Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 23:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Sony HXR-MC2000E nowość wasze opinje 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HXR-MC2000E nowość wasze opinje
Witam przeczytałem już chyba wszystkie opinie o tej kamerze i powiem nie są takie złe co prawda cena tej kamerki waha się od 6500-7500 zł i wielu powie że nie nadaje się do filmowania uroczystości ale :
Znakomita jakość obrazu dzięki zastosowaniu obiektywu G-Lens
Zastosowano przetworniki Exmor ( CEMOS ) do 4 mln pixeli
Szeroki kąt widzenia 29.8mm
Optyczny zoom x12
Sam nie wiem co o tym myśleć .
Mam nadzieje , że podejmę wielką dyskusje albo ......?

środa, 5 stycznia 2011, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HXR-MC2000E nowość wasze opinje
Tak się zastanawiam...

...sądziłem, że ta kamera będzie ciut tańsza. Jeśli jest jednak tak ustawiona cenowo, jak jest, czy nie rozsądniej jest wybrać NEX VG-10 ???

Wiem, że to kamera nie do końca profesjonalna, a właściwie wcale nie profesjonalna, ale o MC2000 też tak można powiedzieć. O ile jednak MC2000 profesjonalny ma tylko wygląd (i to z bardzo daleka), to VG-10 bronić się może dużym przetwornikiem i jakimiśtam (!!!) możliwościami głębi ostrości i jakimśtam (!!!) obiektywem. Nie miałem okazji VG-10 podręczyć chociaż ciut dłużej niż na RoadShow, więc niewiele o niej wiem. To tylko czysto teoretyczne dywagacje. Ale... przyznacie, że coś w tym jest?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 6 stycznia 2011, 19:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tylko wydaje mi się, że Sony HXR-MC2000E jest dużo jaśniejsza. Bo NEX VG-10 z obiektywem w komplecie to raczej ciemna z tego co czytałem to ok 10 lux czy nawet 11.

czwartek, 6 stycznia 2011, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli mam być szczery, już nie raz na tym parametrze się zawiodłem - pisało, że jest mniej, a kamera pokazywała ciemny, brzydki obraz. Inna miała więcej, a obraz na oko był lepszy. Ot, różnica między danymi technicznymi, a życiem.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto ma coś z praktyki ciekawego do wniesienia w temacie.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 6 stycznia 2011, 20:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sam jestem zainteresowany ta kamerą więc tak jak kolega proszę aby napisał ktoś coś więcej na temat tej kamery ( jednej i drugiej ) ;)

czwartek, 6 stycznia 2011, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli już wchodzimy w takie cudactwa, to:

- MC2000 wygląda na ciekawą propozycję "drugiej" kamery, lub do ciorania w warunkach, gdzie jakość i tak wyjdzie dobrze a szkoda głównej kamery (plener z możliwymi niespodziankami - np. w lesie na quadach)

- NEX VG-10 potraktowałbym jako kamerę "efektową". Ma ładną głębie ostrości, która jest nie do uzyskania na kamerach za porównywalne, a może i ze 2x wyższe pieniądze, ale RACZEJ sądzę, że główna kamera to nie będzie zbyt dobra, a więc....

- NEX 5 - tak, tak. Aparat fotograficzny. Bądźmy konsekwentni: skoro i tak traktujemy to jak zabawkę, którą zrobi się kilka dodatkowych, efektownych przebitek, to po co VG-10, skoro NEX 5 za te same pieniądze może mieć jakiś uchwyt stabilizujący i superszerokie (i nieco jaśniejsze) szkło.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 6 stycznia 2011, 20:46
Bywalec
Bywalec

Wszystkie wsze odpowiedzi wnoszą dużo do tematu ale może jest ktoś kto używał NEX VG-10 do filmowania wesela bo z tak ciemnym obiektywem 10-11 lux do chyba żadna lampa sobie nie da rady oczywiście mówię tu o obiektywie który jest dołączany do kamery przy zakupie bo za 4000 tyś następne mamy już fajny i jasny obiektyw .

