Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 12:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Panasonic nv gs 17 problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic nv gs 17 problem
Witam serdecznie.To mój pierwszy post na tym forum i nie ukrywam że zarejstrowałem sie tu szukając pomocy .Otóz z niewiedzy uszkodzonym kablem firewire , uszkodziłem sobie tez gniazdo mini firewire w kamerze .Same gniazda znalazłem ale nie znalazłem nikogo kto by mi to wymienił a serwis w poznaniu woła 290 pln co totalnie ie nie opłaca .Zaznaczam ze jestem amatorem w filmowaniu i nie mam wielkich wymagań odnosnie jakosci .Szukając wyjścia znalazłem adapter dvr na usb , który to według opisu pomoże zgrywac zawartośc kaset na kompa po wyjsciach analogowych które to mam w mojej kamerze .I tu moja prosba o rade czy uzywając tego cuda z allegro za powiedzmy 40 pln zgram w wmiare znosnej jakosci na dysk filmy takie typowe rodzinne filmiki uzywajac laptopa z dwurdzeniowym prockiem ramem 2 g grafika zintegrowana i dyskiem 250 gb .Bardzo prosze nie odsyłajcie mnie do szukajki bo juz od dwóch dni szukam i nie wiele wiecej wiem niz na poczatku .Podpowiedzcie mi czy da to jakotako rade a może ktoś zna w miare tani zakład gdzie wymienia mi gniazdo .Z góry dziekuje i pozdrawiam

wtorek, 25 stycznia 2011, 20:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Panasonic nv gs 17 problem
bulinek napisał(a):
...uszkodzonym kablem firewire, uszkodziłem sobie tez gniazdo mini firewire w kamerze...

hi
co to za uszkodzenie? zniszczyles mechanicznie? jezeli nie popalilo nic na plycie to sama wymiana gniazda moze zajac sie "kazdy" elektronik. mysle ze nie bedziesz mial problemu ze znalezieniem tanszego serwisu.
widzialem material zgrany przez taki graber na usb. szkoda kasy na taki wynalazek zwlaszcza ze masz material DV, a gs17 wcale zle nie nagrywa.

pozdr
viwaldi

wtorek, 25 stycznia 2011, 21:07
Bywalec
Bywalec

Najlepiej kupić kontroler FireWire do kompa. Zanieść do gościa zajmującego się naprawą GSM (oni mają wprawę w lutowaniu takich pierdół). Za marne grosze powinien wymienić gniazdo. Ja tak zrobiłem w swoim Soniaczku zapłaciłem 35 PLN za kontroler i 30 PLN za lutowanie. A kabel i kontroler mam dodatkowo ;-) Natomiast w serwisie krzyknęli 300 PLN.

wtorek, 25 stycznia 2011, 23:56
Nowy
Nowy

Tak i wszystko sie zgadza znalazłem nawet oryginalne giazdo na www.tme.pl i nie byłoby problemu gdyby nie to ze dwóch dostepnych mi elektroników rozłozyło rece bo samo wylutowanie gniazda i zalutowanie nowego to pikus ale dostać sie tam to już wyższa szkoła jazdy bo trzeba dosłownie cały mechanizm wraz z magazynkiem kasety rozkręcic żeby dostac sie do płytki z gniazdem a tam jest "milion" róznej długosci śrubek które muszą bezwzględnie trafic na swoje miejsce i obaj nie podjeli sie tego zadania a samo gniazdo kosztuje niespełn trzy złote ale kto sie podejmie wymiany jak tu jedynie telewizory u mnie naprawiają :_((((

środa, 26 stycznia 2011, 07:42
Bywalec
Bywalec

A czy nie lepiej by ci było kupić coś np. takiego: http://allegro.pl/kamera-panasonic-nv-g ... 16740.html.

Ps.
Nie jest to moja aukcja. Podaję ją jako przykład.

środa, 26 stycznia 2011, 13:04
Nowy
Nowy

T otez brałem pod uwage jednak juz troszke lepszy model bym kupował z efektem cyfrowym i może ledem na podświetlenie i slotem na sd do zdjęc ale kwestia lezy w kasie a mnie interesuje jak sie zgrywa z grabera , jak to działa i czy efekr jest powiedzmy 2/3 jakości jak materiału DV bo na mojej np wykombinowałem zgrywanie przez nero vision jako record materiału z kamery web i powiem że efekt by mi spokojnie wystarczył ale może ten graber jest lepszy skoro po usb zaspokaja moje potrzeby to może ten adapter też da radee.Miałem nadziej że ktos to uzywał i cokolwiek mi powie na ten temat

środa, 26 stycznia 2011, 15:21
Bywalec
Bywalec

Na temat grabera nie powiem nic, poprostu nie miałem go. Natomiast co do lepszej kamerki, czy ten LED coś da? wydaje mi się że nic, to tak, jak gdybyś zapaloną zapalniczką chciał oświetlać filmowany plan, jak już chcesz, to jakąś lampkę LED, ale nie ten wbudowany w kamerę, to najzwyklejszy gadżet, służący celom marketingowym, nie do użytku. Podobnie z efektami cyfrowymi, wiele więcej możliwości daje nawet najprostszy program edycyjny, a już możliwość cofnięcia jak ci się nie spodoba, czego w kamerze się nie da..Na to bym nie patrzył. Kamera ma nagrywać, ładny czysty obraz...to jest podstawa.

środa, 26 stycznia 2011, 16:35
Stały bywalec
Stały bywalec

bulinek napisał(a):
To tez brałem pod uwage jednak juz troszke lepszy model bym kupował z efektem cyfrowym i może ledem na podświetlenie i slotem na sd do zdjęc

hi
efekt cyfrowy? co to?
podswietlenie to atrapa. potrzebujesz atrapy?
do zdjec to jest aparat. zdjecia z kam to kolejna atrapa.

masz kilka mozliwosci:
- naprawic obecna kam
- pozyczyc kam miniDV i zgrac swoje kasetki
- zlecic zgranie kaset w firmie
- kupic kam miniDV (z tanszych polecalnbym nv-gs80 np ta - tryb 16:9, wieksze szklo, stabilizator optyczny, pasuja aku z gs17)
- kupno jakiejkolwiek taniej miniDV, zgranie swoich kaset i pogonienie jej dalej w ludzi i przesiadka na przesiadka na kam fullHD

wszystko zalezy co potrzebujesz i co dalej chcesz robic

pozdr
viwaldi

środa, 26 stycznia 2011, 18:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]