Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 23:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 TANIO=DOBRZE? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TANIO=DOBRZE?
Mam zamiar udać się w najbliższym czasie do sklepu i nabyć kamerę JVC GR-D 70. Czy mój wybór taniej i wobrze wyposarzonej kamery jest słuszny? Chodziło mi o połączenie kamery i "aparatu cyfrowego". Wiem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale proszę o recenzję kamery JVC GR-D 70
Przyjmę największe zwymyślania z powodu mojego wyboru ale przyznam, że czekam na solidną opinię o tym sprzęcie.

Link do producenta: http://www.jvc.pl/produkty.php?objectID=354

Z góry dziękuję

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do kamery nie będę się rozwodził czy to dobry sprzęt,każdy ma jakies preferencje.Ale zapomnji o aparacie cyfrowym w kamerze!Do uzyskania w miarę dobrych zdjęć potrzebny jest przetwornik min 3mln.pixeli.Kamera posiada jedynie 800 tyś.Takie zdjęcia nadają się tylko do wykorzystanie podaczas edycji lub pokazywania na TV,zapomnji o robieniu odbitek na papierze!

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I tu się nie zgodze. Do robienia ładnych zdjęć wcale nie potrzeba aż 3mln pikseli. Przy odrobinie dobrych chęci 800tyś. wystarczy w zupełności. Osobiście robiłem moim fuji(2mln.) zdjęcia w rozdzielczości 640/480 kiedy nie miałem juz miejsca na karcie a parę zdjęc jeszcze chciałem zrobić i niektóre wychodziły naprawde ładne (odbitki 10x15) a do zdjęć 1600x1200 to juz doniczego nie mogłem się przyczepić. Ciekaw jestem kiedy skończy sie ta pogoń za pikselami. Za rok lub dwa coniektórzy będa pisać, że żeby robić ładne zdjęcia potrebna bedzie matryca conajmniej 10mln.pikseli tylko po co? Na fototapetę???

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A ja nie moge sie zgodzic ze z 640x480 moga wychodzic ladne zdjecia 10x15. Niestety - ja robie zdjecia 1152x864 i przy 9x13 jest sie do czego przyczepic, chociaz jakosc w sumie do zaakceptowania. Mimo wszystko uwazam, ze taki dodatek w cenie kamery jest b ciekawym rozwiazaniem. Ostatnio na wyjezdzie grupowym natrzaskalem ponad 100 fotek - wspoltowarzysze podrozy byli zachwyceni, zwlaszcza ze w przypadku fotografii cyfrowej nie ma mowy o nieudanym zdjeciu. 3 mln pixelli - owszem, jesli ktos chce odbitki wieksze niz 10x15 nie ma innego wyjscia. Ale przeciez nie mowimy tu o profesjonalnym aparacie, tylko o zdjeciach prztykanych przy okazji niejako.

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Myślałem, że uzyskam więcej informacji. "aparat cyfrowy" to dodatek w tej kamerze, chodzi mi bardziej o jej zasadniczą funkcję - kręcenie filmów. :(

Kempol

wtorek, 19 sierpnia 2003, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy ma swoie kryteria "dobrej fotografi"

wtorek, 19 sierpnia 2003, 15:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Dlatego chodzi mi o recenzję kamery a nie dodatku w postaci "aparayu cyfrowego"

wtorek, 19 sierpnia 2003, 17:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kamera i aparat cyfrowy jak narazie nie idzie w parze! Zwiększona ilość pixeli na przetworniku dla polepszenia jakości zdjęć niesie ze sobą większe zapotrzebowanie na światło w kamerze, czyli lepsze zdjęcia robione kamerą=więcej światła dla uzuskania dobrej jakości obrazu video :cry: .

środa, 20 sierpnia 2003, 04:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
No cóż, nie otrzymałem odpowiedzi na moje - wydawałoby się - mało skomplikowane pytanie. Ale wiem, że jak będę kupował aparat cyfrowy to dowiem się wszystkiego od ręki :D

środa, 20 sierpnia 2003, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie przejmuj się moje pytania też są bez odpowiedzi.
od niedawna śledze tą strone ale z tego co widze to mało kto daje konkretną odpowiedź no cóż widać ludzie nie do końca się na tym znają

środa, 20 sierpnia 2003, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Żeby cokolwiek komkretnego powiedzieć o danym modelu kamery trzeba być jego posiadaczem lub testowac ją co najmniej kilka dni. Większośc osób na tym forum ma tylko jedną kamerę i ewentualnie o niej może cokolwiek napisać. Ludzi, którzy mają w jednym palcu wiele kamer jest niestety niewielu i nie masz szczęścia bo żeden tu w ciągu ostatnich paru dni nie trafił- są wakacje, a co do fachowców to jest różnie. Wydawać by się mogło, że ludziki obsługujący stanowiska z kamerami w takim na przykład MediaMarkt powinni się cokolwiek znać a prawda jest taka,że brakiem kompetencji i głupotą wieje od nich z daleka. Przykładem niech będzie opolski oddział gdzie chłopcy nie potrafili udzielić najprostszych informacji a na wywieszkach pod kamerami wpisywali często błędne informacje. Tak więc nie licz za bardzo na tzw. "fachowców". Co do"Twojej" kamery to za tą cenę wyposażenie jest rzeczywiście zachęcające (16xopt.zoom; 800tyś.piks; karta; wej/wyj.cyfrowe i analogowe). Waga i wielkośc też przemawiają na plus no i przyjemnie sie ją trzyma w łapie. Pytanie tylko:'Jak filmuje???" Jak możesz to spróbuj się nią pobawić.

środa, 20 sierpnia 2003, 13:55
Nowy
Nowy

Post JVC GR-D70
Obejrzyj temat: "sony DCR-TRV 33E czy JVC GR-D70?" parę postów niżej.

czwartek, 21 sierpnia 2003, 08:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]