Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 12:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony ax2000 pytanie do uzytkownikow 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sony ax2000 pytanie do uzytkownikow
Witam mam kilka pytan co do kwesti wad kamery :
1. czy zauwazyliscie plywanie obrazu na full zoom`ie? np.
http://vimeo.com/10634134
2. jak wyglada stabilizacje obrazu wzgledem hmc151 ? (lepiej czy gorzej)
3. czy dzieje sie cos z zapisem na kartach (kamera blokuje karty- czytalem taka plotke ja jednym z forow)
4. I jak wyglada caloksztalt kamery z hmc151 (wiem ze to bylo porownywane wiele razy ale informacje zawate w tych tematach opieraja sie na czesto na ogolnikach typu, panas- cudowna plastyka obrazu, ale niema poparcia slow materialem, sony- nowsza konstrukcja, ale co z niej wynika juz niema... prosze o wypowiedzi uzytkownikow z agrumentacja.)

Pozdrawiam.

czwartek, 3 marca 2011, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony ax2000 pytanie do uzytkownikow
niestety ale nie jest to kaloryferek ;)

piątek, 4 marca 2011, 20:42
Bywalec
Bywalec

adi0 napisał(a):
niestety ale nie jest to kaloryferek ;)

Witaj,
Kaloryferek nie, ale autor pisze:
"Movie Creations - Yes! To us has come warmly. This are evaporations."
Pozdrawiam,
Piotr

niedziela, 6 marca 2011, 11:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Jasne, że to kaloryfer. Nie sądzisz chyba, że kamera z taką wadą mogłaby być wypuszczona na rynek.
Odpowiem na Twoje pytania jako użytkownik AX2000.
Nie porównywałem stabilizacji z panasonikiem, ale jest ona duuużo lepsza niż w VX2100. Nie sądzę by stabilizacja była odpowiednim kryterium poorównania kamer.
Co do kart - nie ma problemów, nie słyszłem też o takowych od nikogo.
Długo się zastanawiałem nad nią vs panasonica. Wybór padł na sony z racji ekonomicznej i - że się tak wyrażę - rozsądkowych. Ekonomicznych, bo poprostu boriąc pod uwagę baterie, które mi zostały z 2100e, oraz to że kupiłem AX za 11.500zł, wyszło sporo taniej. A rozsądkowych, bo nie znam osobiście nikogo, kto filmuje panasonikiem, ale znam kilkunastu kolegów filmujących AXem. W razie jakiś kłopotów z kamerą mam od kogo pożyczyć. Oczywiście można by pożyczyć sony, filmując swoim HMC, ale nagła przesiadka na inną kamerę nie wróży nigdy nic dobrego.
Czy jestem zadowolony - średnio. Może dlatego że jeszcze ją poznaję i próbuję różnych ustawień. Narazie nie dostrzegam jakiś szczególnych zalet tej kamery, choć z drugiej strony nie oczekiwałem ich kupując średniej klasy kamerę. Ale nie dostrzegam też jakiś wielkich wad (prócz dźwięku oczywiście), które by ją dykswalifikowały. Spokojnie staram się jej nauczyć.

niedziela, 6 marca 2011, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NowyPit napisał(a):
Jasne, że to kaloryfer. Nie sądzisz chyba, że kamera z taką wadą mogłaby być wypuszczona na rynek.
Odpowiem na Twoje pytania jako użytkownik AX2000.
Nie porównywałem stabilizacji z panasonikiem, ale jest ona duuużo lepsza niż w VX2100. Nie sądzę by stabilizacja była odpowiednim kryterium poorównania kamer.
Co do kart - nie ma problemów, nie słyszłem też o takowych od nikogo.
Długo się zastanawiałem nad nią vs panasonica. Wybór padł na sony z racji ekonomicznej i - że się tak wyrażę - rozsądkowych. Ekonomicznych, bo poprostu boriąc pod uwagę baterie, które mi zostały z 2100e, oraz to że kupiłem AX za 11.500zł, wyszło sporo taniej. A rozsądkowych, bo nie znam osobiście nikogo, kto filmuje panasonikiem, ale znam kilkunastu kolegów filmujących AXem. W razie jakiś kłopotów z kamerą mam od kogo pożyczyć. Oczywiście można by pożyczyć sony, filmując swoim HMC, ale nagła przesiadka na inną kamerę nie wróży nigdy nic dobrego.
Czy jestem zadowolony - średnio. Może dlatego że jeszcze ją poznaję i próbuję różnych ustawień. Narazie nie dostrzegam jakiś szczególnych zalet tej kamery, choć z drugiej strony nie oczekiwałem ich kupując średniej klasy kamerę. Ale nie dostrzegam też jakiś wielkich wad (prócz dźwięku oczywiście), które by ją dykswalifikowały. Spokojnie staram się jej nauczyć.

Z tym cienkim dzwiekiem to slyszalem ze jest strasznie plywajacy i ze nawet dobry mik tego problemu nierozwiarze i to jest glowny powod ktory mie odrzuca od tej kamerki ;/

poniedziałek, 7 marca 2011, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bez przesady z dzwiekim, ax ma rozbudowane menu audio nie to co ma fx 1000 czyli nic.
Na wbudowanym nie wymyslisz nic ale jak dolozy sie zewnetrzny to nie widze problemu zeby nagrać na auto nie pływajacy dzwiek.
Cos mi sie zdaje ze nie czytacie instrukcji
pozdrawiam

poniedziałek, 7 marca 2011, 22:04
Bywalec
Bywalec

Witam i mam odpowiedź, a zarazem i pytanie, posiadam AX 2000 od stycznia tego roku kupiłem w beiksie, i kamera ma 1 problem przy ciągłym nagrywaniu np. jakiegoś koncertu kamera sama dzieli obraz na pliki około 2 giga na dany plik czasowo to około 35 min, nie jest to problem że dzieli jednak po wrzuceniu tego na timeline okazuje się że pomiędzy sekwencjami są 12 klatkowe przerwy w dźwięku, zawsze na końcu danego kawałka, obraz jest OK. W serwisie powiedzieli żeby kupić oryginalne karty sony 30 Mb/s, ja ma takie tyle że Sandisca. Zadzwoniłem do Beiksa i okazało się że problem jest znany jednak sami nie wiedzą co jest jego przyczyną. Testowali kamerę na oryginalnych kartach sony i problem jest nadal. Może ktoś coś wie na ten temat.

