Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 09:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kamera SONY DSR - 250. Prośba o wyjaśnienie funkcji. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera SONY DSR - 250. Prośba o wyjaśnienie funkcji.
Witam mógłbym prosić o szybki przegląd opcji, od kogoś kto pracuje na takiej?

np:
Do czego służy opcja ZEBRA i co oznaczają te kreseczki?

Jak wygląda obraz nie "przepalony" jak ustawić by byl idealny dla widza ze zbalansowaną bielą.

Gdyż w języku polskim nie znalazłem niczego podobnego.

Filmik na portalu YouTube czy instrukcje niestety w języku angielskim.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje

wtorek, 31 maja 2011, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera SONY DSR - 250. Prośba o wyjaśnienie funkcji.
Czyzu_ napisał(a):
Do czego służy opcja ZEBRA i co oznaczają te kreseczki?

Te kreseczki to taki bajer aby obraz lepiej sie prezentował :wink:

A tak na powaznie, chłopie kupujesz kamerę segmentu pro (moze juz nie pierwszej młodosci) a pytasz o taką podstawową funkcję jaka jest zebra.? A wygooglać juz sie nie chce? :wink:

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 31 maja 2011, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W zależności od ustawień poziomu 'wypaleń' zebra przekazuje Ci informacje o wypalonych, czy inaczej 'zbyt jasnych' partiach kadru. Chodzi głównie oto ze przy ustawieniu zebry na 70 pilnujesz sobie żeby twarze nie były przepalone (chodzi o twarze kaukaskie oczywiście, ludzi o ciemnym zabarwieniu skóry filmuje się zgoła inaczej), ustawiając zebrę w pozycji 100, informować Cię będzie o przepaleniu wszystkiego - od ścian jasnych po niebo. Ja osobiście preferuję zebrę na 90%, choć nie wiem czy w PD250 masz jakiś wybór. Nie popadaj jednak w panikę i używaj tej funkcji z głową (jak każdej innej). Jeśli pokaże Ci przepały w żarówkach żyrandola, to olej to i pilnuj reszty kadru, etc. To nie jest kamera z którą leci się na full auto, choć i tak wolałem mojego pedeka, przynajmniej do samolotu na pokład wchodził :)

Pozdrawiam
Maćko z Bogdańca

niedziela, 5 czerwca 2011, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mmstudio - z tym segmentem PRO, to Cię trochę poniosło! DSR 250, to zdecydowanie segment SemiPRO, i to niski. Kamerka do dobrego prezentowania się na imprezie:)

A z tą zebrą, to tak, jak kolega powyżej tłumaczył - pokazuje, co będzie białe po zapisaniu na kasecie. Jeśli w pochmurny dzień masz zebrę na niebie, tak ma być. Jeśli jednak w słoneczny dzień zebra pokazuje się na (całej) twarzy rozmówcy, cza coś zrobić. Jednak... do tego potrzebna jest praca na ustawieniach manualnych. mam jednak dziwne wrażenie, że gdybyś potrafił pracować na manualnych ustawieniach kamery, nie pytałbyś się co to Zebra.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

niedziela, 5 czerwca 2011, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MKmagic napisał(a):
mmstudio - z tym segmentem PRO, to Cię trochę poniosło!

Witam!
Napisałem Pro bo tak ją Sony swojego czasu klasyfikowało:) a poza tym to nie była kamera tylko na imprezy (owszem, wielu ja do tego wykorzystywało) ponieważ wiele stacji telewizyjnych wykorzystywało ja do reporterki.
Co do meritum tematu to nie odpowiedziałem koledze wprost na temat zebry ponieważ forum służy do wymiany pogladów i rozwiazywania różnego rodzaju problemów ze sprzętem czy softem. Od takich podstaw sa ksiązki i google, tymbardziej, że wiedza, co to jest zebra w kamerze to są podstawy. Dlatego napisałem, że jak ktoś kupuje sprzęt tego segmentu co DSR 250 to z zasady powinien wiedzieć co to jest Zebra, bo takimi pytaniami pokazuje poziom swojej wiedzy na temat sprzętu.

Pozdrawiam
Maciej

niedziela, 5 czerwca 2011, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A skąd wiadomo, że kupił tą kamerę? Może ciocia załatwiła mu pracę w TV jako operator no i problem bo pierwszy raz taką kamerę widzi na oczy :)

niedziela, 5 czerwca 2011, 14:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W TV na takich kamerach nie pracują!

(co najwyżej czasem używały ich firmy współpracujące z TV, ale już chyba od dawna nie)

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 6 czerwca 2011, 15:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Małe i biedne TV mają 250-tki na wyposażeniu. Mam czasem (nie)przyjemność pracować taką kamerą, dużo bardziej wolę swojego Canona XH-A1.

poniedziałek, 6 czerwca 2011, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MKmagic napisał(a):

Może teraz i nie, ale PD150 i 170 (to praktycznie to samo co 250 tylko że bez baterii Vlock i bardziej poręczne) były na wyposażeniu każdej niemal polskiej stacji a nawet do tej pory są widoczne. DVCAM i 1/3 cala to może nie jest standard broadcastowy, ale do konferencji i innych fuszerek tego typu się nadaje. Swoją drogą zdziwić się można na jakim sprzęcie newsy do ogólnopolskich stacji się robi, dla mnie ogromnym zaskoczeniem było robić materiał na z7 (kamera była własnością największej stacji komercyjnej w Polsce) i woleli ją niż mojego wówczas panasonica hpx500. Ale to taki totalny off top za którego przepraszam. Myślę że o Zebrze dość już tu było, więc można temat zamknąć.

poniedziałek, 6 czerwca 2011, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Maciejooo ma racje, znam goscia ktory dla TVP3 nadal kreci Beta i nie bylo by w tym moze nic dziwnego tylko, ze jakosc jaka to generuje to hmmm...(na oko SVHS i do tego pelno dropow) i jakos nikomu to nie przeszkadza, znam tez goscia ktory pracuje w jednym ze sportowych kanalow HD - nie bede pisal czym i jak tam sie kreci niektore newsy bo i tak byscie nie uwierzyli. Reasumujac - DSR wcale taki zly nie jest.

wtorek, 7 czerwca 2011, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
(...)znam tez goscia ktory pracuje w jednym ze sportowych kanalow HD - nie bede pisal czym i jak tam sie kreci niektore newsy bo i tak byscie nie uwierzyli.

No chyba nie komórką? :D

wtorek, 7 czerwca 2011, 00:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MKmagic napisał(a):

Oj to chyba mało wiesz na czym w TV pracują (pracowali). Mam kolegę, który dwa lata pracował w Polsacie własnie na DSR 250, potem przeszedł do naszej poznańskiej PTV i.... dostał do reki też DSR:)) Było to wprawdzie juz kilka dobrych lat temu ale tak było. Na czym teraz pracuje to nie wiem bo straciłem z nim kontakt.
A co do zebry to ja osobiście jej nie używam. Wolę polegać na tym co widzę na ekranie LCD. Kwestia wyczucia.

Pozdrawiam
Maciej

wtorek, 7 czerwca 2011, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do zebry w DSR-250 to dziś miałem ją w ręce i sprawdziłem, jest przełącznik trzypozycyjny 0ff-70-100.

wtorek, 7 czerwca 2011, 17:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]