Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 11:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Lampa do SONY TRV-14E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Lampa do SONY TRV-14E
... od niedawna zabawiam się kamerką ... dlatego prosiłbym o radę w zakupie lampy do wyżej wymienionego modelu plus optymalny akumulator ... chodzi bowiem o coś rozsądnego- dla użytku czysto domowego ... :idea:

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zależy ile chcesz wydać kasy. Najtaniej to unomat + akumulator kwasowy ( ciężki). Ja używam lampy z katalogu Sony ( nie pamiętam symbolu). Jest to lampa z 2 palnikami po 10W zasilana baterią taką jak do kamery tylko o większej pojemności. Lampa ma światło skupione tak że efekt świetlny właczonych 20W jest lepszy niż Unomat 50W ( mam obie lampy). Tylko w przypadku Sony jest to wydatek rzędu 1.000 zł ( razem z baterią), ale za to brak plączących się kabli i dużo lżejszy komplet, łatwo demontowalny i chowalny w małej kieszeni torby. Zdecydowanie polecam.

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lampa ma światło skupione tak że efekt świetlny właczonych 20W jest lepszy niż Unomat 50W ( mam obie lampy).

Przez światło skupione rozumiem światło punktowe.
Co chcesz przez to powiedzieć, że światło punktowe jest ładniejsze (lepsze) od swiatła ogólnego (rozproszonego) ?
Pozdr.

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie całkiem punktowe, ale bardziej skupione w sony niż w unomacie. A efekt jest taki że po prostu jaśniej świeci, może na trochę mniejszym obszarze ala za to wszystkie drobne szczegóły są lepiej doświetlone i lepiej widoczne. Jak na przykład chcę "wyjąć z ciemności" jedną tańczącą parę to używam jednego palnika 10W i mam efekt idealny, para jest dobrze oświetlona a reszta jest w cieniu. Przy pomocy Unomata to świece jeszcze na sąsiadów i obie pary nie są tak dobrze ośietlone jak ta jedna przy pomocy lampy Sony.
Poza tym Sony ma inne zalety o których pisałem wcześniej

wtorek, 19 sierpnia 2003, 08:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]