyczny" samolocik aktualnie latający w barwach niemieckiej Luftwaffe? No to własnie Cie pozdrawia...

Wracając do tematu filmowania z powietrza - niestety żaden standardowy camcorder nie nadaje sie. Przynajmniej bez jakiegos szerokiego konwertera.
Typowy zakres zoomu kamerek zupełnie nie sprawdza sie w lotniczej tematyce. Szeroki i tak pokazuje ledwo wycinek tego co jest do pokazania - a węższy trzęsie niemiłosiernie.
Od roku próbujemy z kolegą nakręcić jakiś lotniczy filmik za pomoca Canona HV30. Jedyne co nam sie jakoś od bidy udało to filmik z latania w formacji http://www.youtube.com/watch?v=JJcCJR9CLfc
tu własnie widac kooooszmarne drgania. Ostatnio przeglądałem cały materiał jaki mamy i jestem nim załamany.
No i na na przyszły rok musimy mieć jakiś konwerter w powietrzu i namiastkę steadycama na ziemi.

W twoim zastosowaniu tylko jakaś nagłowna lub naręczna szerokokatna kamera sie sprawdzi.
Mozna ją dać nawet i na szmatę. Zdecydowanie GoPro albo coś w podobie. Ja bym szedł w HD - bo przynajmniej detali wiecej widać, będzie co ogladac na stare lata. Zresztą za kilka lat SD bedzie zapewne czyms w rodzaju obecnego VHS/VCD i ogladając człowiek będzie sie po latach tylko wqurzał że nic tak naprawde nie widać..

pzdrw

Kuba

niedziela, 5 grudnia 2010, 20:07
Nowy
Nowy

Jasne że kojarzę samolot, pewnego razu wracając znad zalewu Sulejowskiego
postanowiłem polatać blisko matki ziemi i postraszyć nieco zające .
Tuż po tym jak odpuściłem gaz na wysokości około 70m ,nieco niżej pod stopami mignęły mi czarne krzyże . Przyznaje że poczułem się dość nieswojo.
Cóż, od tamtej chwili przed jakimkolwiek manewrem rozglądam się znacznie uważniej. :wink: Co do kamery ,zdecydowałem się na Go Pro Hero.
Wielkie dzięki za wszelkie info.
Do zobaczenia pod chmurami.
Pozdrawiam serdecznie.
Sławek (niebiesko - biały Airwave)

poniedziałek, 6 grudnia 2010, 00:13
Nowy
Nowy

A co powiecie ta takie urządzenie - prosta i stylowa kamera z nagrywaniem w jakości HD - też fajne rozwiązanie.

środa, 23 lutego 2011, 02:08
Nowy
Nowy

Witam,
Zapraszam do odwiedzenia i rejestracji na nowopowstałym forum użytkowników kamer sportowych GoPro. www.goprouser.pl
Jako, ze forum jest nowe jest nas jeszcze niewielu. Jestem jednak przekonany, że forum będzie rosło w siłę w miarę upływu czasu. Zachęcam, do wymiany doświadczeń opinii czy zgłaszania problemów.
Jest również dział, gdzie można pochwalić się swoimi ujęciami a zapewne jest czym.
Zatem, zapraszam !!
www.goprouser.pl

środa, 26 grudnia 2012, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a może nowa konkurencja dla gopro: Sony Action Cam?

środa, 26 grudnia 2012, 23:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona