Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 19:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera do konferencji, wypowiedzi itp 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do konferencji, wypowiedzi itp
Witam,
mam kamerkę Sony DCR-SR210E z dyskiem twardym. Potrzebuję dodatkowej kamery do kręcenia zazwyczaj statycznych rzeczy w zamkniętych pomieszczeniach takich jak konferencji, spotkań czy wypowiedzi ludzi. Nie mam wielkiego budżetu bo nie mogę przekroczyć 7 tysięcy. Chciałbym też moją starą kamerę (DCR-SR210E) użyć jako dodatkowej kamery posiłkując się czasami przy kręceniu. Wiem że nie posiada HD i jest słabej jakości ale nie zawsze HD jest potrzebne, byle dało się je zgrać.
Dodatkowo z wymagań musiałaby mieć możliwość ręcznego ustawienia ostrości - a tego nie jestem w stanie prostym tanim sprzętem uzyskać (chyba)
Co polecacie? Zastanawiam się nad Sony NEX-VG10 ale nie wiem czy będzie dobra do tego typu zastosowań?

wtorek, 11 października 2011, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do konferencji, wypowiedzi itp
z obiektywem typu naleśnik tak będzie dobra

środa, 12 października 2011, 13:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Dlaczego tylko z naleśnikiem? Jest mnóstwo stałek bardzo jasnych, które nadadzą sie np. do wypowiedzi przed kamerą. Naleśnik do wypowiedzi będzie za szeroki mocno zdeformuje twarz. 50mm będzie idealny ze światłem 1,8. Kupisz go już od 150zł za przyzwoity egzemplarz. Problemem będzie tylko manualne ustawienie ostrości, gdyż ta wspaniałomyslna firma na S nie zaimplementowała w VG10 żadnego asystenta manualnej ostrości, co jest wręcz śmiesznym posunięciem. Należy mieć tylko nadzieję że poprawią to w nowym firmware, jeżeli wogóle to zrobią. Wyjściem jest równierz zakup dodatkowego monitora podglądowego 7-8" , ale to znów dodatkowy wydatek rzędu 900zł. Jest jeszcze wyjście, trzeba poczekać na VG20 , która ma już wszystko czego potrzeba, ale cena zapewne będzie w pobliżu 8500zł , przynajmniej na początku, a VG10 można już zakupić za niecałe 6 tyś z 18-200. Pozdrawiam.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

środa, 12 października 2011, 14:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Sony Nex Vg10 to całkiem niezły strzał - wszystko jednak zależy od tego na ile chcesz się bawić z kamerą. Jeśli szukasz czegoś z wymiennymi optykami, z możliwością zabawy plastyka obrazu i ciekawymi efektami głębi ostrości to vg10 powinien Cię zadowolić.
Kamera co prawda mogłaby mieć jeszcze to i owo, ale w swojej półce cenowej i z jej możliwościami jest doskonałym strzałem.
szkła rybie oko ani placka nie polecam ponieważ jak już napisał kolega wyżej - takie szkła dają sporą dystorsję/zniekształcenie co może choć jest ciekawym ale niezbyt pożądanym efektem przy wywiadach/portretach.
Tu zdecydowanie lepiej sprawi się chociażby kitowy zoom 18-200 którego otrzymasz razem z kamerą. Ta kamera daje ci możliwość stosowania w zasadzie dowolnych szkieł (przy użyciu adapterów oczywiście) więc po zakupie zachęcam do eksperymentów ze szkłami... a ich ceny są naprawdę czasem śmiesznie niskie a dają doskonały obraz - patrz szkła m42 na allegro.

środa, 12 października 2011, 14:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Kolega pisał, że będzie rejestrował w zamkniętych pomieszczeniach, więc szkła 18-200 nie polecam. Wystarczy lekko podciągnąć zoom i mamy już f4,5, co przy sztucznym oświetleniu będzie znacznie podbijało gain. Lepszym wyborem będzie zakup samego body VG10 za około 3600zł i do tego przejściówka na M42 i obiektyw 50mm f1,8 np. pentacon. Razem nie będzie to kosztowało więcej jak 3900zł. A swoją drogą naleśnik 16mm też bym dokupił do planów szerokich, który przyda się napewno podczas konferencji. Naleśnika można już kupić za 400zł na allegro od zdekompletowanego NEX-5 lub 3. Razem i tak wyda się dużo mniej niż za VG10 z 18-200 OSS. Radzę od tego zacząć, a 18-200 zawsze można później dokupić. Pozdrawiam.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

