Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pomocy !!! Basy mi charczą 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pomocy !!! Basy mi charczą
Nagrywam imprezy na ktorych muzyka jest wypelniona mocnymi basami,
podczas odtwarzania basy mocno charczą. Jest jakis sposób zeby uzyskac na filmie czysty i pełny bas z imprezy oraz ogolnie lepszą jakość muzyki ?
Czy jest to sprawa ustawień kamery ( moze trzeba ja troche zciszyć ) czy pozostaje jedynie zakup dobrego mikrofonu z gąbką ?
Mam kamere Sony DCR-TRV50 wyposarzona w uniwersalną stopke (inteligent akcsesory shoe) oraz wejście na mikrofon.
Juz dzis wieczorem nastepna impreza wiec bardzo prosze o szybką pomoc.
Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich !!!

sobota, 30 sierpnia 2003, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gąbka zmniejsz jedynie oddziaływanie wiatru oraz tzw. "pykanie" w mikrofon podczas mówienia do niego. Przyczyna tkwi najprawdopodobniej w przesterowaniu nagrania. Nie znam możliwości tego modelu kamery, ale jeżeli ma możliwość regulacji ręcznej poziomu nagrania to skorzystaj z tego. Przyczyna może także tkwić po stronie mikrofonu, który dobrze "nie przerabia" niskich tonów. Radą na to może być zakupienie lepszego mikrofonu lub nagrywanie dźwięku bezpośrednio z miksera na kamerę (jeżeli to ona umożliwia) lub na np. minidisc i następnie synchronizowanie dźwięku w kompie.

sobota, 30 sierpnia 2003, 12:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wiem co to jest za regulacja poziomu nagrania, czy chodzi ci o
głośność ? Problem mam jedynie z niskimi tonami gdy stoje blisko kolumny,
reszte czestotliwosci mikrofon zbiera dobrze jak na taki standardowy
pod obiektywem i na tak glosną muzyke. Jestem pasjonatem dobrej muzyki i chcialbym odsłychiwac ją
w jakosci zblizonej do nagran mp3, oczywiscie myslałem takze o opdpieciu minidisca
do mixera ale to juz zupelnie inna bajka, dzwiek mialbym idealny ale staciłby
na tym realizm imprezy. Pewnie zostaje mi zakup lepszego mikrofonu ale myslalem takze o mozliwosci
zciszenia odbioru przez mikrofon w kamerze, przy odtwarzaniu wystarczyloby tylko podgłośnić. Słyszalem cos o opcji "tłumienia szumu" niektórych programów
ale zdaje mi sie ze to jedynie wycisza lub wycina niskie tony, a mi chodzi
przeciez o fajny realny bas.

sobota, 30 sierpnia 2003, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chodzi mi o głośność lecz o regulację poziomu zapisu (wbrew pozorom to nie to samo). Ale rozumiem, że ta kamera ma jedynie automatyczną regulację poziomu zapisu. W takim przypadku to raczej ratuje Cię zakup zewnętrznego mikrofonu. Sony oferuje takie na inteligentną stopkę o symbolu SONY HCM-HS1. Słyszałem o nim dobre opinie. Jeżeli jest także osobne wejście na mikrofon to możesz kupić inny.

sobota, 30 sierpnia 2003, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I jeszcze. Ktoś tu na forum oferował mikrofony, podkreślając fakt zastosowania ich do kamer, które są wrażliwe na przesterowania. Poszukaj - najprawdopodobniej w dziale Giełda.

sobota, 30 sierpnia 2003, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o podpinanie minidisca to jest najdoskonalsze rozwiązanie, stwierdzam to od strony praktycznej, a realizmu sceny nie stracisz, dysponujesz przecież jeszcze ścieżkami z kamery, których domieszkę możesz wprowadzić na poziomie montażu, ale kłopotliwy to sposób i przydałby ci się pomocnik, aby ci pilnował jak się nagrywa (samemu trudno wszystkiego upilnować). Przy montażu kolejny kłopot, trzeba idealnie dbać o synchro zwłaszcza, że prowadzisz więcej niż tę jedną ścieżkę, często musisz też manewrować ich poziomami, a czasem gainami w danych chwilach, rozsynchronizowanie nawet o jedną klatkę też jest nieporządane. W decydujących momentach potrzeby odsłuchu dobrego nagrania przy równoczesnym zachowaniu klimatu dźwiękowego ścieżka z kamery staje się tłem, które można nasilać w momentach gdy np. zespół muzyczny rzuca hasło, że śpiewamy wszyscy.

poniedziałek, 1 września 2003, 08:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]