Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 13:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Pomiar punktowy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pomiar punktowy
Czy ktoś z was orientuje się albo może powiedzieć, ponieważ ma taką kamerę z nastepującą funkcją:

http://www.youtube.com/watch?v=P77gK9k6H8Q

Czy canon xh a1 , bądź sony fx1 ma taką możliwośc?

niedziela, 26 grudnia 2010, 23:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomiar punktowy
Obydwie te kamery mają taką możliwość używając magicznego pierścienia i pracując w trybie manual :lol:

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
Obydwie te kamery mają taką możliwość używając magicznego pierścienia i pracując w trybie manual :lol:

Czytaj ze zrozumieniem i oglądaj uważnie, a później się rechocz ok? (zresztą i tak nie wypada, no ale to mama Tobie powinna o tym powiedzieć) Widzisz co jest na filmie?

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 17:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega niefortunnie zwrócił Ci uwagę, że taka opcja w kamerach półprofesjonalnych jest przeszkodą a nie pomocą. Nikt z poważnych filmowców nie pozwoliłby sobie na automatyczną korektę ekspozycji w zależności od focusa. Czy nie widzisz jak nieładnie zmienia się jasność kadru wraz ze zmianą ostrości? Właśnie takich przypadków filmowcy unikają filmując w trybie manualnym.
Takie rzeczy spotkasz tylko w kamerach konsumenckich. Z tego co mi wiadomo, FX1 nie zalicza się do tego segmentu, a już na pewno nie XH A1.

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 18:01
Moderator
Moderator

Zauważyłem też, że kolega moloch nie do końca wie na jakim forum siedzi i już na początku stara się odepchnąć od siebie pomocne dłonie swoją niegrzeczną postawą.
Jeśli ktoś zwraca Ci uwagę sugerując jak rozwiązuje się to profesjonalnie, nie odsyłaj do mamy, gdyż większość tu obecnych z pewnością ma starsze dzieci od Ciebie i to Ty w tym momencie zachowałeś się niedojrzale.
Nikt nie bawi się tutaj w tak prymitywne funkcje jakieś dotykane dla użytkowników nie mających zielonego pojęcia o manualnej obsłudze kamery, tak naprawdę, to sam wyświetlacz LCD w kamerze jest cechą sprzętu konsumenckiego, a w kamerach profesjonalnych wykorzystuje się go sporadycznie, a już takie gadgety dotykowe nadają się może, ale do telefonu.

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem w którym miejscu byłem niegrzeczny? To, że ktoś się ze mnie śmieje i ironizuje wypowiedzi uważam za niezbyt na miejscu. I nie widzę miejsca w którym odpychałbym pomoc od któregoś z was. Jednak zbędne takie dyskusje, w tym miejscu. Miłego wieczoru na dzisiaj.

S_naf
Przyjrzę się dokładniej klipowi i temu co powiedziałeś

To proszę mi powiedzieć jak mogę uzyskać takie płynne przechodzenie? Mam kamerę Panasonic nvmx 500. Kamera ta ma pierścień do regulacji ostrosci. Jednak jeżeli zmieniam jego ustawienie, to zmiana ostrości tyczy się całego kadru. Jak zrobić, tak jak na materiale?

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiesz... dostaniesz ode mnie 2 podpowiedzi, a na pewno nie "podany na tacy" przepis. A to dlatego, że temat jest rozległy, a Ty nie masz zielonego pojęcia o nastawach aparatów/kamer (nawet swojej własnej!), czy nawet jakichkolwiek podstawach teoretycznych, co skąd się bierze. W tym zagadnieniu nastawa ostrości to tylko jeden z elementów, który należy spełniać, aby osiągnąć upatrzony przez Ciebie efekt.

Podpowiedź pierwsza: Nie szukasz samej ostrości a czegoś, co nazywa się głębią ostrości. Teraz hop do wyszukiwarki forumowej, do google, czy innego wiarygodnego źródła aby wyczytać wszystko co będzie napisane i zgłębić temat.
Podpowiedź druga: W fotografi czy filmie, zasada się nie zmienia. Na zachętę podaję krótki filmik, który znalazłem specjalnie dla Ciebie na YT. Jest tego więcej, ale szczerze radzę poznać najpierw teorię, później obsługę kamery a potem testować i ewentualnie pytać.
Od razu ostrzegam, że nieprzygotowany kolejnych podpowiedzi nie dostaniesz.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ok, dzięki
Czym jest głębia ostrości oraz sposób jej uzyskania to wiem, przynajmniej w teorii. Filmiki jutro poogladam, bo na 6 do pracy.
Dzięki za zainteresowanie

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 23:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moloch napisał(a):
Czym jest głębia ostrości oraz sposób jej uzyskania to wiem...

Szczerze wątpię...
moloch napisał(a):
Kamera ta ma pierścień do regulacji ostrosci. Jednak jeżeli zmieniam jego ustawienie, to zmiana ostrości tyczy się całego kadru.

poniedziałek, 27 grudnia 2010, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moloch napisał(a):
BP777 napisał(a):

Czytaj ze zrozumieniem i oglądaj uważnie, a później się rechocz ok? (zresztą i tak nie wypada, no ale to mama Tobie powinna o tym powiedzieć) Widzisz co jest na filmie?

Raczej śmiałem się z dygresji sytuacji a w żadnym wypadku z ciebie moloch.
Chodziło mi o magiczny pierścień,za pomocą którego można wiele zdziałać i skojarzyło się mi to z filmem pt.''Arabela''. :D
Jednocześnie było to odpowiedzią na zadane przez ciebie pytanie iż żadna z tych kamer nie posiada funkcji o jaką pytałeś.
A taka funkcja w kamerze,to tak jak w powyższych odpowiedziach widzisz,nadaje się tylko do komórki.
Zresztą sam posiedzisz,popróbujesz,pogłówkujesz i zobaczysz że staniesz się innym człowiekiem.Jeśli cię to wciągnie,to zmieni się twoje spojrzenie na świat z perspektywy późniejszego doświadczenia operatora.

wtorek, 28 grudnia 2010, 01:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sorry, że trochę naskoczyłem na Ciebie. Niepodobne to do mnie. Dziękuje za przybliżanie tematu.

wtorek, 28 grudnia 2010, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o autofocusa, to chętnie bym widział coś takiego w bardziej zaawansowanych kamerach, czyli wybieranie na ekranie dotykowym punktu/osoby którą będzie śledził autofocus. Jeżeli autofocus w zaawansowanych lustrzankach może tak robić, to dlaczego by nie w kamerach?

sobota, 1 stycznia 2011, 02:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mówisz, że nie jesteś zadowolony w tym względzie z HMC151? Może testujesz w zbyt słabych warunkach? (Zasugerowałem się podpisem)

niedziela, 2 stycznia 2011, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z autofocusem HMC151 wiadoma sprawa: lubi ustawiać ostrość na tło.

niedziela, 2 stycznia 2011, 16:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]