Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 01:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PODPOWIEDŹ DLA ZIELONEGO 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PODPOWIEDŹ DLA ZIELONEGO
Witam
Dotąd robiłem tylko zdjęcia. Miałem kiedyś kamerę analogową na kasetki, ale się zepsuła. Zdjęcia zdjęciami, ale fajnie jest po latach pooglądać i posłuchać dzieciaki jak były małe, w jak najlepszej jakości.
Mam prośbę o pomoc : proszę o poradę jaką najlepiej kamerę kupić, Głównie chodzi o filmowanie w pomieszczeniach (chodzi o dobrą jakość), filmowanie na wycieczkach, nie chciałbym aby miała twardy dysk - zapis na kartach SD. I teraz kolejna sprawa. Gdy zapiszę materiał w HD polećcie czym najlepiej to odtworzyć, jakiś player, odtwarzacz stacjonarny, czym to zgrać na płytkę. Czy są odtwarzacze, które "łykają" z twardego dysku to co się zrzuci z kamery ?
Co polecacie : kamera, odtwarzacz. by nie tracić na jakiejś konwersji jakości.
Cena ... powiedzmy dla Kowalskiego ;)

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

niedziela, 29 maja 2011, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PODPOWIEDŹ DLA ZIELONEGO
Zbyt ogólne pytania zadajesz.
Skoro nagrasz w HD to odtwarzać możesz w komputerze np na windows media player clasic , a jak chcesz oglądać na TV to musisz mieć odtwarzacz blu-ray bo rozumiem że chcesz mieć swoje filmy na krążku ? .
Sprecyzuj swoje pytania, i jak piszesz o odtwarzaczu to napisz konkretniej czy chodzi o odtwarzacz pod tv, czy odtwarzacz jako aplikacja-program na komputer.

niedziela, 29 maja 2011, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vgrzes napisał(a):
a jak chcesz oglądać na TV to musisz mieć odtwarzacz blu-ray bo rozumiem że chcesz mieć swoje filmy na krążku ? .

Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem jest zakup jakiegos odtwarzacza multimedialnego, np ostatnio byl na IBOODzie jakis wszystko czytajacy Netgear za 200zl. Ja tam zaufania do plyt nie mam po przygodach z plytami TDK (DVD), ostatnio wrocily mi 3 wesela, wszystkie z przed 3 lat, wiekszosc nie do odczytu (nawet nie uzywane plyty)Tak, ze ja plyt do archiwizacji nie polecam, wazniejsze dane trzymam teraz na dyskach zewnetrznych.

niedziela, 29 maja 2011, 20:52
Nowy
Nowy

Więc tak :
Archiwizuje również na dysku zewnętrznym zdjęcia od dawna - wygoda, nawet jak elektronika siądzie to można naprawić, podmienić i wiele innych pozytywów, których nie będę wymieniać. I z tego źródła danych chciałbym zapodawać do odtwarzacza materiał który nagra mi kamera. Musi wiadomo "uciągnąć" niejednokrotnie duży plik ..... w formacie zapisanym przez kamerkę.

Proszę o poradę jaką kamerę, jaki odtwarzacz kupić by było kompaktybilne,
- odtwarzacz czytał format nagrany przez kamerkę (wiadomo na jakiś konwersjach zawsze coś się traci no i zajmuje czas.)
- kamerka mała bez twardego dysku zapis na kartach SD - z dobrym obiektywem, jasnym by można było dobry materiał nakręcić bez dodatkowego EXTRA światła.

Oba sprzęty muszą być markowe na jakiś mantach i innych wszystkoodtwarzających wynalazkach już się przejechałem (materiał zastosowany na rok może dwa i pada)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

niedziela, 29 maja 2011, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio porownywalem obrazek z Panasonica SD700(zdaje sie, ze pan BS tez ja bardzo chwalil) z obrazkiem z Sony NX5, no i jestem pod wrazeniem co to malenstwo potrafi, obrazek daje sliczny, wiec chyba warta polecenia jest.
Co do odtwarzacza jakis czas temu na IBOODzie byla taka zabawka, poczytaj komentarze moze dowiesz sie czegos ciekawego, zwroc uwage na obslugiwane formaty/kodeki http://pl-pl.forum.ibood.com/5444-odtwa ... ss_dongle/

