Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Akcesoria do Sony HXR-NX70E 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Akcesoria do Sony HXR-NX70E
Witam wszystkich.
Jest to mój debiut na forum wśród szanownych kolegów i dlatego proszę o wyrozumiałość co do mojej "małowiedzy".
Czekam właśnie na zamówioną kamerkę Sony HXR-NX70E i proszę o podpowiedź w sprawie doposażenia jej w potrzebne dodatki typu: lampa doświetlająca i zewnętrzny mikrofon. Przeznaczenie kamki to chałtura weselno-ślubna i inne imprezy okolicznościowe . Zestaw fabryczny posiada ponoć mikrofon , ale nie jestem pewien czy taki wystarczy ?
Bardziej chodzi mi o lampę doświetlającą - co wybrać i dokupić do tego modelu kamery ? Będę też wdzięczny na opinie szanownego grona co do przydatności kamery , na którą padł wybór do "kręcenia wesel". Proszę o opinie i podpowiedzi.Za wszystkie będę wdzięczny.

wtorek, 6 września 2011, 14:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Akcesoria do Sony HXR-NX70E
70tka napisał(a):
Witam wszystkich.
Jest to mój debiut na forum wśród szanownych kolegów i dlatego proszę o wyrozumiałość co do mojej "małowiedzy".
Czekam właśnie na zamówioną kamerkę Sony HXR-NX70E i proszę o podpowiedź w sprawie doposażenia jej w potrzebne dodatki typu: lampa doświetlająca i zewnętrzny mikrofon. Przeznaczenie kamki to chałtura weselno-ślubna i inne imprezy okolicznościowe . Zestaw fabryczny posiada ponoć mikrofon , ale nie jestem pewien czy taki wystarczy ?
Bardziej chodzi mi o lampę doświetlającą - co wybrać i dokupić do tego modelu kamery ? Będę też wdzięczny na opinie szanownego grona co do przydatności kamery , na którą padł wybór do "kręcenia wesel". Proszę o opinie i podpowiedzi.Za wszystkie będę wdzięczny.

Cześć :)
Jako dodatkowe akcesoria z tych co wymieniłeś polecam:

Lampa: AkuratLighting LL2120
Mikrofon: Audiotechnica AT2031

Posiadasz jakieś inne dodatkowe akcesoria prócz kamery?

wtorek, 6 września 2011, 16:44
Bywalec
Bywalec

Jeżeli chodzi o jakieś dodatkowe akcesoria do tej kamery to jeszcze takich nie posiadam. Zamówiłem typowy zestaw fabryczny - będzie w przyszłym tygodniu :-) Muszę właśnie dokupić lampę i myślę też o zmianie mikrofonu na lepszy [w zestawie jest standardowy]. Rafał_RobimyTV , cz ta lampa: AkuratLighting LL2120 będzie kompatybilna z 70-tką ?

wtorek, 6 września 2011, 19:00
Bywalec
Bywalec

Zachęcam bardziej doświadczonych kolegów z forum do rozbudowy tego wątku - być może macie jakieś własne spostrzeżenia odnośnie używania tego modelu kamery w celach obsługi imprez okolicznościowych ? Jak wiadomo kamera jest określana w materiałach marketingowych jako reportersko-podróżnicza , ale moim skromnym zdaniem powinna się sprawdzić na szerszym polu działania. Co o tym myślicie ?

wtorek, 6 września 2011, 20:57
Stały bywalec
Stały bywalec

70tka napisał(a):
Jeżeli chodzi o jakieś dodatkowe akcesoria do tej kamery to jeszcze takich nie posiadam. Zamówiłem typowy zestaw fabryczny - będzie w przyszłym tygodniu :-) Muszę właśnie dokupić lampę i myślę też o zmianie mikrofonu na lepszy [w zestawie jest standardowy]. Rafał_RobimyTV , cz ta lampa: AkuratLighting LL2120 będzie kompatybilna z 70-tką ?

Tak lampa będzie pasować na pewno :) O mikrofon możesz również pokusić się o Rode NT55 ale AT2031 wystarczy spokojnie..
Jako dodatkowe akcesoria proponuje dokupić jakieś karty SD HC, ze 2 akumulatory (o największej pojemności), zewnętrzną ładowarkę i wiadomo zasilanie i ładowarka również do lampy a na koniec torba na sprzęt.

środa, 7 września 2011, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z dodatkowego wyposażenia do NX70 polecam:

- AKU NP-FV100
- Mikrofon RODE NT-55
- Torba KATA WS604
- Lampka NESKE Multicolor lub Akurat LL2120

Opisy w/w "dodatków" masz w jednym miejscu: LINK

----------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.facebook.com/bsmultimedia
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 48GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 590 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB RevoDrivex2 PCI-E / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5.5 Production Premium / Edius 6.03 / Sony PMW-EX1R

środa, 7 września 2011, 10:19
Bywalec
Bywalec

Serdecznie dziękuję za cenne podpowiedzi. Nie mam wątpliwości ,że będę miał niedługo sposobność , aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do funkcjonalności poszczególnych elementów zestawu jak i samej kamery.

środa, 7 września 2011, 10:54
Bywalec
Bywalec

Panie Bogusławie - podczas przymiarek do zakupu lampy LED NESKE Multicolor uzyskałem taką oto informację:
"Wyjątkowa lampka diodowa NESKE MULTICOLOR, zasilana za pomocą akumulatorów Sony NP-F, NP-FM, NP-QM lub ich zamienników."

...i tu jest pewien problem , kamerka Sony HXR-NX70 zasilana jest aku.typu NP-FV i niestety w/w lampka nie jest z nią kompatybilna. Pozostaje mi jeszcze
lampa Akurat Lighting LL2120 i chyba to ją właśnie zakupię.Pozdrawiam.

środa, 7 września 2011, 12:20
Bywalec
Bywalec

Chciałbym sprostować i uaktualnić ostatnie spostrzeżenie. Oczywiście obydwie lampy można używać podpinając je pod kamerę HXR-NX70 z zastrzeżeniem , że będą one zasilane z dołączonego zewnętrznego modułu na aku. różnego typu , m.in. Sony NP-F.

środa, 7 września 2011, 14:15
Bywalec
Bywalec

Wybierając lampę trzeba patrzeć na jakość lampy. Typ akumulatora to już drugorzędna sprawa. To tak jakby wybierać kamerę, żeby była na jakieś określone baterie zamiast patrzeć na jakość obrazka. Zresztą nie spotkałem się z żadnymi lampami na te baterie. Porządna bateria NP-F kosztuje 40zł-70zł, ładowarka ok. 25zł, więc nie jest to ogromny koszt. Jeśli myślisz o zakupie dwu barwowej to osobiście polecałbym Neske Multicolor. Wcześniej miałem jedno barwową produkcji kol. Waldka i cały czas sprawuje się świetnie, ale jak zobaczyłem jego nową lampę dwu barwową, to bez wahania się na nią zdecydowałem i nie żałuję. Wspaniała sprawa, płynna regulacja barwy i pamięć, to jest to.

czwartek, 8 września 2011, 02:21
Bywalec
Bywalec

Kol. PAMPI - w 100% się z tym zgadzam. Przemyślałem sprawę i NESKE Multi została już wczoraj zamówiona z modułem na aku. Sony lub ich zamienniki.
Rzeczywiście nowa lampka naszego krajowego wytwórcy to świetna propozycja i mam nadzieję , że z NX70E będzie dobrze współpracować. Komplet sprzętu będę miał gdzieś koło środy , a "próba generalna" 17.09. Później przyjdzie czas na spostrzeżenia i uwagi odnośnie pracy całego zestawu.

czwartek, 8 września 2011, 08:31
Bywalec
Bywalec

Witam ponownie wszystkich na forum.
Kamerka NX70 przetestowana - sprawiła się dobrze. Jest tylko małe "ale" - mikrofon oryginalny dostarczany z zestawem nie najlepiej daje radę. Z tego względu zwracam się o pomoc w doborze dobrego mikrofonu do kamery SONY HXR-NX70E , który można zamocować do uchwytu na mikrofon. Wiem , że Pan Bogusław i inni doradzają RODE NT55 , ale zastanawiam się jeszcze nad mikrofonem Bayerdynamic MCE 72 PV CAM. Byłby wdzięczy za radę , czy ten model będzie kompatybilny z moją kamerą , czy może lepiej wybrać NT55 ?
Od RODE NT55 trochę zraża mnie informacja , że jest problem właśnie z mocowanie go do uchwytu kamery. Proszę szanownych kolegów o radę.Pozdrawiam.

środa, 28 września 2011, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

70tka napisał(a):
Kol. PAMPI - w 100% się z tym zgadzam. Przemyślałem sprawę i NESKE Multi została już wczoraj zamówiona z modułem na aku. Sony lub ich zamienniki.
Rzeczywiście nowa lampka naszego krajowego wytwórcy to świetna propozycja i mam nadzieję , że z NX70E będzie dobrze współpracować. Komplet sprzętu będę miał gdzieś koło środy , a "próba generalna" 17.09. Później przyjdzie czas na spostrzeżenia i uwagi odnośnie pracy całego zestawu.

Byłbym bardzo wdzięczny za info w sprawie lampki Neske Multi. Przymierzam się do zakupu, pieniądze jak za lampkę, duże - chciałbym żeby była to inwestycja trafiona - tym bardziej że skłaniam się do 2 sztuk.
Szczególnie interesuje mnie pokrycie kadru. Moje lampki będą pracowały z Panaś AC-AG160 (obiektyw 28mm) Twoja ma 26,3mm także jeżeli u Ciebie "kryje kadr" to u mnie tym bardziej.
Z góry dzięki za info.

Ostatnio edytowano czwartek, 10 listopada 2011, 13:02 przez Jendruś, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 10 listopada 2011, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

70tka napisał(a):
Witam ponownie wszystkich na forum.
Kamerka NX70 przetestowana - sprawiła się dobrze. Jest tylko małe "ale" - mikrofon oryginalny dostarczany z zestawem nie najlepiej daje radę.

Czy nie daje rady w kościele czy robi przestery na sali weselnej ?
Możesz rozwinąć ten temat ?

czwartek, 10 listopada 2011, 12:44
Nowy
Nowy

Kamera niestety robi przestery. Nie dopilnowałem nagrania (na jednym kanale miałem linię na manualu a na drugim zewnętrzny mikrofon na automacie) i niestety na zewnętrznym mikrofonie mam przestery. W słuchawkach ich nie słyszałem. Gdybym słyszał zastosowałbym tłumiki.

piątek, 11 listopada 2011, 03:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona