Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 11:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 PYTANIA LAIKA 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PYTANIA LAIKA
Witam,
Od jakiegoś czasu interesuję się filmowaniem amatorskim (posiadam starą kamerę Sony dcr-sr30) i myślę o kupnie nowej.

Cele: hobby, ale z myślą o konkursach amatorskich
Cena: do ~6500zł

Myślałem o Sony Nex-VG10E
(http://www.winmar.pl/p16764,SONY_NEX-VG10E.html)?
Dobry wybór?

No i pytanie - Jeśli kamera ma słabe możliwości nagrywania dźwięku (jak ta powyżej) to czy kupując dodatkowy mikrofon dobrej jakości będę mógł to poprawić?

wtorek, 14 grudnia 2010, 02:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PYTANIA LAIKA
a moze 7D ? lub 550D+ jakies szkielko fajne... jak do konkursow ideal, mozna sie niezle pobawic:P jak wymienna optyka to tylko dslr...

piątek, 17 grudnia 2010, 02:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://inspiredbylife.pl/ ---- jeśli jestesmy przy lustrzankach to tutaj sporo ogólnej wiedzy na ten temat. Warto sie zapoznać, nawet jeśli sie nie jest zainteesowany akurat lustrzankami.
http://videodslr.pl/ ---- to z kolei jest strona o filmowaniu lustrzankami. Fajna atmosfera otwartości i dużo pozytywnej energii.

sobota, 18 grudnia 2010, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

D_iren napisał(a):
http://inspiredbylife.pl/ ---- jeśli jestesmy przy lustrzankach to tutaj sporo ogólnej wiedzy na ten temat. Warto sie zapoznać, nawet jeśli sie nie jest zainteesowany akurat lustrzankami.
http://videodslr.pl/ ---- to z kolei jest strona o filmowaniu lustrzankami. Fajna atmosfera otwartości i dużo pozytywnej energii.

To pierwsze to strona o filmowaniu lustrzankami :D a to drugie to forum dyskusyjne o filmowaniu lustrzankami :wink: Na dobrą sprawę można powiedzieć, że to ten sam portal.
A jeśli chodzi o lustrzankę do filmowania...550D w tym momencie jest najciekawszą opcją po wyjściu alternatywnego oprogramowania rozszerzającego jego możliwości...fajnym rozwiązaniem jest też uchylany wyświetlacz w 60D. Zapraszam na forum w celu zapoznania się z materią.

niedziela, 19 grudnia 2010, 19:54
Nowy
Nowy

Chodziłoby mi raczej o kamerę, chociaż sam nie wiem czy to się bardzo różni?

Jakoś nie widzę pół-profesjonalnego filmowania lustrzanką. ;/
Czy może się mylę?

niedziela, 19 grudnia 2010, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

aronusiek napisał(a):
Chodziłoby mi raczej o kamerę, chociaż sam nie wiem czy to się bardzo różni?

Jakoś nie widzę pół-profesjonalnego filmowania lustrzanką. ;/
Czy może się mylę?

to spojrz chocby tu ;)
http://vimeo.com/groups/forumfilmowcowslubnych

niedziela, 19 grudnia 2010, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chłopie!
Jak masz talent w rękach, to i komórką nakręcisz super. Jeśli jednak tylko wydaje Ci się, że potrafisz, to i RED ONE Ci nie pomoże.
Pierwsze kroki na DSLR mają swoje wady i zalety:
- nie masz nawyków, więc nie będzie Ci nic przeszkadzało
- nie wyrobisz sobie jednak dobrych nawyków w pracy z kamerą.

Nie wiem, jak to jest w praktyce, ale słyszałem, że filmowanie aparatami fotograficznymi wiąże się z ograniczeniem czasowym jednego ujęcia. Świadomi koledzy pewnie to wyjaśnią.

Od siebie dodam, że VG-10 ma w zestawie ciemne szkło. To może nieco przeszkadzać. Dźwiękiem się tak bardzo nie przejmuj. I tak, jeśli chcesz coś na poważnie nakręcić, i wykorzystać dźwięk z planu, to MUSISZ mieć zewnętrzny mikrofon, a może nawet i rekorder.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 8 stycznia 2011, 21:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dlaczego lustrzanka:
-niższa kilkukrotnie cena od kamer
-duuuuuużo większa matryca
(zobacz Canon 5D za 7-8tys. zł ma tąnajwiększą niebieską matrycę, a kamera za 25tys. np EX1 ma mniejszą od najmniejszej niebieskiej.... jest różnica co ? A jaka różnica w rozmiarze matrycy taka różnica w jakości obrazu, czystości, kolorach, no i obrazie w nocy)
Obrazek
-głębia ostrości - zobacz jak pięknie (filmowo) rozmyte jest tło, w kamerze tego nie uzyskasz, w aparacie... pewnie, obiektywem za 500zł.
Obrazek
Obrazek
-multum obiektywów, od rybiego oka, przez szerokie kąty, portretówki, aż po super tele...

Więc dla artysty czy też osoby ambitnej zalety są ważne.
Wady... hmmm.... wady są tylko związane z wygodą:
-aparat mały, niestabilny
-matryca potrafi się grzać
-problemy z edycją, konwersja, długe renderowanie itp....

Ale jak widzisz, kamera człowieka ogranicza choć ma dużo zalet, a lustrzanka nie ogreanicza, daje tyle możliwości i gdy z nich w pełni korzystarz to dostajesz obraz jak z kamer filmowych.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 26 stycznia 2011, 01:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Cytuj:
-aparat mały, niestabilny

Jest mały, ale dostępne jest multum różnych rigów, uchwytów etc. Dzięki którym wygląda się 'pro', dużo łatwiej się trzyma. Minusem są właśnie niektóre obiektywy, chodzi o to, że większość ma dość słabe wykonanie i nawet przy najlepszym statywie podczas zmiany ostrości będzie się obraz trząsł. Oraz wymagany jest zewnętrzny mikrofon - przy wewnętrznym słychać elementy obiektywu. Oraz nie licz na autofocus ponieważ chodzi on bardzo wolno, często nie trafia, nawet z dobrymi obiektywami.
Cytuj:
-problemy z edycją, konwersja, długe renderowanie itp....

Tak, ale już zestaw za 1500zł sprosta temu zadaniu (jeżeli będzie się używać proxy). Oraz tak jak aparat / w szczególności Canony / zapisuje za pomocą kodeka AVCHD to tak samo 99% kamer na dysk bądź pamięć flash też tego używa. Panasonic GH1/GH2 zapisuje do mjpg, co znacznie ułatwia montaż.

środa, 26 stycznia 2011, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sa zalety i są wady, trzeba trzeźwo spojrzeć na jedne i drugie, ja wymieniłem właśnie plusy i minusy, jasne minusy można niwelować sposobami ale są to nadal minusy o których trzeba wspomnieć, jasne stabilizatory są ale jednak sam aparat jest niestabilny, jasne, można montować offline'owo ale jest to minus itp idt.... ale na pisząc o wadach nie chcę zniechęcić... wręcz przeciwnie, zalety są tak duże i to zalety które bez wątpienia wpływają na obraz, że warto przeboleć bolączki lustrzanki...

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 26 stycznia 2011, 20:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]