Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaka kamera FullHD - ~1000zł 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jaka kamera FullHD - ~1000zł
Witam.

Zastanawiam się nad kupnem kamerki FullHD w cenie około 1000zł.
Nagrywanie całkowicie amatorskie, i ewentualny późniejszy montaż w Adobe Premiere Elements. Chodzi mi o jak najlepszy obraz, dobre łapanie ostrości, możliwość manualnego fokusa itp.. Oglądałem kilka modeli w interecie, ale każdemu czegoś brakuje :(
Na przykład Toshiba Camileo X100 - niby OK, ale nie ma manualnego fokusa, i nie najlepsze opinie ze względu na ostrzenie.
Panasonic HDC-SD60 - NIby wszystko super (no.. jego cena nieco wyższa), tylko jedno małe ale... NIGDZIE nie znalazłem informacji, że on nagrywa w 1080P, czyli FullHD. NIBY na jego obudowie jest napisane, że FullHD, ale nawet w specyfikacji na stronie producenta, i w instrukcji obsługi jest napisane, że 1080/50i, czyli HD Ready.
Oglądałem też JVC GZ-HM300... NIBY OK. Ale jakoś dziwnie mały przetwornik, jak na FullHD: 1,3Mpix. Jak przecież 1920x1080 to jest ponad 2 Mpix, to jakie to FullHD?
Możecie doradzić jakąś kamerkę?

poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaka kamera FullHD - ~1000zł
Jakby się tak uczepić to 720p, 1080i oraz 1080p to są formaty HD i każdy TV odtwarzający te formaty (również 1080p) będzie mieć naklejkę HD Ready - o ile za nią zapłacił producent :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready

"Full HD" to tylko wynalazek marketingowy a nie standard, każdy sobie może pisać full HD już nawet dla 720p więc tym znaczkiem bym się nigdy nie sugerował bo panuje tu zupełna dowolność wśród producentów. Co tu daleko szukać np: VIZIO M190MV 19-inch Full HD 720p LED LCD HDTV http://www.amazon.com/VIZIO-M190MV-19-i ... B003DV93LU i co najlepsze - nie ma tu błędu ;)

Dla najwyższej jakości jest sygnał "HD Ready 1080p" i dopiero po końcówce widać z czym mamy do czynienia. Matryca powinna mieć około 2Mpx, większa bardziej może szkodzić w małych kamerkach niż pomagać - mniejsza to interpolacja.

poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Jaka kamera FullHD - ~1000zł
Dzięki za bardzo pomocnego posta. Tylko, że ja nie o to pytałem.
Jakoś w tym poście nie wyczytałem żadnej propozycji kamerki.

A na marginesie... Na wszystkich sprzętach chodzących w 1080p producenci piszą że jest FullHD, a na tych w 720p/1080i, że to jest HDReady. Wszyscy to rozumieją. Bez teoretyzowania. A co jest napisane w Wikipedii, to niech sobie teoretycy czytają.
Zresztą jak lubisz czytać, to proszę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Full_HD

poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]