poniedziałek, 30 maja 2011, 00:36
Moderator
Moderator

Warto dowiedzieć się, jakiego formatu pliki już jesteś w stanie odtwarzać bez potrzeby zakupu odtwarzaczy, płytek, potrzeby instalowania programów i grzebania się w nich.
Dzisiejsze telewizory, czy też odtwarzacze posiadają możliwość podpięcia po przez USB nośnika z naprawdę wieloma formatami plików.
Powiedzmy, że materiał z kamery w prosty sposób jakimś konwerterkiem, a jest ich naprawdę wiele i to darmowych, przerabiasz na MP4(H264) wtykasz wprost do telewizora i okazać się może, że świetnie to idzie.
Pliki takie archiwizować można na dowolnym mieszczącym je nośniku.
Jeśli chodzi o kamerę, kupuj taką, na jaką Cię stać - po prostu.
Pogrzeb trochę tutaj

poniedziałek, 30 maja 2011, 06:05
Nowy
Nowy

Panasonica SD700 - podoba się, obiektyw, jasność tylko mam pytanie w jakim formacie zapisuje materiał kamerka. Dzwoniłem do sklepu gdzie sprzedają nie potrafili odpowiedzieć. No i czym ten format odtworzyć.

poniedziałek, 30 maja 2011, 14:09
Moderator
Moderator

No to Kowalski nie jest aż taki biedny...
Za tę kwotę kupiona kamerka będzie całkiem przyzwoita.
Nagrania w tej kamerze rejestrowane są w formacie MPEG-4 AVC / H.264 (zgodny ze standardem AVCHD) znalazłem to bez problemu wchodząc do pierwszego lepszego sklepu (na skapiec.pl).
Każdy telewizor posiadający więc mpeg4 i wejście USB odtworzy Ci to bez problemu, obecnie jest to wręcz standard w odbiornikach TV.
Komputer posiadający odpowiednie kodeki czyta wszystkie formaty.

poniedziałek, 30 maja 2011, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobry wybór ten Panasonic. A już myślałem, że limit cenowy uzytkownika okaże się jak zwykle nie większy od 1000 PLN :)

wtorek, 31 maja 2011, 10:21
Nowy
Nowy

Kamerkę zamówiłem w poniedziałek, zapłacone, czekam na przesyłkę. Mam pytanie jednakże : Format o którym mowa ... wiadomo, w proponowany sposób odtworzę , podejrzewam, że do komputera też będzie jakiś player dołączony w sofcie na płytce. Ale gdybym np. chciał nakręcić jakąś imprezę i na płytkach rozdawać, muszę zakupić jakąś specjalną wypalarkę, nagrywarkę ? Jak materiał rozpowszechniać (nie chodzi mi o YouTube) lub inny internetowy serwis ?

Dziękuję za odpowiedzi.

środa, 1 czerwca 2011, 04:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywarka DVD: przerabiasz na DVD - tracisz HD; nagrywasz na nośniku DVD pliki z kamery - jakość "prosto z kamery", ale odtwarzanie tylko na kompie albo na stacjonarnych mediaplayerach, DVD oczywiście odpada
Nagrywarka Bluray: przerabiasz na blureya, jakość HD -obdarowani muszą mieć oczywiście odtwarzacz bluray.

środa, 1 czerwca 2011, 10:20
Nowy
Nowy

Polecacie jakiś program do przerobienia materiału nagranego tą kamerą na Bluray .... jakaś wypalarka, nagrywarka Bluray no i odtwarzacz. Płytki jakie trzeba do wypalenia zastosować ?

Sorry, że takie pytania prostackie zadaje, ale dopiero wchodzę w ten światek.

środa, 1 czerwca 2011, 19:24
Nowy
Nowy

Ok, kamerka jest. Zaraz rozpakowałem nakręciłem coś przez okno, wyciągnąłem kartę fru z nią do kompa i tam kupa katalogów. Znalazłem w końcu nagrany materiał, ale na laptopie nie chce odtworzyć :(
PANASONIC HDC-SD700 FullHD 3MOS zapisuje pliki w formacie MTS. Na płytce nie dołączyli playera .... :/ Media Plajer tego nie widzi. Jakieś rady z Waszej strony czym to darmowym można oglądać ?

Dziękuję z góry za podpowiedzi.

czwartek, 2 czerwca 2011, 21:21
Moderator
Moderator

Po prostu kodek, brakuje kodeka.
Polecam sprawdzony komplecik K-lite

czwartek, 2 czerwca 2011, 23:17
Nowy
Nowy

Zassałem darmowy Splash Lite - elegancko odtwarza. Pliki MTS bez żadnego problemu.
Ok teraz następne wyzwanie jak kawałki razem zmontować. Macie jakieś wypróbowane programiki, nieskomplikowane do montażu ?

Oczywiście na pierwszym miejscu jakość, bez jej pogorszenia.

Dziękuję za podpowiedzi ;)

piątek, 3 czerwca 2011, 09:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona