Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 16:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Trzy kamery którą wybrać? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Trzy kamery którą wybrać?
Witam, poszukuję amatorskiej kamery w rozdzielczości full HD. Jest ona mi potrzebna do kręcenia krótkich promocyjnych filmów mojego zespołu weselnego i zamieszczania ich na youtube i podobnych serwisach oraz na swojej stronie internetowej. Nie musi być to super profesjonalna jakość - byle by lepiej wychodziły te filmy HD niż z nokii N8 kumpla (które są całkiem niezłe).
Na dźwięku z kamery mi nie zależy, gdyż pod obraz podkładam profesjonalną ścieżkę dźwiękową.

Mam trzy typy:
JVC GZ-HM430
http://www.euro.com.pl/kamery/opis-jvc- ... content_3c

JVC GZ-HM335 (ponoć jakośc filmów bardzo dobra jak na ten przedział cenowy)
http://www.euro.com.pl/kamery/opis-jvc- ... content_3c

Canon LEGRIA HF R16 (ponoć więcej efektywnych pikseli niż w JVC HM335)
http://www.euro.com.pl/kamery/opis-cano ... content_3c

Zależy mi aby wybrać kamerkę która pozwoli mi na uzyskaniu jak najlepszego obrazu, z tego przedziału cenowego, oraz która z tych trzech najlepiej poradzi sobie w zamkniętym pomieszczeniu, skąpo oświetlonym.

Ostatnio edytowano piątek, 18 marca 2011, 15:51 przez jankes17, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 18 marca 2011, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Trzy kamery którą wybrać?
wszystko jak na ten przedział cenowy będzie nagrywać kiepsko, może lepiej dogadać się z kimś kto nagra Wasze filmy wyjdzie taniej szybciej i bez problemu w każdych warunkach oświetleniowych.

piątek, 18 marca 2011, 14:25
Nowy
Nowy

jak pisałem, filmik będzie tylko na youtube, lub na stronie bez możliwości oglądania na pełnym ekranie. Nie chodzi o profesjonalny teledysk. Kolega nagrywał swoje filmiki nokią N8 w hd i wyszło rewelacyjnie jak na takie amatorskie nagranie. Skoro telefonem wyszło 100 razy lepiej niż moją poprzednią kamerą SD Panas GS90 to kamerą HD powinno nagrać się tylko lepiej nie? Nawet z takiego przedziału.

tak mój kumpel nagrał filmik pracy laserów, nokią n8.
http://www.youtube.com/watch?v=KSDQwFkb ... r_embedded

Czy kamery które wymieniłem nagrają w podobnej lub lepszej jakości? I ew którą z tych trzech wybrać?

piątek, 18 marca 2011, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeśli już musi być coś w tym przedziale cenowym to kup sobie SONY NEX-3 nagrywa dobry obraz oraz robi fajne zdjęcia jak poszukasz na allegro to może w interesującej ciebie cenie kupisz i NEX-5 jakość nagrania będzie taka sama a nawet w pewnych momentach lepsza od tych kamerek które wymieniłeś. I zawsze pozostaje całkiem przyzwoity aparacik. a to co nagrał twój kolega jeśli to ma być film pokazujący, że lasery działają to może być jeśli coś więcej to niestety tragedia. Zrobienie gotowego filmu to coś więcej niż matryca i optyka kamery i oczywiście talent i pomysł na film to późniejszy problem z obrabianiem plików ale chyba o tym wiesz bo chyba czytałeś to forum.

piątek, 18 marca 2011, 21:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]