Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 kaseta sony pdvm 40 n a kamera Canon XH A1, bezpieczne? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kaseta sony pdvm 40 n a kamera Canon XH A1, bezpieczne?
Witam,

przewertowałem forum w poszukiwaniu opinii na temat kaset minidv. Planuję kupić większą ilość sztuk na zapas.

Opinii, wiadomo, tak wiele jak grzybów po deszczu. Wyłapałem jednak rodzaj kasetek, na który ABSOLUTNIE NIKT nie odważył się napisać negatywnego słowa.
Sęk w tym, że nie są to kasetki stricte miniDV. Mowa o sony pdvm 40 n. Drogie, ale podobno działają bez zarzutu.

Mam jednak wątpliwości co do tego zakupu. Pojawiły się tezy, iż te kasety mogą być w jakiś sposób niebezpieczne dla konwencjonalnych kamer miniDV.

Czy jako posiadacz kamery XH a1 mogę bez obawy zaopatrzyć się w ww. kasety?

Czy faktycznie tego rodzaju nośniki są szkodliwe dla mechanizmów/głowic kamer miniDV?

wtorek, 12 lipca 2011, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: kaseta sony pdvm 40 n a kamera Canon XH A1, bezpieczne?
To bardzo dobra tasma, ja ich oobiscie nie uzywalem ale kolega mial ich sporo (do PD 170 ) nagrywal na jednym komplecie chyba po kilkanascie razy(w DV), nigdy zadnych problemow. Roznica miedzy DV a DVCAM o ile dobrze pamietam (jesli chodzi o zapis) jest w predkosci przesuwu tasmy w DVCAM jest on zdaje sie wolniejszy. Ja nie widze przeszkod zeby ja uzywac z canonem. Czemu ona miala by byc szkodliwa? Szkodliwe to byly tasmy MAXELL, ktore w krotkim czasie tak mi zasyfily tor, ze kamera wyladowala w serwisie

wtorek, 12 lipca 2011, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kasety jakościowo bardzo dobre,nieważne czy HD czy DV- nagranych kilkanascie imprez na tych samych kasetach-zero problemów,dlaczego miały by być szkodliwe :D ,może ktoś kto miał z nimi problemy niech się wypowie na forum ( kamera Sony fx1000e ).

środa, 13 lipca 2011, 09:18
Bywalec
Bywalec

Zacytuję fragment wypowiedzi z pokrewnego forum:

"kasety DVCAM pewnie są lepsze, ale stosowanie ich w innych kamerach niż np. PD150, 170 itp.tzn. DVCAM jest wielce ryzykowne. Mają one jednak inną warstwę magnetyczną i głowice zwykłych kamer mDV mogą tego nie wtrzymać (sie zdzierają bardzo). Rozmawiałem na ten temat z serwisantem, który mi już kiedyś ratował kamery i stanowczo odradza te kasety w zwykłych kamerach mDV. A co by mu zależało jakby mi kamera padła po tych kasetach - zysk dla niego . W typowych DVCAM, jak wspomniałem, jak najbardziej (tylko nagrywanie w trybie mDV)."

Źródło: http://www.filmowiec.pl/forum/viewtopic ... cam+minidv

Być może to bzdura, nie wiem :?

W każdym razie stąd pojawiły się moje wątpliowści. Przyznam, że napaliłem sie na te kasetki, wszędzi je zachwalają...

środa, 13 lipca 2011, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapis DVCAM to zapis DV przy większej prędkości przesuwu taśmy - tradycyjna taśma 60 min wystarczy na zapis o ile pamiętam 40 minut. Zadnej różnicy w jakości nie zauważyłem, podobno jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia defektów obrazu (pikselozy). Ta taśma z pewnością da się zastosować na kamerze HDV Canon XH A1, co do szybszego zużywania głowicy nie mam wiedzy, choć nie sądzę. Niemniej gorąco polecam inną wysokiej klasy kasetę sony spełniającą wymagania dla HDV a tym bardziej DV którą ja stosuję:
http://rad-wik.pl/index.php?p4,sony-dvm63hd-63min-hdv
Nigdy nie miałem z nią najmniejszych problemów nawet po kilkunastokrotnym nagrywaniu więc gorąco polecam.

środa, 13 lipca 2011, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star wlasnie zapis jest szybszy w DVCAM, ja sie pomylilem, zapisujac wolniej (mDV) tym bardziej nic sie nie powinno stac. Odnoszac sie do przytoczonej wypowiedzi mi sie ona wydaje jakos malo prawdopodobna. Jak wiadomo mechanizm w PDekach jest bardziej wytrzymaly niz np w 2100 no ale co w Pdekach jest diamentowa glowica a ta tasma ma walsciwosci scierne? no raczej nie. Jak do tej pory slyszalem same pozytywne informacje o tej tasmie a ta wypowiedz jes dla mnie malo wiarygodna

środa, 13 lipca 2011, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie. Bardziej bałbym się o głowicę stosując zwykłą taśmę i nagrywając DVCAM. Kiedyś tak raz zrobiłem, ale uznałem że w moim przypadku nagrywanie w DVCAM nic pozytywnego mi nie daje, mniej mogę nagrać na nośnikach. Tak więc wybór należy do Ciebie, obie kasety są bardzo dobre.

środa, 13 lipca 2011, 15:35
Bywalec
Bywalec

Dziekuję Wam za pomoc!

Myślę, że kupię ww. 2 rodzaje kaset, skoro są sprawdzone i bezpieczne, lepiej mieć więcej na zapas.

Pozdrawiam serdecznie!

środa, 13 lipca 2011, 16:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miał ktoś z was magnetofon kasetowy? Pamiętacie rodzaje taśm? Żelazowa, chromowa i metalowa (żelazowo-chromową pomijam). Jeśli magnetofon nie miał specjalnej głowicy przeznaczonej do taśm metalowych to nie wolno było ich używać właśnie ze względu na niebezpieczeństwo zbyt szybkiego starcia głowicy. Z tego co czytam w sieci taśmy DV obojętnie jakiego rodzaju są taśmami metalowymi i mimo, że pisze się o dwóch rodzajach nośnika (ME i MP) to nie sądzę aby nośnik był groźny dla głowic. Ale w drugą stronę już są opinie, że używanie taśm ME (popularne miniDV) w sprzęcie profesjonalnym może doprowadzić do powstawania dropów ze względu na inny rodzaj głowic. Czyli nie taśma głowicę ale głowica taśmę może szybciej zużywać. Ile w tym prawdy nie wiem, powtarzam co znalazłem w sieci.

środa, 13 lipca 2011, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przemek_PC no nie wiem az tak gleboko w temacie nie siedze ale co znaczy inny rodzaj glowic? z tego co piszesz wynikalo by, ze w sprzecie pro musialy by byc "bardziej miekkie glowice" czyli mniej trwale a jak wiadomo jest raczej odwrotnie. Wlasnie pomyslalem o moim koledze i jego PD 170(krecil newsy dla kablowki) - gosc totalnie nie dba o sprzet, wklada rozniaste tasmy, nagrywa po wiele razy, kamera czesto lezy na podlodze itd itp mechenizm i glowica przezyly 3400 h (przy 2500 h serwis po badaniu dal jej jeszcze jakies 200h zycia) i glowica nie syfila ale mechanizm tak halasowal, ze w koncu trza bylo wymienic. Przy okazji zapytalismy jakich tasm uzywac, gosc stwierdzil, ze zwyklych pomaranczowych Soniakow. Ja mysle, ze wplyw tasmy na zwiekszone zuzycie glowicy jesli nawet jest to tak minimalny, ze nie zawracal bym sobie tym glowy.

czwartek, 14 lipca 2011, 02:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co napisałem wynika, że głowice w sprzęcie pro są jednak bardziej "twarde".

czwartek, 14 lipca 2011, 08:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja używam tylko PDVM-40 i żadnych innych nie wkładam do kamery.

piątek, 15 lipca 2011, 12:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]