Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy ktoś zna z praktyki kamerę JVC GR-DV 4000 ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy ktoś zna z praktyki kamerę JVC GR-DV 4000 ?
Witam i pozdrawiam !
Mam zamiar kupić kamerę JVC GR-DV 4000. Nic o niej nie wiem, znam tylko dane techniczne. Są zadawalające, ale to teoria, nie wiem jak w praktyce się zachowuje. Napiszcie proszę co sądzicie o tej kamerce. Jaki jest obraz z niej, jak wychodzi film w ciemnych pomieszczeniach, jaki dźwięk itp. Jest to nowość na polskim rynku, może ktoś ją już nabył i przetestował, lub macie może inną propozycję kamery, takej do 4.500 zł. Filmowanie to moje hobby i chciałem się przeżucić z analogu na cyfrę i komputerowy montaż. Proszę o pomoc w wyborze. Jeszcze raz pozdrawiam.
PS. A może format Digital 8 ? ale z wejściem analogowym. Czy jest różnica w jakości obrazu między Digital 8 a mini DV ?

piątek, 22 sierpnia 2003, 08:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
witam widze że masz ten sam problem co i ja.
z tego co widze chyba nikt nie ma tej kamery bo ja też zadawałem to pytanie ale cóż może ktoś wreszcie się znajdzie. ja też znam ją tylko od strony teoretycznej choć też mam jeszcze dużo pytań ale nikt nie potrafi odpowiedzieć. może wymienimy się informacjami?

piątek, 22 sierpnia 2003, 09:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak sie sklada, ze ja ta kamerke posiadam juz od pol roku- jeszcze przed premiera w Polsce. Zrobilem juz baaardzo duzo materialu na niej- wesela, reklamowki dla firm, filmy promocyjne.
Jestem z niej zadowolony. chcialem powiedziec bardzo zadowolony, ale jednak kamerka posiada pewne mankamenty.

najpierw zalety: jakosc obrazu jest bez zarzutu- poprostu "igielka", pelna manualnosc (dobry pierscien ostrosci, balans bieli, przyslona), transwokacja jest plynna (tylko trzeba wyczuc ja dobrze), ma odblokowane wejscie DV, wejscie na mikrofon (np. do reporatazu), wejscie svhs, zdjecia zadowalajacej jakosci 1600x1200.ma wbudowana lampke do zdjec (bajer- ale czasami przydatny)
Ja dodatkowo dorobilem sobie naramiennik- takze kamera jest naramienna i kadry stabilne jak na profesionalnych kamerach ! kamerka ma bardzo jasny obiektyw- 1,2 F ! w praktyce rowniez obraz jest ok przy malym oswietleniu ( ale jak kazdy profesionalista wie- wszystko i tak trzeba doswietlic lampka) - aha- i kamerka ma oczywiscie stopke na lampe zewnetrzna.

wady kamery : jest jedna wada- trzeba dokupic zewnetrzny mikrofon (okolo 400 zl), bo kamera rejstruje szumy pracy mechanizmu samej kamery ( szumy raczej sa niezauwazalne dla laikow ale jednak sa). na szczescie nie ma zadnych przesterowan dzwieku.

podsumowujac: kamera w tym przedziale cenowym jest najlepszym z mozliwych rozwiazan sprzetowych. szczerze ja moge polecic. jesli macie dalsze pytania to sluze pomoca.
moj nr gg: 3791474

piątek, 22 sierpnia 2003, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Serdeczne dzięki za pomoc. Porozmawiamy może na GG. Mój numer GG to 3028886. Pozdrawiam: Mirosław.

piątek, 22 sierpnia 2003, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC
Witam.
Też długo zastanawiałem sie nad wyborem: JVC a moze inny sprzęt tak około 4700.

Wybrałem Pansonica GS 70 i musze powiedziec, ze dzisiaj znowu wybrałbym ta kamerke. Dzwiek rewelacja, ostania moja kamerka rejestrowala również brzmienie mechanizmu i to mnie denerwowalo. Tutaj jest wszystko ok. Obraz rewelka (bynajmniej dla mnie ).
Tak wiec uwazam, że w tym przedziale cenowym jest w czym wybierać.

W razie pytań odpowiem

sobota, 23 sierpnia 2003, 07:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chce zauwazyc ze ta kamera ma tylko 1.330.000 pikseli, stad nie moze robic zdjec z rodzielczoscia 1600X1200. Na to potrzeba 1.920.000 pikseli.
Mysle jednak ze w instrukcji obslugi znajdziesz informacje, ze te 1600x1200 to jest wynikiem interpolacji. A jesli tak to o zdjeciach jako zalecie tej kamery zapomnij.

