Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 09:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panasonic HDC i TM - czym się różnią? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic HDC i TM - czym się różnią?
Jestem nowy i od razu zdezorientowany... Czym do cholery różnią się te kamery panasonic?
- HDC-SD700
- HDC-SD800
- HDC-SD900
- HDC-TM700
- HDC TM900
- HDC-SDT750

Szukam czegoś w granicach 3000 zł do zabawy z filmowaniem. Jestem zupełnie zielony, ale trochę poczytałem o tym i tamtym. Nie chcę żadnych kaset, mini płyt, tylko albo dysk albo karta. Zależy mi na manualnym ustawianiu ostrości, jasności, stabilizacji obrazu ( dobrej jakości filmach nawet nie wspominam). Najbardziej skłaniam się ku SDT750, bez tego obiektywu 3D.

Proszę o pomoc.

piątek, 22 kwietnia 2011, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic HDC i TM - czym się różnią?
http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html :D
osobiście używam Panasonica SD900 tylko na karty ,ustawienia manualne są
obraz bardzo ładny

sobota, 23 kwietnia 2011, 10:10
Nowy
Nowy

Hm a dlaczego wziąłeś akurat SD900 a nie np.700? przecież to prawie to samo z tego co się na razie orientuję.

sobota, 23 kwietnia 2011, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

prawie to samo ale są male róznice -nie wiem jak w 700 ale w 900 jest np.
przydatna funkcja nagrywania PRE-REC która umożliwia rozpoczęcie nagrywania obrazu i dźwięku około 3 sekund przed naciśnięciem przycisku nagrywania

sobota, 23 kwietnia 2011, 22:20
Nowy
Nowy

Witam,

Pomiędzy SD a TM główna różnica jest taka, że TM ma wbudowaną pamięć wewnętrzną a SD nie ma. Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy serią 700 a 900, to seria 900 jest nową serią, wypuszczoną w marcu 2011, podczas gdy 700 jest serią z marca 2010 roku. Różnice jednakże nie są aż tak zasadnicze, jakby mogło się wydawać - jeżeli chodzi o TM700 a TM900 to różnice wręcz są minimalne - większy ekran LCD (3 cale w TM700 kontra 3,5 cala w TM900 i lepsza rozdzielczość), możliwość podpięcia konwertera 3D w TM900, minimalnie poprawiona stabilizacja (głównie na papierze bo w testach różnic nie znaleziono jakiś szczególnych) oraz poprawili najwidoczniej soft bo podobno ciut mniejsze szumy są w słabszym oświetleniu. Poza tym optyka i "bebechy" są bez zmian - wręcz można rzec, że seria 900 "rozczarowała" - w cudzysłowiu oczywiście bo już seria 700 była tak dobra, że aż Panasonic w tym segmencie nie miał co nowego wprowadzić by nie wyjść poza ten segment. Obraz zatem dalej jest "żyleta", jest tryb 1080/50p (PAL, NTSC ma 60p). Podobno minimalnie przepustowość zmniejszyli w trybie 1080/50p w TM900 w stosunku do TM700. Jeżeli chodzi o funkcje - bez zmian, minimalnie chyba przeorganizowano tylko menu. Ja sama posiadam TM700 i tam również jest tryb PRE-REC. Ogólnie - z czystym sumieniem polecam TM700 jak i TM900, przynajmniej w tym segmencie kamer bo obraz jest cudowny, kolory - bajka i jest tryb manualny (fokus, przesłona, migawka, w/b, itd.) !! :)

Pozdrawiam, pandominox.

poniedziałek, 9 maja 2011, 08:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]