Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Monitor Liliput 667 SR lub Neway 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Monitor Liliput 667 SR lub Neway
Czy ktoś z szanownych kolegów zakupił ostatnio taki monitorek jak w temacie? Ja odebrałem dzisiaj i mam mały dylemat. Są w komplecie dwa adaptery na aku Sony NP-FM i Panasonic DU-21 (07 i 14 równierz). Ze względu na małą wagę i fakt iz posiadam juz ładowarkę do DU-21 postanowiłem zakupić taki akumulator. Okazuje się, że adapter ma za grube blaszki , które wchdzą w szczeliny akumulatora aby styki się połączyły i chciałbym zapytać czy to tylko mój egzemplarz jest felerny czy wszystkie mają tą wadę. Akumulator idzie wcisnąć na siłę ale później są kłopoty z wyjęciem, a przecierz to powinno wchodzić jak w masełko, bo nie będę na imprezie się szarpał. Moje mają grubość 0,5mm , może jak ktoś ma niech zmierzy swoje. W oryginalnej ładowarce na oko widać, że te blaszki są cieńsze. Szlag mnie trafia z tą chińszczyzną. Próbowałem z oryginalnym akumulatorem, ale też nie wchodzi. Ogólnie monitor jest ok , ale zawsze chinole coś spaprają.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

wtorek, 8 lutego 2011, 22:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Monitor Liliput 667 SR lub Neway
No nic, udało mi się zwrócić akku DU-21 i kupiłem sony NP-FM70. Zgłosiłem dystrybutorowi tych monitorów ten problem, ale narazie żadnego odzewu. Adapter sony pasuje dobrze do akku więc trzeba będzie uzywać zasilania Sony. Po krótkich testach monitora jestem mile zaskoczony jego długością pracy. Na akku Sony 3600mAh pracował nieprzerwanie ponad 6 godz. Wiec praktycznie jeden niewielki akumulatorek starczy na całą imprezę. Ja posiadam model NEWAY, to jest dokładnie to samo co liliput 667GL-SR. Jakość wykonania równiarz sprawia pozytywne wrażenie. Obraz przyzwoitej jakości i ręczne ostrzenie z pomocą tego dodatkowego monitora to bajka. Naprawdę warto nawet do każdej kamery mieć taki duzy dodatkowy monitor do ręcznego ostrzenia. I nie ma tu nic do rzeczy , że posiadamy dobrej klasy fabryczny ekran lcd w naszej kamerze. Chodzi poprostu o wielkość. Oczywiście nie dotyczy to kamer naramiennych, gdzie wizjer mamy przy oku. Pozdrawiam.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

czwartek, 10 lutego 2011, 10:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]