Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 nowicjusz szuka kamery!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post nowicjusz szuka kamery!!
Witam jestem zainteresowany kupnem kamery cyfrowej. Odrazu powiem że cena kamery do 700zł. Naczytałem juz na forach że kamera do tej ceny to zabawka. Ale będzie ona używana może raz w miesiący do nakręcenia występów w domu kultury. Znalazłem coś takiego Sony DCR-SX15E, ale sam niewiem czy kupić na karty pamięci, czy kupić może używaną jakąś z hdd.
Proszę o rade co kupić najlepiej, lub wskazówki co wybrać i na co zwrócić uwagę!!

Dzięki

poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:54
Nowy
Nowy

Post Re: nowicjusz szuka kamery!!
Co sądzicie o tej kamerce za kase około 650zł

Kod Producenta: DCRSX15EB.CEN
Zapis Standard Video (SD): Tak
Zapis High Definition (HD 1080i): Nie
Format AVCHD (MPEG-4/H.264, 5.1 DD): Nie
Rodzaj nośnika: Memory Stick PRO Duo / High Speed / Mark II, Memory Stick PRO-HG Duo, SD / SDHC (klasa 2 lub wyższa)
Karta pamięci: Tak
Typ kart pamięci: Memory Stick PRO Duo / High Speed / Mark II, Memory Stick PRO-HG Duo, SD / SDHC (klasa 2 lub wyższa)
Obiektyw wymienny: Nie
Obiektyw - szczegóły: Obiektyw SONY F/1,8 - 4,7
Przetwornik: CCD
Przetwornik - szczegóły: 800 000 pikseli 1/8''
Zoom optyczny (maks.): 50 x
Zoom cyfrowy (maks.): 2000 x
Regulacja ostrości: Automatyczna lub manualna
Stabilizator obrazu: Tak
Tryb nocny: Nie
Minimalne oświetlenie wymagane: 6 lux
Kompensacja tylnego światła: Automatyczna
Regulacja równowagi bieli: Automatyczna
Szybkość migawki (maks.): 1/3 - 1/3500 (z uwzględnieniem trybów tematycznych)
Funkcja nagrywania z zewnętrznego źródła: Nie
Funkcje dodatkowe: Dźwignia / przycisk na ramce ekranu LCD
Wyświetlacz LCD (przekątna): 2,7 cale
Rozdzielczość LCD: 230400 piksel
System zapisu dźwięku: Dolby Digital, 2 kanały
Wyjście HDMI: Nie
Wyjście Component: Tak
Port USB 2.0: Tak
Gniazdo DV: Nie
Gniazdo AV: Tak
Gniazdo S-Video (mini DIN): Tak
Wbudowana lampa błyskowa: Nie
Wbudowana lampa video: TAK
Akumulator: NP-FV30 w zestawie
Wymiary (wys x szer x gr): 54x113x55
Waga: 190 g
Wyposażenie: Zasilacz sieciowy AC-L200; Przewód AV Multi (bez kabla S); Akumulator NP-FV30; Przewód USB; Sterownik USB; Oprogramowanie edycyjne Picture Motion Browser (PMB)
Opis: Nie kryj się w ciemnościach. Lampa wideo oświetla obiekt, dając wspaniałe rezultaty podczas filmowania w słabym świetle na przyjęciach, we wnętrzach lub scenach nocnych.
Informacje dodatkowe: Zapis na karcie pamięci - Możliwość zapisu nawet 23 godzin i 55 minut filmu o standardowej rozdzielczości na wymiennej karcie pamięci 32 GB (oferowanej oddzielnie)
Strona www: http://www.sony.pl/product/sdh-standard ... nicalSpecs <</Description>

PS
jak ktoś znajdzie chwile to prosze o porównanie 2 kamer HDR CX 105 EB VS DCR-SX15E. Ta pierwsza cena 1100zł ta druga 630zł. Czy różnica 500zł będzie bardzo widoczna? Porównując parametry tych 2 kamerek ciężko mi jako amatorowi coś wywnioskować. Raz jedna +, raz druga coś na +.

poniedziałek, 7 lutego 2011, 22:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: nowicjusz szuka kamery!!
Wszystko zależy ile światła będziesz miał na tych "występach". Najlepiej zrobisz jak kupisz jakąś uzywkę mDV typu Panasonic GS120, GS140, lub GS180, w takiej kolejności jak napisałem. Najlepsza GS120. Albo coś z Sony na mDV, HC90 lub inne z większym przetwornikiem i lepszym obiektywem. Swoją drogą dziwna sprawa w naszym społeczeństwie. Jak ktoś bez wiedzy tematycznej zamierza kupić jakiś sprzęt to pierwszy jego wybór to od razu SONY. Wydaje mi się , że Sony przestało być firmą dla elit i robi taką samą sieczkę jak inne firmy, a ja uważam, że nawet większą. Ilość bubli jakie w ostatnim czasie wypuściło Sony, zrewidowało u mnie stosunek do tej firmy. Wypuszczają sprzęt niedopracowany z brakami użytkowymi i niedoróbkami. Oczywiście jest to sprawa marketingowa, ale to dowodzi tylko, że Sony postawiło na kasę a nie na klasę sprzętu. W tej chwili jedynie Panasonik jeszcze jako tako trzyma fason, choć też widać u nich zapędy marketingowe. To jest oczywiście moje subiektywne odczucie.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

wtorek, 8 lutego 2011, 09:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]