Pelen test tej kamery na tle innych znajdziesz tu: http://www.videoaktiv.de/sixcms/media.p ... s.0101.pdf
W porownaniu z GS70 oraz TRV60 i TRV80, JVC wypada blado.

karolew

sobota, 23 sierpnia 2003, 18:49
Nowy
Nowy

Tak prawdę mówiąc na zdjęciach mi nie zależy bo mam aparat cyfrowy. Głównie zależy mi na jakości filmu. Czy dobre są ujęcia w słabym świetle, czy jest w niej Super stabilizator obrazu, bo nic nie piszą o tym, itd. Dzięki za odpowiedzi na moje pytania i proszę o jeszcze, jeżeli ktoś ją posiada, lub wie coś na jej temat, tylko z praktyki i czy jest zadowolony. Muszę się zmieścić w kwocie 4000 do 4500 zł. Panasonic GS70 jest za mały.
Pozdrawiam:Mirosław.

sobota, 23 sierpnia 2003, 22:45
Nowy
Nowy

Posiadam i z każdym dniem jestem bardziej zadowolony :) Szczególnie świetny obraz nawet późnym popołudniem bez dodatkowego światła. Wcześniej miałem okazję dużo kręcić na Sony PD150 więc mam do czego porównywać. Jedyne zarzuty dotyczą pewnych rozwiązań wpywających na wygodę użytkowania czyli np. sposób wkładania kasety, balans bieli z Menu, kolorowy wizjer i dostęp do FW tylko przy otwartym ekranie LCD no i jeszcze brak w pełni regulowanej migawki. Pozatym nie mam zastrzeżeń.

niedziela, 24 sierpnia 2003, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też myślę o zakupie czegoś podobnego i mam pytanie. Czy można do niej dokręcać nasadkę szerokokątną (bo chyba obiektyw nie jest wymienny) . Czy mógłbyś (do kol.TrooP) uściślić co do sposobu wkładania kasetek - jakie sa mankamenty. Mam jeszcze jedno czy komera ma zasilacz (ładowarkę) wewnątrz czy jako odzielne stanowisko do ładowania akumulatorów?

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 11:18
Nowy
Nowy

Kasety wsadzane od spodu to jest dla mnie ten mankament. Dużo kręce ze statywu i przy zmianie kasety trzeba odkręcać stopkę. Też się przymierzam do zakupu nasadki szerokokątnej 0.6x albo 0.7x na średnicę 52mm... są takie dostępne w sieci, ale takie rzeczy wolę kupować osobiście i sprawdzić jak to się zachowuje w praktyce.

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 21:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="Miras13"] Mam jeszcze jedno czy komera ma zasilacz (3adowark?wewnÂątrz czy jako odzielne stanowisko do 3adowania akumulator?/quote]

Ma zewnetrzna ladowarke, ale przy ladowaniu akumulatora nie mozesz korzystac z niej jako zasilacza do kamery.

Widze pierwszy rzeczowy test z "nasza" kamera. Czy ma ktos linka do tego typu testu ale w jez. angielskim ?? Z niemieckiego to tylko zrozumialem "gut" :)

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 21:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy ta kamera ma możliwość zamiany w locie A/D,czyli czy mogę do wjścia analogowego podłączyć magnetowid i zrzucić to na komputer w postaci cyfrowej?

Czy mógłby ktoś udostępnić fragment filmu zrobionego w całkowitej ciemności(jak rozumiem temu ma służyć funkcja Digital Colour NightScope).

Gzdie kupiliście te kamery(za taką cene)?

wtorek, 2 września 2003, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
cały czas się zastanawiam nad jej kupnem i chyba się na nią zdecyduje
Od kogo i za ile ja poznałem gościa na Allegro który sprowadza sprzęt z niemiec za tą kamerke sobie liczy 4500 zł <dv4000> czy gość jest sprawdzony ja wiem kupowałem już od niego radio samochodowe też JVC LH2000R za 1300zł cena z mediamarker 1800zł i wszystko poszło bez problemu sprzet zapakowany firmowo ze wszystkimi dodatkami. Mam nadzieje że z kamerą bedzie podobnie. Rozmawiałem z nim może ją sprowadzić w ciągu kilku dni. jak chcesz moge ci dać namiar na niego, ale jeszcze się upewnie czy on sobie tego życzy.
Napisz do mnie jak cię to interesuje pwiosna@wp.pl GG 996795, może wymienimy sie informacjami na temat tej kamerki

wtorek, 2 września 2003, 13:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy ta kamera ma moÂżliwosc? zmiany w locie A/D,czyli czy moge co wjscia analogowego podlaczyc magnetowid i zrzucic na komputer w postaci cyfrowej?

tak, szczerze mowiac osobiscie najpierw nagralem material na tasmie (krotki kabel w magnetowidzie), ale czytalem ze nie ma z tym problemu

Cytuj:
Czy moglby ktos udostepnic fragment filmu zrobionego w calkowitej ciemnosci(jak rozumiem temu ma sluzyc funkcja Digital Colour NightScope).

wg mnie ten tryb ma b waskie zastosowanie, kamera musi byc na statywie, inaczej nie da sie filmowac, obraz jest wyraznie jasniejszy, jednak jak pisze, ja nie widze u siebie zastosowania, btw w kompletnej ciemnosci nawet noktowizor nie dziala
co do kupna...
ja rowniez kupilem ja na allegro (podejrzewam ze to ten sam czlowiek, on ma nonstop ten model kamery), nie bylo problemow, wszystko cacy, czlowiek daje rok gwarancji (kamera ma gw 2 lata w niemczech), tzn po roku mozna sie z nim jakos dogadac, ale nie bedzie to chyba juz bezplatnie

rowniez chetnie sie wymienie doswiadczeniami z ta kamera, nr gg: 699633, icq uin: 45542359, mail w stopce

środa, 3 września 2003, 06:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy ktoś porównywał tryb zdjęć nocnych w sony i jvc(słyszałem że sony na ten tryb najlepszy).
Może ktoś mógłby zrobić krótki( kilka sekund) filmik DV4000 w trybie nocnym,przekonwertować go i umieścić gdzieś na www lub edysku?

środa, 3 września 2003, 11:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona