Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 13:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sony czy Panaś 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony czy Panaś
Witam
Mam pytanie:
zamierzam zakupić 3 kamery do filmowania weseli studniówek przedstawień jakić koncercików i tu mam 2 propozycje ale niewiem na jaką się skusić która bedzie lepsza do tego typu zleceń.
Sony NEX-VG10E
czy
Panasonic AG-HMC81E

Pisałem w tej sprawie do Pana Spali ale mnie olał i nie odpowiedział widocznie nie zależy mu.

Bardzo proszę o radę i Pozdrawiam

niedziela, 6 marca 2011, 12:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Sony czy Panaś
Jeżeli VG10 , to jeszcze do tego dodatkowy monitor podglądowy, kilka obiektywów jasnych stałek, przejściówke do obiektywów (najtaniej na M42), no i duuużo ćwiczeń i treningu. Na ful automacie może nam wyjść kiepski reportaż. Do tego oczywiście przynajmniej podstawowa wiedza o optyce i obiektywach. HMC81 da pewniejsze rezultaty bez dużego zaangażowania operatora. NEX VG10 jako kamera nr 1 i tylko nr 1, nie sprawdzi się w reportażu, chociaż efekty nią uzyskane są piękne i pobudzają wyobraźnię podczas montażu :D . Jeżeli ktokolwiek chce robić tylką kamerą NEX-VG10 to czeka go dużo treningu i stresu. Bo już na 2 kamery NEX-VG10 i 2 operatorów, to inna bajka i można sobie spokojnie poradzić z każdym zleceniem, a efekty są naprawdę piękne. Pozdrawiam.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

niedziela, 6 marca 2011, 12:35
Bywalec
Bywalec

A jak wygląda kwestia głębokości ostrości czy w panasiu jest tak samo mała czy juz nie i jak to jest z jasnością tych kamer są porównywalne?

niedziela, 6 marca 2011, 12:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Głębia ostrości jest zdecydowanie mniejsza w Sony VG10, tylko nie zawsze jest to zaletą. Jasność tych kamer jest ciężko porównać. VG10 z obiektywem f1,8 będzie dużo jaśniejsza od HMC81, tylko obiektywy ze światłem f1,8 do nexa mają stałą ogniskową więc trzeba mieć kilka i je zmieniać w zależności od potrzeby. Napiszę krótko, tych kamer nie da się porównać ponieważ mają bardzo różne cechy konstrukcyjne i znajdują zastosowanie w zupełnie różnych sytuacjach. Czyli w niektórych lepsza będzie VG10, a w niektórych HMC81. Jeżeli realizacja na 1 kamerę to zdecydowanie HMC81, jeżeli na 2 kamery to jedna HMC a druga VG10 do ładnych przebitek. Z dopasowaniem zafarbu obrazu nie powinno być kłopotu ponieważ VG10 ma bardzo rozbudowane narzędzie balansu bieli. Są to tak różne kamery że powinny raczej uzupełniać się nawzajem w naszej stajni, a nie być przedmiotem wyboru. To jest mniej więcej tak, jakby fryzjer zastanawiał się czy kupić grzebień, czy nożyczki, a wiadomo, że potrzebuje i jedno i drugie. A jak nie stać go na te dwa narzędzia, to lepiej niech kupi nozyczki bo grzebieniem nie ostrzyże pacjenta. Myslę, że wyraziłem sie obrazowo. :)

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

niedziela, 6 marca 2011, 22:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]