Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Według Was kamera miniDV czy z twardym dyskiem? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Według Was kamera miniDV czy z twardym dyskiem?
Na wstępie powiem, że chciałbym kręcić krótkometrażowe filmy na podstawie własnych pomysłów. A że dopiero bym zaczynał, nie chciałbym na początek wydawać multum pieniędzy na jakiś extra sprzęt.

Czytałem, że film na kasetach miniDV nie jest kompresowany, co daje świetną jakość. Na tym mi zależy. Wiadomo, iż jest to technologia, która odchodzi powoli do lamusa, ale wydaje mi się, że na początek może być, zwłaszcza, że to dopiero początki i chodzi mi o dobrą jakość. Widziałem też, że w kamerach miniDv częściej można znaleźć dodatkowe wejście na mikrofon, co ułatwia zdecydowanie życie oraz stopkę pod statyw.

Wiadomo, że kamery z twardym dyskiem zawojowały świat, ale tu czytałem natomiast, że jakość nie jest już taka świetna w porównaniu z miniDV.

Kamery HD są drogie, chociaż widziałem kilka tańszych, tu pojawia się pytanie, czy warto taką kupować, czy tanie oznacza równocześnie gorsze w tym przypadku?

Co sądzicie na ten temat? Kamera miniDV, czy z twardym dyskiem, a może HD, jakaś z tańszych, bo to dopiero moje pierwsze kroki. Jakie kamery polecacie na początek?

Odnośnie Hd, co myślicie o PRAKTICA DVC 14.1 HDMI?

Pozdrawiam Was!

niedziela, 6 lutego 2011, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Według Was kamera miniDV czy z twardym dyskiem?
Lucius napisał(a):
Na wstępie powiem, że chciałbym kręcić krótkometrażowe filmy na podstawie własnych pomysłów. A że dopiero bym zaczynał, nie chciałbym na początek wydawać multum pieniędzy na jakiś extra sprzęt.

Czytałem, że film na kasetach miniDV nie jest kompresowany, co daje świetną jakość. Na tym mi zależy. Wiadomo, iż jest to technologia, która odchodzi powoli do lamusa, ale wydaje mi się, że na początek może być, zwłaszcza, że to dopiero początki i chodzi mi o dobrą jakość. Widziałem też, że w kamerach miniDv częściej można znaleźć dodatkowe wejście na mikrofon, co ułatwia zdecydowanie życie oraz stopkę pod statyw.

Wiadomo, że kamery z twardym dyskiem zawojowały świat, ale tu czytałem natomiast, że jakość nie jest już taka świetna w porównaniu z miniDV.

Kamery HD są drogie, chociaż widziałem kilka tańszych, tu pojawia się pytanie, czy warto taką kupować, czy tanie oznacza równocześnie gorsze w tym przypadku?

Co sądzicie na ten temat? Kamera miniDV, czy z twardym dyskiem, a może HD, jakaś z tańszych, bo to dopiero moje pierwsze kroki. Jakie kamery polecacie na początek?

Odnośnie Hd, co myślicie o PRAKTICA DVC 14.1 HDMI?

Pozdrawiam Was!

Jeśli czytałeś że zapis na kasetach nie podlega kompresji to powiedz gdzie wyczytałeś takie bzdury, kompresja jest i z tego co pamiętam to kodek DV 1 do 5. Kamera z twardym dyskiem z reguły rejestruje kodekiem mpeg-2, czyli dość mocno skompresowany materiał który później słabo nadaje się bo edycji, najmniejszy stopień kompresji mpeg-2 w kamerach to chyba 1 do 10.
Kamer HD szukaj firmowych Sony, Panasonic, Canon, polecam może Canona HV-40, jest na kasety ale jakość jest naprawdę niezła. Podaj może swoje widełki cenowe.

niedziela, 6 lutego 2011, 20:42
Nowy
Nowy

Przeczytałem gdzieś na forach internetowych. Dobrze, że już wiem jak jest w rzeczywistości :)

Myślałem, żeby na początek być gotowym do wydania około 1500 zł, ewentualnie nieco więcej, gdyby było naprawdę warto.

Mam zamiar później obrabiać dany materiał w After Effects itp. programach, dlatego zależy mi bardzo na jakości.

O tym Canonie myślałem również, tylko wysoka cena wciąż się utrzymuje, i czy warto brać taki sprzęt pomimo formy zapisu, czyli miniDV?

poniedziałek, 7 lutego 2011, 21:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Lucius napisał(a):
... i czy warto brać taki sprzęt pomimo formy zapisu, czyli miniDV?

jaki ty masz uraz do kaset miniDV. oferuja najmniejszy stopien kompresji nagranego materialu a co za tym idzie super nadajacego sie do dalszej obrobki. no chyba ze przeszkadza ci taka "nienowoczesna technologia" ;)

pozdr
viwaldi

środa, 9 lutego 2011, 13:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Najlepsza dla ciebie opcja bylo by kupno lustrzanki np canon 550d + tanie obiektywy m42 (naprawde sa tanie ) jest to co prawda wieksza sumka jaka trzeba przeznaczyc ale efekt i pozniejsze mozliwosci dla ciebie ogromne ( DSLR systemy niestarzeja sie tak szybko )

Do 1500 zl mozesz kupic canon hv20, hv40 sa to dobre kamerki pomimo kilku dobrych lat plusem dla nich jest format zapisu, hdv jest przyjaznym formatem do obrobki
Rowniez niezla opcja za te pieniadze to sony hdr hc3
,sony hdr hc5,sony hdr-hc7,sony hdr-hc9 .To wciaz hdv czyli zjadliwy format dla wiekszosci kompow
Nic nie piszesz jakiego masz kompa
Wkazdym razie- rada, jak nie jest mocny extra NIE LADUJ SIE W AVCHD :roll:
oczywiscie kamerki te musisz rwac z 2 reki
zerknij na to viewtopic.php?f=24&t=33219
przypuszczam ze gosc pozbywa sie sprzetu na zecz jakiegos DSLR
tak jak juz pisalem najlepsza opcja to DSLR

środa, 9 lutego 2011, 14:22
Bywalec
Bywalec

Na dzień dzisiejszy nie kupiłbym nic na kasety - to już przeżytek - za dużo zawodnej mechaniki (dropy, tor przesuwu, czyszczenie, wciąganie taśmy, nagrywanie szumu mechanizmu). Przyszłość należy do kamer HD na karty pamięci, ew. dodatkowo wbudowana pamięć flash (byle nie HDD).

sobota, 26 lutego 2011, 12:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]