Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 EX1 R-mikrofon 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post EX1 R-mikrofon
Posiadam Kamere EX1 r od półtora roku i jedyny problem jakiego nie rozwiązałem,(oczywiście związany z kamerą) to prblem jakości dźwięku.Wiem,że podobne tematy były poruszane lecz tylko cząstkowo.Sam przymierzam się do zakupu Rode NTG 3-co o tym myślicie i jakich mikrofonów Wy używacie? pozdrawiam

sobota, 25 czerwca 2011, 07:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: EX1 R-mikrofon
ezo12 napisał(a):
Posiadam Kamere EX1 r od półtora roku i jedyny problem jakiego nie rozwiązałem,(oczywiście związany z kamerą) to prblem jakości dźwięku.Wiem,że podobne tematy były poruszane lecz tylko cząstkowo.Sam przymierzam się do zakupu Rode NTG 3-co o tym myślicie i jakich mikrofonów Wy używacie? pozdrawiam

Napisz jeszcze do jakich zastosowań ten mikrofon, bo NTG 3 to mikrofon kierunkowy..

Pozdrawiam
Rafał

czwartek, 15 września 2011, 10:42
Nowy
Nowy

Należę zapewne do wielu którzy poradzili sobie z obrazem (presetami itd),cały czas mam na myśli EX1-EX1r,lecz większym kłopotem była dla mnie jakość audio z tych kamer.Mam namyśli mikrofony wbudowane w kamerę.Jeśli chodzi o mikrofony zewnętrzne i ich zastosowanie to: głównie przy weselach-dom-przygotowania,błogosławieństwo,kościół i sala czyli przyjęcie weselne.Wnioski.Przekonałem się na własnej skórze,że nie ma jednego dobrego i uniwersalnego rozwiązania,oczywiście jeśli komuś zależy na jakości dżwięku i to niezależnie jakiej kamery będzie używał.Długo by się rozpisywać bo to tylko
moje spostrzeżenia i w dodatku poparte praktyką.Na tym forum jest wielu fachowców którzy mają znaczącą wiedzę także na temat dźwięku-choć to przecież "Świat Obrazu"i wszyscy praktycy dochodzą do stwierdzeń,że inna sytuacja,warunki to inny mikrofon i jego charakterystyka.Aktualnie przy kamerze
mam zamontowany Rode NT 55 ,a dodatkowo kościół,sala rejestrator audio.

Pozdrawiam wszystkich "walczących" o jakość audio i nie tylko.

piątek, 16 września 2011, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i bardzo dobry wybór
w nt 55 tłumik na - 10 i jest rewelacja, na sali manual oczywiscie

sobota, 17 września 2011, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja używam do Ex - przygotowania, kościół Rode NTG2, na sali Rode NT55. Ten miks sprawuje się super. NTG3 jest zbyt silnym mikrofonem kierunkowym może się nie sprawdzić przy weselnych produkcjach.

Sony PXW-X320,Sony PMW300K2 , Canon C-100, Panasonic Z10000 3D, Sony A7SII
Transmisje internetowe
streaming
wideofilmowanie

sobota, 24 września 2011, 03:21
Bywalec
Bywalec

Witam. Sprawdzonym na wcześniejszym sprzęcie (pd170) i teraz na EX1R jest mikrofon AudioTechnika BP4039 (następca AT835ST). Taki mikrofon skonfigurowany na szerokie stereo daje niesamowitą przestrzeń w odsłuchu nawet na 2 głośniczkach TV. Poza tym doskonała jakość dźwięku efektowego. Jeśli chodzi o EX1R to do momentu wejścia na sale można lecieć w automacie, ale już na sali, manual, dlatego ze SONY spierdzieliło dokumentnie działanie limitera, działa on katastroficznie. Dziwie się czemu nie przenieśli tego z pd170, bo tam to rewelacja. Minusem dla kogoś o skromnym budżecie może być cena tego mikrofonu, bo to ok 4tysie, ale ja już mam takie dwa i nie żałuje a wręcz polecam. To mikrofon stereo i wart jest tych pieniędzy. Pozdrawiam

wtorek, 27 września 2011, 01:13
Stały bywalec
Stały bywalec

videomaja napisał(a):
Witam. Sprawdzonym na wcześniejszym sprzęcie (pd170) i teraz na EX1R jest mikrofon AudioTechnika BP4039 (następca AT835ST). Taki mikrofon skonfigurowany na szerokie stereo daje niesamowitą przestrzeń w odsłuchu nawet na 2 głośniczkach TV. Poza tym doskonała jakość dźwięku efektowego. Jeśli chodzi o EX1R to do momentu wejścia na sale można lecieć w automacie, ale już na sali, manual, dlatego ze SONY spierdzieliło dokumentnie działanie limitera, działa on katastroficznie. Dziwie się czemu nie przenieśli tego z pd170, bo tam to rewelacja. Minusem dla kogoś o skromnym budżecie może być cena tego mikrofonu, bo to ok 4tysie, ale ja już mam takie dwa i nie żałuje a wręcz polecam. To mikrofon stereo i wart jest tych pieniędzy. Pozdrawiam

no w kwocie ok 4 tys zl jest wiele mikrofonów godnych polecenia. Słyszałem ze Sennheiser MKE 44p dobrze się sprawdza.. Ma ktoś z nim jakieś doświadczenia?

wtorek, 27 września 2011, 14:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]