Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 18:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Canon XH-A1 czy Sony NEX VG10 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Canon XH-A1 czy Sony NEX VG10
Na wstępie witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum!

Mam pytanko. Zamierzam kupić kamerę, która deocelowo będzie przeznaczona do filmowania uroczystości/wesel oraz kręceni amatorskich filmów fabularnych.

Jestem nowicjuszem i póki co będę oczywiście skupial się na nauce filmowania w praktyce.

Wertowałem różne fora, czytałem porównania kamer i przyznam szczerze, że im więcej czytam tym jestem mniej zdecydowany co kupić. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

Na oku mam dwie (zupełnie różne od siebie) kamery.
Canon XH-A1 i Sony NEX VG10. Co wg Was jest lepszym wyborem?

Osobiście wydaje mi się, że Canon XH-A1 to lepszy wybór, jest to kamera na pewno bardziej profesjonalna, ale ... czy nie jest już przestarzała (matryca CCD, brak full HD) ?

Będę wdzięczny za pomoc i nakierowanie mnie na właściwą drogę ;)

Pozdrawiam!

wtorek, 14 czerwca 2011, 17:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Canon XH-A1 czy Sony NEX VG10
To są dwie różne kamery i do różnych zastosowań. Bardziej uniwersalną jest XH-A1. NEX VG10 to kamera, która wymaga trochę wprawy i najlepiej stosuje się ją, jako drugą, bądź do realizacji, gdzie masz czas na ustawienie kamery. Do szybkiej reporterki nie nadaje się, natomiast do filmów fabularnych, lub jako druga będzie jak najbardziej wskazana.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

wtorek, 14 czerwca 2011, 20:42
Bywalec
Bywalec

Dziękuję za odpowiedź.

Jako alternatywę, na oku mam także kamerę Sony HXR MC 2000, jednak nie mogę znaleźć w necie rzetelnych opinii na temat tego sprzętu. Jest to stosunkowo nowa i tania kamera.

Czy miał ktoś z Was z nią do czynienia, warto ją kupić zamiast Canon XH-A1 ?

środa, 15 czerwca 2011, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

już kiedyś ktoś pytał tu na forum o ta kamerę HXR MC 2000 , niestety to nie jest dobry wybór.

środa, 15 czerwca 2011, 21:54
Bywalec
Bywalec

Ok., dziękuję,

Zdecydowałem się na zakup XH A1. Mimo, że jest troszkę wiekowa i ma słabszą rozdzielczość, myślę, że daje ona o wiele więcej możliwości.

Pzdr

czwartek, 16 czerwca 2011, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę, że łykasz marketingową papkę jak niemowle. O rozdzielczości HDV napisano już wszystko więc poszukaj informacji o tej niby słabszej rozdzielczości. A jeśli już marketingowcy nakarmili cię do syta to poświęć chwilę czasu i poczytaj trochę na temat rozdzielczości optyki bo to ona decyduje o tym co znajdzie się na wyjściu matrycy. Jeśli jedynym wyznacznikiem według ciebie jest rozdzielczość stosowanego formatu (HDV vs. AVCHD) to powiedz jaki jest sens kupować kamerę za 10tys.zł jeśli iPhone oferuje lepszą rozdzielczość?

czwartek, 16 czerwca 2011, 12:49
Bywalec
Bywalec

Miło mi poznać :p

Raczej nie nazwał bym tego łykaniem marketingowej papki tylko stopniową nauką.

Nie wiem też skąd u Ciebie przekonanie, że moim jedynym wyznacznikiem jest rozdzielczość stosowanego formatu. Gdyby tak faktycznie było, nie wybrałbym XH A1 tylko NEXa lub HXR MC 2000, prawda?

Co do starcia HDV vs AVCHD, czytałem kilka artykułów, być może niewłaściwych, ciężko jest w dobie internetu wychwycić właściwe informacje. Przyznaję, że do tej pory byłem przekonany, że AVCHD jest formatem lepszym. Na pewnio skorzystam z Twojej rady i skupię się na szukaniu artykułów, w którym opisywana jest rozdzielczość optyki.

Wnioskuję, że dokonałem dobrego wyboru jeśli chodzi o zakup kamery w tej grupie cenowej (o to chodziło mi w tym temacie).

Pozdrawiam i przepraszam, że dopiero się uczę.

czwartek, 16 czerwca 2011, 18:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam XH-A1 i mogę tylko potwierdzić słuszność Twojego wyboru. Wprawdzie obiektyw w tej kamerze mimo, że "L" to super jakością nie grzeszy. Mam eL-ki Canona przeznaczone do foto więc różnicę widzę. Najważniejsza wada to aberracja chromatyczna no ale biorąc pod uwagę, że to zoom x20 można przymknąć na to oko. Druga wada to słaba praca pod światło ale na tym polu fotograficzne eLki też wymiękają. Co do samej kamery same plusy za wyjątkiem braku przycisków "Edit Search" czyli możliwości przewijania z podglądem w tył i w przód w trybie filmowania, brak możliwości rejestracji na jednym kanale dźwięku z wbudowanego mikrofonu a na drugim z gniazda XLR (XH-A1s już coś takiego posiada) i konieczność zabawy presetami aby uzyskać dobrą jakość obrazu, fabryczne ustawienia są nijakie choć do postprocesu w komputerze materiał się nadaje lepiej niż podkolorowany w kamerze. Ciesz sie kamerą, poznawaj ją i nie przejmuj się, że jej rozdzielczość to 1440x1080 pikseli, ważne że optyka potrafi przenieść po 600 linii w pionie jak i w poziomie. Mało? :-)

czwartek, 16 czerwca 2011, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

scorpio84 napisał(a):
Przyznaję, że do tej pory byłem przekonany, że AVCHD jest formatem lepszym.

No bo jest lepszy, tylko dużo bardziej wymagający.

czwartek, 16 czerwca 2011, 20:47
Bywalec
Bywalec

Przemek_PC napisał(a):
Mało? :-)

Wystarczająco, dziękuję :) Będę miał o czym czytać.
Pozdrawiam!

piątek, 17 czerwca 2011, 10:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]