poniedziałek, 7 marca 2011, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem jak w ax ale w z5 jest program za pomoca którego zrzuca sie pliki z kamery i jak jest dzielony plik to ładnie je łączy w jedność. podejrzewam ze tu tez cos na płycie dali

poniedziałek, 7 marca 2011, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lex331 napisał(a):
Witam i mam odpowiedź, a zarazem i pytanie, posiadam AX 2000 od stycznia tego roku kupiłem w beiksie, i kamera ma 1 problem przy ciągłym nagrywaniu np. jakiegoś koncertu kamera sama dzieli obraz na pliki około 2 giga na dany plik czasowo to około 35 min, nie jest to problem że dzieli jednak po wrzuceniu tego na timeline okazuje się że pomiędzy sekwencjami są 12 klatkowe przerwy w dźwięku, zawsze na końcu danego kawałka, obraz jest OK. W serwisie powiedzieli żeby kupić oryginalne karty sony 30 Mb/s, ja ma takie tyle że Sandisca. Zadzwoniłem do Beiksa i okazało się że problem jest znany jednak sami nie wiedzą co jest jego przyczyną. Testowali kamerę na oryginalnych kartach sony i problem jest nadal. Może ktoś coś wie na ten temat.

Nie mam ax 2000 tylko NX5E, ale to podobne kamery i do zgrywania używam załączonego oprogramowania Content Management Utility które przy kopiowaniu nagrań z karty na twardziela ładnie łaczy te wszystkie 2-gigowe pliki w całość, tzn. od momentu wciśniecia rec do wciśniecia stop, pliki wtedy sa dłuższe i nie posiadają żadnych wad dźwięku.

poniedziałek, 7 marca 2011, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
bez przesady z dzwiekim, ax ma rozbudowane menu audio nie to co ma fx 1000 czyli nic.
Na wbudowanym nie wymyslisz nic ale jak dolozy sie zewnetrzny to nie widze problemu zeby nagrać na auto nie pływajacy dzwiek.
Cos mi sie zdaje ze nie czytacie instrukcji
pozdrawiam

czyli mam rozumiec ze jesli dokupie dobry mic np. RODE NTG2 to o problemach moge zapomniec?

wtorek, 8 marca 2011, 10:56
Bywalec
Bywalec

Ok. Ok. Jak nagrywam i sam włączam i wyłączam rec-stop i pliki są małe to nie ma żadnego problemu, wrzucam je do katalogu w kompie, potem do programu, zestawiam je do siebie i jest dobrze. Ten problem pojawia się tylko wtedy kiedy kamera nagrywa coś przez co najmniej 40 minut ciągle i sama dzieli pliki. Wygląda to tak jak by przy przeskoku na następny plik odłączała zapis dźwięku, u mnie jest to 12 klatek. Fajnie byłoby gdyby ktoś zrobił taki test, włączając nagrywanie przez co najmniej 40 min. i sprawdził jak będzie po zrzuceniu plików na timeline.Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich.

wtorek, 8 marca 2011, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lex331 napisał(a):
Ok. Ok. Jak nagrywam i sam włączam i wyłączam rec-stop i pliki są małe to nie ma żadnego problemu, wrzucam je do katalogu w kompie, potem do programu, zestawiam je do siebie i jest dobrze. Ten problem pojawia się tylko wtedy kiedy kamera nagrywa coś przez co najmniej 40 minut ciągle i sama dzieli pliki. Wygląda to tak jak by przy przeskoku na następny plik odłączała zapis dźwięku, u mnie jest to 12 klatek. Fajnie byłoby gdyby ktoś zrobił taki test, włączając nagrywanie przez co najmniej 40 min. i sprawdził jak będzie po zrzuceniu plików na timeline.Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich.

Dostałeś odpowiedź, a ty znowu swoje. Do zrzucania plików z ax2000 i nx5, służy dołączony program do kamery "Content Management Utility". Po to jest aby właśnie pliki które są automatycznie przy nagrywaniu na kartę dzielone po zrzuceniu na dysk były w całości i w jednym pliku tak jak zostały nagrane bez żadnych przerw. Tu nie ma żadnego problemu, masz kamerę do niej soft to go używaj, a nie szukasz dziury w całym (czytaj w dźwięku)

wtorek, 8 marca 2011, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lex331 napisał(a):

Jeśli będę nagrywał "ciurkiem" przez 40 min. to taki właśnie plik otrzymam po zgraniu na twardziela ( za pomocą softu, o którym wcześniej pisałem) nie ma mowy o żadnych przeskokach.

wtorek, 8 marca 2011, 13:31
Bywalec
Bywalec

Ok dzięki właśnie znalazłem tą dziurę w całym ściągnąłem program, bo z kamerą nie dostałem, i pewnie dla tego była ta cała granda. Zgrałem przez program i zwracam firmie honor, a Wam dziękuję za podpowiedzi i wskazówki.

wtorek, 8 marca 2011, 14:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona