Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 05:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 JVC4000 czy Panasonic GS70 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC4000 czy Panasonic GS70
Proszę o pomoc którą wybrać kamerę JVC4000 czy Panasonica GS70. Chcę kręcić wypady na windsurfing, paralotnie, czasem przyjęcie i wesele. :roll:

niedziela, 24 sierpnia 2003, 16:44
Bywalec
Bywalec

Mam ten sam dylemat w wyborze. Poprzeglądaj to forum i już ostateczny wybór należy tylko do Ciebie. Obydwa modele maja swoje wady jak i zalety. Osobiście skłaniam sie do Panasonica, chociaż sporo jest głosów o tym, że ma spore wymagania co do oświetlenia. Niedługo będę miał okazję oglądać film kręcony tą kamerą wtedy dokonam ostatecznego wyboru. Bardziej podoba mi się kształt Panasonica , no i 3CCD(choć niewielkiej przekątnej) to chyba poważny argument. Powodzenia w wyborze.

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 20:59
Bywalec
Bywalec

Dodam jeszcze link, który znalazłem na tym forum. Są tam zrzuty obrazów z różnych kamer. Porównaj, daje dużo do myślenia. http://republika.pl/elektron155/. :)

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Patrząc na screeny pod tym linkiem to najlepiej wypada JVC i Sony. A ten Panasonic 3CCD nie bardzo. Co ciekawe ten test był przeprowadzony w marnych warunkach sztucznego oświetlrnia - czyli tam gdzie się cyfrówki wykładają.
pozdro

wtorek, 27 stycznia 2004, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no coz nawet 3ccd przetworza tyle ile dostana przez obiektyw, jvc dv4000 ma jeden przetwornik ale jasniejszy obiektyw, byc moze sumarycznie daje to lepsze efekty (z tego co widzialem na screenach jest dv500)

wtorek, 27 stycznia 2004, 17:10
Bywalec
Bywalec

Ostatnio byłem w MediaMarket z chęcią bliższych oględzin i fizycznego porównania obu modeli. Niestety Panasonica nie było na stanie, ale bliżej przyjrzałem się JVC i choć obudowa wydaje się być delikatna to odniosłem pozytywne wrażenie co do tego sprzętu. Największy mankament to chyba wkładanie kasety od spodu-konieczność odkręcania zestatywu. Poza tym spoko sprzęcik . :lol:

środa, 25 lutego 2004, 06:01
Bywalec
Bywalec

Miałam ten sam dylemat. Nie ma różnicy w jakości obrazu między tymi dwoma modelami, chociaż Panasonic ma 3 CCD. Nawet lepiej wychodzi JVC w słabym oświetleniu. Kamera JVC potrafi zarejestrować obraz w słabym oświetleniu bez szumu wizyjnego. Co widzi ludzkie oko, to ona to nakręci. Jeżeli chodzi o stabilizator obrazu to Panasonic ma kiepski. Dzwięk w JVC jest bez przesterowań, nie wiem jak jest w Panasonicu bo tego nie sprawdzałam. Mój wybór padł zdecydowanie na JVC GR-DV4000, mimo że jest droższa. JVC jest większa, ale to jest plus jeżeli chodzi o kręcenie wesel, efekt wizualny też się liczy. W tej klasie cenowej JVC ma najjaśniejszy obiektyw F 1.2 Wybór należy do Ciebie. Ja mam to już poza sobą, i jestem zadowolona z wyboru.
Pozdrawiam: EWA

środa, 25 lutego 2004, 20:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciesze sie ze jestes zadowolona z wyboru tej kamery, no i witaj w klubie :D

środa, 25 lutego 2004, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja również jestem od niedawna posiadaczem JVC 4000 spisuje sie dobrze, pisze tak bo bawiłem się SONY VX2000 ale to inna półka. Największy minus tej kamery to dzwięk, przy ciszy słychać prace mechanizmu kamery, ale dodatkowy mikrofon i wszystko jest ok.
PS: Ale nie dał bym za nią 7999PLN, nie warto, lepszy jakis soniacz, ale mozna sprowadzic z niemiec za ok 850 euro i to jest bardzo atrakcyjna cena. Poza tym Panasonic przy JVC wygląda jak małe g..ienko.

rooj

czwartek, 26 lutego 2004, 09:10
Bywalec
Bywalec

Tak masz rację, ale takie sytuacje tj. cisza, zdarzają się rzedziej niż te głośne, myślę o weselach. Jak nic się nie dzieje i jest cisza to daję podkład muzyczny i problem z głowy. Narazie nie miałam reklamacji. Możesz mi podać maila ? o coś chcę zapytać. Napisz mi na: ewa@eportal.pl
Pozdrawiam wszystkich: EWA

czwartek, 26 lutego 2004, 09:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja rowniez jestem posiadaczem JVC 4000 juz od lutego 2003, kiedy nawet w Niemczech nie bylo ich w sprzedazy sklepowej.
Od tego czasu sluzy mi jak wierny piesek. Zero awarii, choc byla uzywana nawet w ekstremalnych warunkach ( 10 stopni mrozu lub kanaly sciekowe !!! ). Obraz jest zyletka w tej kamerce, wyglad i funkcjonalnosc- super. Jedyny (malutki minus) to delikatki szum w dzwieku (przy ciszy w otoczeniu) i transwokacja (trzeba ja po prostu wyczuc zeby byla plynna).

A moje pytanie- to jaki mikrofon kupiliscie do tej kamerki ? I za ile :-)

czwartek, 26 lutego 2004, 10:56
Bywalec
Bywalec

Mikrofon mam jeszcze ze starej kamerki. Jest to taki mały klips z przedwzmacniaczem i zasilaniem, firmy "CULLMANN" CM100. Ile kosztuje teraz ? (jak jeszcze są) nie wiem. Sześć lat temu płaciłam za niego 150 zł. Jest bardzo czuły. Ma 6m przewodu.
Pozdrawiam: EWA

czwartek, 26 lutego 2004, 16:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja natomiast jestem szczęśliwym posiadaczem GS70. Trochę mnie już śmieszy gadka typu GS malutka ja sie będzie wyglądać z taka kamerką. Przecież nie od dzisiaj wiadomo że szpanem nie przyciaga sie klientów, no chyba, że ma to być rodzaj dowartosciowania "videofilmowca" Liczy sie przecież efekt końcowy. Co do szumów GS70 przy słabym świetle to chyba też lekka przesada. Nikt przecież nie filmuje wesel bez doświetlania planu no chyba, ze państwa młodych w noc poślubną. Tak czy siak GS70 i JVC 4000 to bardzo dobre kamery, każda ma wady i zalety.

piątek, 27 lutego 2004, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam 4000 od grudnia i to co mi najbardziej przeszkadzało to wyjmowanie kaset na statywie z fotonu (jeszcze ten z kółeczkiem). Po dokładnym przeanalizowaniu tego problemu zaprojektowałem klocek dystansowy. Wykonał mi go znajomy ślusarz. Jest to kostka o wym 55x40x20mm wykonana z aluminium. W odpowiednich odległościach powiercone otwory i odpowiednio nagwintowane plus śruba (ją trzeba wytoczyć bo nigdzie takiej się nie dostanie). Sprawuje się bardzo dobrze. Na weselu wymiana kasetki to parę sekund, tak jak w mojej poprzedniej sony d8. Oczywiście bez zdejmowania ze statywu. Następne udoskonalenie to przejściówka na szynie do lampki na kamerze też to przeskoczyłem i to samodzielnie bez pomocy ślusarza. Teraz rozglądam się za mikrofonem dodatkowym i jak ktoś ma jakieś dobre namiary to chętnie bym skorzystał.

piątek, 27 lutego 2004, 10:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]