Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 00:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Firewire nie rozpoznaje kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Firewire nie rozpoznaje kamery
Witam,

Próbowałem już wszystkiego. Mam dwie kamery Sony HD1000E, żadnej z nich komputer nie wykrywa. Po podłączeniu kabla firewire na kamerze wyświetla się HDVIN [i.LINK]. Na komputerze zero reakcji, tak jakby kompletnie nic nie zostało podłączone. Tak samo sprawa wygląda na obu kamerach - Specjalnie kupiłem nowy kabel, próbówałem na dwóch różnych komputerach - ciągle to samo. Zero reakcji po stronie PC. Ustawienia w kamerze dobre - gdzie leży problem? Czyżby pech chciał że oba gniazda w kamerach uszkodzone? Nie mam już do tego siły, drugi dzień walcze i zero reakcji. Proszę o pomoc. Używam Sony Vegas 10, świeci cały czas komunikat Device Not Available, wybrane urządzenie to IEEE 1394.

czwartek, 10 listopada 2011, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Firewire nie rozpoznaje kamery
Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze w 2 kamerach FV padlo, a probowales na innym kompie?, moze wina lezy po stronie FV w twoim komputerze

czwartek, 10 listopada 2011, 16:00
Nowy
Nowy

Próbowałem obu kamer, na dwóch różnych kompach. Cały czas to samo. Mi też się nie chce wierzyć że w obu kamerach coś nie tak jest z wejściami firewire ale tak to wygląda :/

czwartek, 10 listopada 2011, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a czy może używasz kompa pod vistą czy w7...? bo tam chyba w ustawieniach bodajże zgodności OHCI należy coś zmienić... tak mi się wydaje... :)

czwartek, 10 listopada 2011, 21:48
Nowy
Nowy

Win XP.. na obu kompach. Nigdy nie było takich problemów, zaczęły się w jednej chwili i to od razu z obiema kamera. Czary mary i po sprawie 8O

piątek, 11 listopada 2011, 01:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odłącz akumulatory na więcej niż minutę, zresetuj kamery.

piątek, 11 listopada 2011, 01:39
Nowy
Nowy

Ok, akumulatory wyciągnięte. A jak resetuje się te kamery? Szukałem w internecie, książkach z kamery też ale żadnego info.. Pozdro

piątek, 11 listopada 2011, 18:18
Bywalec
Bywalec

Post Reset kamery HVR-HD1000E
camillo1801 napisał(a):
Ok, akumulatory wyciągnięte. A jak resetuje się te kamery? Szukałem w internecie, książkach z kamery też ale żadnego info.. Pozdro

Po prawej stronie kamery, pod długą klapką z wyjściami video, obok gniazd A/V znajduje się mały przycisk "Reset", trzeba go wcisnąć cienkim przedmiotem, aby przywrócić ustawienia fabryczne w kamerze.

Też uważam, że awaria portów w obu kamerach jednocześnie jest mało prawdopodobna. Prędzej jest to kwestia kontrolera FireWire w komputerze; miałem identyczną sytuację z kamerą HDR-HC9E - po podłączeniu kamery pokazywał się symbol HDVin, jednak żaden program nie "widział" kamery. Pomogła wymiana karty w komputerze. Tutaj porada: wystrzegaj się kart na chipsecie VIA.
Pozdrawiam.

środa, 16 listopada 2011, 14:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]