środa, 12 października 2011, 15:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście że tak - kitowy 18200 nie należy do najjaśniejszych i trzeba się z tym pogodzić, ale jest kilka ale które mam do Twojej wypowiedzi:
1. Sony nie prowadzi sprzedaży tej kamery jako samo body więc nie do końca jestem pewien jak wygląda kwestia gwarancji i czy żeby kupić samo body - zostaje ci tylko Allegro.
2. To że będzie rejestrował w zamkniętych pomieszczeniach to nie znaczy że będzie filmował w ciemnościach. A filmowanie przy sztucznym oświetleniu raczej jest wskazane niż przeciwwskazane - przecież 90% scen się doświetla korzystając właśnie ze sztucznego światła które zdecydowanie łatwiej kontrolować. Skoro będą to statyczne kadry i zamknięte pomieszczenie nie widze problemu żeby ustawić jakieś doświetlenie czy chociażby skorzystać z dobrej lampy nakamerowej.
3. A co do placka firmy Sony - powiem tak... nie jest drogi bo jego koszt to okolice 500, ale czy to dobre szkło - nie koniecznie.

Nie zrozumcie mnie źle - nie jestem jakimś wielkim fanem kitowego 18200, ale nie można powiedzieć że jest to szkło nienadające się do niczego - myślę że to całkiem dobre szkło na początek więc nie rezygnowałbym z niego tak na początku.
Przy czym oczywiście polecam - i tu się musisz ze mną zgodzić Art-BI - kupienie (jeśli oczywiście nie masz jeszcze żadnego zestawu szkieł na jakąś konkretną podstawkę i nie dysponujesz zbyt dużym budżetem) taniego konwertera na Allegro z bagnetu E na gwint m42 i wykupowanie soczewek ze sklepów ze starociami oraz aukcji na allego za grosze właśnie z tym mocowaniem i testowanie ich - można naprawdę tanio kupić naprawdę dobre szkiełka.

środa, 12 października 2011, 16:32
Nowy
Nowy

Dzięki wszystkim za cenne uwagi. Dla takiego amatora jak ja, to naprawdę dużo.
Ciekawy pomysł z zakupem body + obiektywy, ale prawdę mówiąc nie widziałem tego w necie, a kupować z drugiej ręki używany raczej bym nie chciał, chyba że można ściągnąć z USA, albo skąś?
Mam jeszcze takie pytanie; jeśli kupię taką kamerę to często na konferencjach jest jakiś stół mikserski i z niego można się podłączyć z dźwiękiem. Czy dobrym pomysłem jest wejście z miksera do kamery przez port mikrofonowy czy lepiej rejestrować zewnętrznie na komputerze. Z jednej strony nie trzeba ciąć i synchronizować dźwięku (gdy jest nagrany na kamerę) ale czy nie spalimy portu (lub kamery) jeśli sygnał będzie za mocny bo pewnie to wejście ma jakąś impedancję?

czwartek, 13 października 2011, 00:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Załamujesz mnie swoją operatywnością. Nie znalazłeś a ja od ręki znalazłem bez wysiłku z fakturą. http://allegro.pl/sony-nex-vg10e-nex-vg ... 53364.html Gwarancja normalnie obowiązuje, dlatego że w takim sprzęcie obiektywy ludzie wymieniają i nie ma konieczności w razie awarii body wysyłania obiektywu. Dostajesz fakturę i wszystkie papiery gwarancyjne. Sam kupowałem takie body. Tu masz następne Sony Center z Elbląga tutaj kupowałem swoje. http://allegro.pl/sony-nex-vg10e-nowosc ... 61080.html
Dodam jeszcze, że posiadam trzy sztuki NEX-VG10 i mogę jedno body odsprzedać z papierami, kartonem gwarancją itd. Przebieg około 60 godz. zakupione na wiosnę. Cena 2500zł.

czwartek, 13 października 2011, 09:10
Nowy
Nowy

Odnośnie Twojego pytania co do dźwięku to oczywiście możesz podłączyć dźwięk ze stołu do swojej kamery... ale mówiąc krótko - musisz mieć zaufanier do dźwiękowca obsługującego stół żeby nie zrobił kuku Twojej zabawce. Teoretycznie nic się nie powinno stać, ale widziałęm różne rzeczy które potrafią się dziać z dźwiękiem światłem i multimediami więc trzeba dmuchać na zimne. Jeśli chodzi o mnie osobiście to suma ze stołu idzie w rekorder a kamera nagrywa dźwięk z ambientu - co prawda ambient to tylko ambient, ale dzięki temu będziesz miał dwie scieżki audio które czasem bardzo mocno pomagają - szczególnie gdy ktoś nie da rady dobiec do mikrofonu a zacznie już mówić, albo gdy jakaś gwiazda na scenie zapomni że miejsce mikrofonu jest przy ustach a nie np. gdzieś w okolicach brzucha czy innego krocza... wtedy ambient ratuje życie.

czwartek, 13 października 2011, 11:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]