Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 00:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wybór Canona do filmowania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Wybór Canona do filmowania
Witam,

stoję przed decyzją kupna Canona 7D (na 5D Mark II mnie nie stać, a poza tym potrzebuję 60fps). Chcę kupić samo body. Zastanawiam się czym różni się on od 60D. Podobno różnica jest tylko w odchylanym ekranie... różnica w cenie jest dość znaczna (60D można złapać nawet 1000zł taniej niż 7D). Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?Pracował ktoś na jednym i drugim?

Poza tym chcę kupić na razie w miarę uniwersalny obiektyw do niego. Zastanawiam się czy lepie kupić canona (np. http://www.e-fotojoker.pl/product/obiek ... -5-5-6-is/ ) czy lepiej dołożyć 200zł i kupić Sigmę (np. http://www.e-fotojoker.pl/product/obiek ... -os-canon/ ).

Aparat i obiektyw potrzebuję do kręcenia wideo (teledysk, reklama, wydarzenia sportowe) ale i do robienia zdjęć oczywiście.

piątek, 11 lutego 2011, 13:31
Nowy
Nowy

Post Re: Wybór Canona do filmowania
A ja mam takie pytanko do Ciebie gdzie można kupić za dobre pieniądze licencję na Cinema4D. I od której wersji najlepiej zacząć? Oglądałem strony producenta i program kosztuje od 1tys $ do ponad 2 tys$ . Nie ma gdzieś taniej?
Pozdro

piątek, 11 lutego 2011, 14:18
Stały bywalec
Stały bywalec

60D to taki bardziej półśrodek, jest pomiędzy 7d a 550d. Jeżeli do filmu to obojętne, ale do zdjęć wygrywa 7d. Co do obiektywu to albo stalka, albo jasność przynajmniej na poziomie f/2.8. Nie chodzi, abyś brał z serii lux razem ze stabilizacją, ale zmiana światła bardzo przeszkadza przy przybliżaniu, dodatkowo tracimy głębię ostrości. Przy tak zamkniętej przysłonie.

piątek, 11 lutego 2011, 16:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym jednak zastanawial sie nad kupnem kamery, bo aparat ok, ale trzeba jeszcze dobre obiektywy zakupic. Te ktore podales to raczej niska polka, szalu nie bedzie, przydalo by sie cos jasniejszego, dobry zoom, ewentualnie dobre stalki, ja np. posiadam C 17-55 2,8 IS - bardzo dobry obiektyw pod cropa ale zobacz ile kosztuje, jak do sportu potrzebujesz cos dluzszego min C 70-200 F4 ponad 2000. Jesli masz zamiar krecic aparatem to przydal by sie jakis obiektyw z ladnym bokehem np C 85 F1,8 ok 1500zl. Przekalkuluj sobie, za zestaw dobrych szkiel zaplacisz wiecej niz za aparat. Ja bym obstawal jednak przy kamerze, jak dla mnie jednak ergonomia w kamerze lepsza. Uwazam ze, mija sie z celem kupowanie aparatu i uzywanie go z tanimi ciemnymi szkielkami. Chcesz dowiedziec sie cos wiecej zajzyj np tu http://canon-board.info/

Teraz zauwazylem, ze kamery masz - to po co ten aparat? rozumiem, ze chcesz osiagnac cos wiecej? to tym bardziej trzeba pomyslec o dobrych szkielkach

piątek, 11 lutego 2011, 23:42
Bywalec
Bywalec

kinomaniak - niestety nic Ci tu nie pomogę... mozesz popytaj ewentualnie o jakieś wersje dla studentów... czasami się opłaca np. wrócić na studia choćby na semestr :D

Tidzu - Super dzięki za odpowiedź. Chyba zdecyduję się jednak na 7D. Chcę go używać nie tylko do filmowania ale tez do robienia zdjęć. Używam aparatu dość intensywnie a skoro 7D ma solidniejszą budowę to będę spokojniejszy :)
Jeśli chodzi o obiektywy to w tej chwili mogę zdecydować się tylko na jeden w miarę uniwersalny z dość szerokim kontem i lekką "lufą". Niestety zmuszony jestem tu wybrać zoom. Chodzi o to by był to obiektyw który da mi w miarę ładne zdjęcia i wideo.
W przyszłości pewnie zakupię obiektywy lepszej klasy. Na razie muszę kupić jakiś jeden "do wszystkiego"

jacekxyz - Dziękuję za wyczerpujące informacje. Na pewno skorzystam z Forum Canona. Pracowałem i pracuję na kamerkach. Odkąd jednak miałem możliwość pracować przy kilku produkcjach na pożyczonym 5d po prostu zakochałem się w tym obrazku. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń tego sprzętu.

A tak ogólnie lepiej używać obiektywów Canona czy Sigma przy tym aparaciku?

piątek, 11 lutego 2011, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do obiektywow, hmmm wiesz Canon to Canon, Sigma zla nie jest ale....np ma czesto problemy z back/front focus, co prawda kalibruja to gratis ale jednak jest to klopotliwe, no i niestety Sigma ma czesto problemy z auto focusem lubi dosc czesto nie trafiac. Maja tez wypasione, dobre szkielka ale jak sie zapewne domyslasz to kosztuje. Generalnie za dobre szkielko trzeba troche kasy wylozyc, ale to inwestycja na lata. Pomysl tez nad Tamronem, wydaje mi sie, ze jesli chodzi o budzetowe szkilka wypada nie co lepiej. Moja propozycja jest taka: wez poczytaj testy kilku analogicznych szkielek C, S, T i sam wyciagnij wnioski - http://www.optyczne.pl/Testy_aparat%C3% ... testy.html
Nie wiem, moze sie myle ale dla mnie bez sensu kupowac jakis uniwersalny zoom za 1k, obrazek przecietny, o ladnym bokehu zapomnij. Generalnie jak pisalem czytac, czytac, porownywac i samemu wycigac wnioski, ale to raczej na forum Canona czy optycznych.

sobota, 12 lutego 2011, 02:57
Stały bywalec
Stały bywalec

cigano napisał(a):
kinomaniak - niestety nic Ci tu nie pomogę... mozesz popytaj ewentualnie o jakieś wersje dla studentów... czasami się opłaca np. wrócić na studia choćby na semestr :D

Tidzu - Super dzięki za odpowiedź. Chyba zdecyduję się jednak na 7D. Chcę go używać nie tylko do filmowania ale tez do robienia zdjęć. Używam aparatu dość intensywnie a skoro 7D ma solidniejszą budowę to będę spokojniejszy :)
Jeśli chodzi o obiektywy to w tej chwili mogę zdecydować się tylko na jeden w miarę uniwersalny z dość szerokim kontem i lekką "lufą". Niestety zmuszony jestem tu wybrać zoom. Chodzi o to by był to obiektyw który da mi w miarę ładne zdjęcia i wideo.
W przyszłości pewnie zakupię obiektywy lepszej klasy. Na razie muszę kupić jakiś jeden "do wszystkiego"

jacekxyz - Dziękuję za wyczerpujące informacje. Na pewno skorzystam z Forum Canona. Pracowałem i pracuję na kamerkach. Odkąd jednak miałem możliwość pracować przy kilku produkcjach na pożyczonym 5d po prostu zakochałem się w tym obrazku. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń tego sprzętu.

A tak ogólnie lepiej używać obiektywów Canona czy Sigma przy tym aparaciku?

Skoro miałeś okazję pracować na 5D II i byłeś zachwycony obrazkiem, to weź pod uwagę, że kupując 7D ten zachwyt lekko opadnie i wtedy plusy pracy lustrzanką 7D, mogą już nie przebić minusów i uciążliwości jakich jest niemało. Nie zapominaj , że testowłeś 5D a kupujesz 7D a tu już trochę inna bajka, jeżeli chodzi o jakość obrazka.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

sobota, 12 lutego 2011, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy jest możliwośc aby ktoś z szanownych użytkowników 5d wrzucił na jakiś serwer kilka sekund nagranego surowego materiału z tego aparatu ?

Chciałem zobaczyć jak montuje się taki materiał.

sobota, 12 lutego 2011, 12:13
Stały bywalec
Stały bywalec

vgrzes napisał(a):
Czy jest możliwośc aby ktoś z szanownych użytkowników 5d wrzucił na jakiś serwer kilka sekund nagranego surowego materiału z tego aparatu ?

Chciałem zobaczyć jak montuje się taki materiał.

Jak chcesz mogę wrzucić z 500d. To jest ten sam kodek, tak samo trudno się go edytuje :)

sobota, 12 lutego 2011, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a to bardzo poproszę o coś krótkiego, 20-30 sek , Ujęcia bym prosił w których będzie ruch aparatu w lewo lub prawo. Chcę zobaczyć jak obraz będzie się przedstawiać na TV czy nie będzie jakiegoś "ząbkowania" Filmy z tego aparatu mają 30klatek/sek tak ?

sobota, 12 lutego 2011, 15:39
Stały bywalec
Stały bywalec

720p jest w 30fps, a 1080p już tylko 20 klatek. Niestety, przy moim łączu (6mb) klipy będziesz miał dopiero jutro.

sobota, 12 lutego 2011, 19:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy 5d ma tak samo 720p - 30fps, a 1080p - 20 klatek. ?

niedziela, 13 lutego 2011, 16:12
Bywalec
Bywalec

vgrzes - nie miałem nigdy 550 w ręce ale w jego specyfikacji jest 1080p - 30/24 fps; 720p - 50/60 fps
W 5D nie ma możliwości nagrywać 50/60fps. Z tego co pamiętam jest do wyboru 30/25/24 fps zarówno w 1080p jak i w 720p.

poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cigano napisał(a):
W 5D nie ma możliwości nagrywać 50/60fps. Z tego co pamiętam jest do wyboru 30/25/24 fps zarówno w 1080p jak i w 720p.

Nie ma 720p.

poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:55
Bywalec
Bywalec

Pinto - faktycznie, mój błąd. Tutaj mamy do wyboru Full HD 1080p lub VGA (640 x 480 pikseli; swoją drogą ciekawe kto używa trybu VGA w takim aparacie?)

poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona