Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 05:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Poszukuje kamery - proszę o pomoc w wyborze 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Poszukuje kamery - proszę o pomoc w wyborze
Otórz jestem licealistą (ucze się w szkole filmowej), kręce dużo filmów na konkursy, a także filmy w klubach (filmy z imprez itp.).

Mam dość kiepską kamere i chciałbym kupić sobie lepszą, ale jest tyle różnych kamer, że nie wiem jaka będzie najlepsza.

Otóż potrzebuje kamery, która będzie miała szerokokontny obiektyw, Full HD, najlepiej stabilizacje obrazu, możliwość doczepienia mikrofonu kierunkowego, najlepiej możliwość zminy obiektywu, ręczne ustawianie ostrości i przede wszystkim, będzie dobrze nagrywać przy słabym oświetleniu (nagrywanie w klubach) no i wbudowana lampa/możliwość przyczepienia lampy.
Cena do 5000 - 6000 zł (oczywiście najlepiej jak najtańsza).

Myślałem o tej kamerze http://www.ceneo.pl/4773776 , ale ponoć posiada jakąś wade (niebieska kropka na ekranie, przy kamerowaniu w świetle słońca).

niedziela, 6 marca 2011, 16:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Poszukuje kamery - proszę o pomoc w wyborze
spore wymagania nawet jak na 10 000, szczególnie punkt mówiący o filmowaniu w słabych warunkach. Oczywiście wybór musi być pewnym kompromisem. Nie podam konkretnego modelu ale napisze na co zwrócić uwagę. Jednym z najważniejszych parametrów będzie fizyczna wielkość przetwornika. Następnie jasność obiektywu. Na trzecim miejscu będzie elektronika ale tą możesz sprawdzić robiąc indywidualne testy. Oczywiście pomogę opinie użytkowników których znajdziesz tu naprawdę sporo. Raczej nie nastawiał bym się na wykorzystanie małej wbudowanej lampeczki bo zabiera zbyt wiele prądu a efekty tego światła są mizerne.

poniedziałek, 7 marca 2011, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]