niedziela, 9 stycznia 2011, 18:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To za 8500zl jest już Panasonic AG-HMC81E który minimalne oświetlenie ma na poziomie 5 lux. nie potrzeba statywu i wygląda "profesjonalnie" ;)

niedziela, 9 stycznia 2011, 18:32
Bywalec
Bywalec

Więc NEX VG-10 odpada czyli zostaje temat Sony HXR-MC2000E na pewno jest lepsza od jej poprzedniczki ale czy na pierwszą kamerę do filmowania wesel będzie dobra czy w tej cenie czyli 7000-7500 kupić używaną ? tylko jaką i o używanych też różnie piszą i tak jak ktoś już napisał jest z nimi jak z autami stał w garażu i jeździł nim niemiec co miał 70 lat a w faktycznie licznik cofnięty o 150 tyś, nie ma miesiąca w którym bym nie sprawdzał paska co niby nie ma cofniętego licznika lub odblokowanych mnożników w liczniku.

niedziela, 9 stycznia 2011, 19:44
Bywalec
Bywalec

a czy te obiektywy
Sony E 16 mm f/2.8 - SEL-16F28,
Sony SEL 18-55mm f/3,5-5,6mm
poprawi znacznie prace Sony NEX-VG10

środa, 12 stycznia 2011, 23:26
Bywalec
Bywalec

Chyba kolegę kusi NEXa jak najpierw twierdzi że odpada a teraz się pyta o obiektywy :). A poza tym czy chodzi o to żeby kamera wyglądała profesjonalnie na ramieniu czy o to co ona ma w sobie? Sony HXR-MC2000E jest kamerą naramienną i niezbyt wygodną w "ciasnych miejscach" Miałem do czynienia z poprzednikiem i jakoś ta kamera mi nie podchodzi Nie mówiąc o tym ze poprzednik był strasznie ciemny.
Co do nexa to z jakąś 50mm 1.4. i tylko do ocięć "artystycznych" Szkoda że nie jest sprzedawane same body a obiektyw wybieram jaki chce.

czwartek, 13 stycznia 2011, 10:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cozinheiro napisał(a):
Sony HXR-MC2000E jest kamerą naramienną i niezbyt wygodną w "ciasnych miejscach"

Od lat wszystkie kamery reporterskie są właśnie naramienne i to się jakoś nie zmienia. Ciekawe, prawda?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 13 stycznia 2011, 11:34
Bywalec
Bywalec

I po co od razu złośliwość??? pisałem jedynie w kontekście tej kamerki i jej gabarytach w stosunku do reportażu ślubnego i to co się dzieje na sali weselnej czasem w kościele lub zrobienia czołówki :) Sam stwierdziłeś że ta kamera to cudactwo

czwartek, 13 stycznia 2011, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sama kamera oczywiście, że jest kontrowersyjna.
Ale to nijak się nie ma do faktu, że jest naramienna, tylko do tego, że to puste pudełko zrobione na pokaz.

To nie złośliwość, tylko stwierdzenie faktu. Doooooobre kilka lat pracowałem naramiennymi kamerami i dziś, po kilku godzinach pracy Z7 STRRRRRASZNIE brakuje mi możliwości wrzucenia kamery na ramię.

Jeśli jednak ktoś, kto ją kupi nie będzie sobie robił złudzeń, że ma kamerę profesjonalną i potraktuje ją należycie (czyli tani handycam włożony w obudowę naramiennej kamery), wtedy wcale nie musi tego żałować. sam mu czasem będę zazdrościł, bo fakt, że ja nakręcę 10 - 50x lepszy materiał (technicznie), to jedno, ale fakt, że jego łapa będzie 50x mniej bolała, to zupełnie insza inszość! :)

Piszę DOKŁADNIE o kontekście reportażu ślubnego. Jakby co.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 13 stycznia 2011, 15:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona