Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 18:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony Z5N-usterka, prosze o pomoc! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony Z5N-usterka, prosze o pomoc!
Witam wszystkich:)
Mam problem z kamerą Sony Z5N, podczas zgrywania materiału przez fire wire (montuje na Ediusie), czasami obraz po prostu nie chce mi się zgrywać.
Nie dzieje mi się to zawsze, ale jak zacznie to żadna taśma przez dłuższy czas nie chce mi się zgrać. W czasie zgrywania choćby obraz się wyłączał i na kamerze i na monitorze i tylko widać jak licznik się przesuwa. Jeśli tak się stanie i chcę później odtworzyć sam materiał na kamerze, bez zgrywania to tez nie da rady, podglądu w kamerze nie ma, tylko jeśli przewijam na podglądzie to materiał widać ale przy samym odtwarzaniu nie ma, potem chcę spróbować z inną taśmą i się dzieje to samo.Używam taśm Panasonic AY-DVM63PQ. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy to jest usterka kamery czy ja coś źle robię.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

piątek, 25 lutego 2011, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony Z5N-usterka, prosze o pomoc!
Witam. Stawiam na zabrudzoną głowicę w kamerze. Spróbuj wyczyścić taśmą czyszczącą.
Pozdrawiam

piątek, 25 lutego 2011, 14:37
Nowy
Nowy

Tak myślałem o głowicy ale ta kamera jest nowa, może ma 2 miesiące i dużo jej nie używałem, tak więc spróbuję tak zrobić, tylko z tego co czytałem to te taśmy czyszczące zdzierają głowice, jako początkujący użytkownik nie wiem czy to tak można czyścić:)?Bo jak kupowałem ta kamerę to mi powiedzieli że nie mam głowicy czyścić, bo jak co to oni to dają do serwisu i to w serwisie czyszczą jakoś profesjonalnie, tak więc nie wiem czy tak zrobić.

piątek, 25 lutego 2011, 17:14
Nowy
Nowy

Aha i zapomniałem najważniejszego dziękuję za pomoc S_tach:)

piątek, 25 lutego 2011, 17:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Dobrze by było sprawdzić te kasetki w innej kamerze, czy odtwarzają się prawidłowo.Swojego czasu były one mocno zachwalane przez sprzedawców, ale ja już dawno z nich zrezygnowałem, mianowicie tez miałem z nimi problemy.Akurat to była inna kamera ale też Sony (słynna królewna :wink: )
nawet minimalnie ciaśniej one wchodziły w kieszeń kamery niż kasetki Sony Premium, były nowe a neraz zdarzały się małe dropy czy problemy z odtwarzaniem.Znajomy też miał z nimi problemy.Oczywiscie nie ma pewnosci czy to wina kasetek w Twoim przypadku, ale zrób testy na innych kasetach i zobacz czy będą z nimi takie problemy jak z panasonicami.

piątek, 25 lutego 2011, 20:31
Nowy
Nowy

Bardzo dziękuję za pomoc:) Użyłem jednak kasety czyszczącej i zadziałało wszystko:) Czy to możliwe żeby nowa kamera która była użyta kilka razy miała od razy problemy z głowicą??
Pictureprofile jakich używasz kaset jak można wiedzieć?? które według Ciebie są najlepsze :)??
Jeszcze raz dziękuję wszystkich za pomoc:) Wdzięczności nigdy za wiele:D:D

piątek, 25 lutego 2011, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli trafiłeś na trefną serię nadmiernie pylących kaset, to po nagraniu zaledwie jednej możesz już mieć problem z głowicą.

piątek, 25 lutego 2011, 22:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Używałem Sony Premium, teraz mam NX5-tkę także kasety poszły w odstawkę.Zauważyłem też jedną ciekawą sytuację, mianowicie gdy kasetki przewijałem w przewijarce ta zawsze były z nimi problemy (było więcej dropów) później do przewijania zacząłem używać najtańszej kamerki miniDV i od tej pory miałem spokój z dropami (zdarzały się, ale bardzo rzadko).
pozdr.

sobota, 26 lutego 2011, 01:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Danek86 napisał(a):
Bardzo dziękuję za pomoc:) Użyłem jednak kasety czyszczącej i zadziałało wszystko:) Czy to możliwe żeby nowa kamera która była użyta kilka razy miała od razy problemy z głowicą??
Pictureprofile jakich używasz kaset jak można wiedzieć?? które według Ciebie są najlepsze :)??
Jeszcze raz dziękuję wszystkich za pomoc:) Wdzięczności nigdy za wiele:D:D

Zasada jest prosta. Zawsze wkładając nową kasetkę narażasz sie na największe wystąpienie zabrudzenia głowicy i co za tym idzie dropy lub całkowita klęska zapisu. Nie jest to nic strasznego ani dziwnego. Aby to zminimalizować, to używaj kasetek wielokrotnie spokojnie do 20 a nawet 30 razy. Kaseta idąca drugi raz już nie zrobi tobie psikusa i nie zasmaruje głowicy. Błędem jest używanie co 3 zapis nowych kasetek, a już karygodne jest co impreza to nowe. Oczywiście równocześnie o kasetki trzeba dbać podczas przechowywania, przewijać czystą wydmuchaną przewijarką itd. Prawie zawsze miałem problemy z kamerą wkładając nową kasetkę. Zawodowcy z nową kasetą nawet robią tzw. zaczernienie kasety i zapisanie kodu czasowego puszczając zapis na kamerze z założonym dekielkiem, przed pójściem na ważne zlecenie. Takie zaczernienie nowej kasety najlepiej zrobić jakąś inną tańszą kamerką. W przypadku lekkiego zabrudzenia głowicy bardzo często w nagłym wypadku można wyczyścić głowicę puszczając przez kilka sekund przyspieszone odtwarzanie w kamerze, nagranej kasetki . Pomaga to odblokować brudną głowicę. Pozdrawiam.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

sobota, 26 lutego 2011, 15:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]