Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 09:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 978 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna strona
 PANASONIC AG-AC160/AC130 porady, ustawienia, tutoriale... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post PANASONIC AG-AC160/AC130 porady, ustawienia, tutoriale...
Poprzedni wątek o nowych kamerkach Panasonic troszeczkę się "rozmydlił" :) więc zapraszam użytkowników 160, 130 no i może 120 (jak takowi się znajdą) do nowego. Na początek potwierdzę, że już istnieją różne wersje firmware (przynajmniej dla 160) ja w swojej mam wersję 1.08-00-0.00 a mam informację, że już są dostępne w wersji 1.09-00-0.00 a jak to wygląda u Was?

piątek, 25 listopada 2011, 13:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PANASONIC AG-AC160/AC130 porady, ustawienia, tutoriale...
ntpeeter - skąd masz takie wieści i czy jest dostępny firmware dla użytkowników, co on daje lub poprawia?

Dodam że mam ten sam firmware w kamerze.

piątek, 25 listopada 2011, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
_Fenix_ napisał(a):
ntpeeter - skąd masz takie wieści i czy jest dostępny firmware dla użytkowników, co on daje lub poprawia?

Dodam że mam ten sam firmware w kamerze.

wieści mam od innego forumowicza... odbierał kilka dni temu sprzęt i ma go w wersji 1.09... co do poprawek to jak na razie wyszło to, że przy końcu pracy bateryjki podczas zapisu sama kamerka pauzuje i później się wyłącza nie uszkadzając zapisu pliku na karcie... u mnie w trybie SIMUL REC to nie działa i podczas takiej sytuacji kamerka po ponownym załączeniu na pełnej bateryjce naprawia mi 2 pliki co trwa kilka dobrych minutek... jeśli możesz sprawdź ja to jest z zapisem na jednej karcie i w trybie SIMUL REC... jak na razie nie wiem o możliwości zassania poprawionego firmware... nie jest to szczególnie istotna poprawka (trzeba pilnować się przy ostatnich 3 min pracy na bateryjce - użytkownicy 151 wiedzą o co chodzi :) ) no ale...

piątek, 25 listopada 2011, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tym nowym firmware (chodzi o rozmydlenie obrazu) napsuli trochę krwi nie tylko koledze Feniksowi, ale i mnie. Po wyjęciu z pudełka na 46" miałem takie mydełko jakbym miał szkło zaparowane. Po wyostrzeniu w menu obrazek zdecydowanie się polepszył i jest do przyjęcia - tak uważa mój główny expert - żona :)

Ponieważ jestem w stałym kontakcie telefonicznym z założycielem tematu - już zaczęło mu się niedobrze robić od ciągłego wydzwaniania, a co? A jak? :D Czuje się uprawniony do tego żeby poprosić aby wypowiadali się tu koledzy którzy mają coś do powiedzenia, albo zapytania. Kolegom, którzy piszą żeby pisać - najczęściej jest to spór o wyższości Coca-Coli naszej nad Coca-Colą nie naszą - dziękujemy.

Fajnie byłoby jakbyśmy stworzyli też swoistą "listę obecności" - z tego co zauważyłem jest nas już trzech. Na razie same 160-tki.

Dobrze jakbyśmy opisywali w tym temacie problemy które są możliwe do poprawienia w kolejnym firmware. Jak zauważyłem z pewnym zdziwieniem że firma Panasonic słucha głosów użytkowników swoich kamer. Dowód - poprawka, którą zgłosił kol. ntpeeter o problemach z kartami przy "padnięciu" aku.
Może zacznę pierwszy.
Bardzo przydałoby się w mojej 160 "nieprofesjonalne" przejście kamery w stand-by oczywiście po zadanym czasie bezczynności.
Kamera będzie pracowała na kranie i bez "przyziemienia" nie można jej włączyć, ani wyłączyć. Sterownik Manfrotto nie ma takiej funkcji.
Pozdrawiam i jednocześnie zapisuję się do klubu posiadaczy życząc bezstresowego użytkowania :D

piątek, 25 listopada 2011, 21:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jędruś "piłeś coś" :D , bo ta wypowiedz bardzo łagodna jest.

Uważaj aby cię nie zgłosił na policję że go molestujesz tym telefonem.

Jutro idę do lasu tam jest też trudny teren biorę dwie kamery, nie trzy i dwa statywy, co tam zawsze to więcej materiału do pokazania.
I jak się wk.....e to jedną zakopie w tym lesie.

ide piwko wypić bo dawno nie piłem.

P.S. Jędruś może byśmy się tak num. tel. wymienili ........ hm nie traktuj tego jak rantkę.... HiHi

piątek, 25 listopada 2011, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hej ! To znowu ja.

Proszę was o potwierdzenie takiej cechy:

Stawiając gazetę, teks czy cokolwiek płaskiego ok 1m od obiektywu kamery, na szerokim kącie i przysłonie na maksa, AF ustawiacie na maual, szukacie ostrości jak już ta ostrość jest to ile musicie się namachać pokrętłem aby znacznie stracić ostrość?

Dodam że przy canonie jest to max 1cm w prawo czy w lewo o środka punktu ostrzenia na pierścieniu.

W moim Panasie muszę sporo się nakręcić i praktycznie zaczyna łapać pod koniec skali przy krańcach ostrzenia, tak jakby ta głębia była bardzo duża, może być to związanie z szerokim kątem le fajnie by było abyście potwierdzili czy tak faktycznie jest.

piątek, 25 listopada 2011, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Doświadczyłem jeszcze jednego dziwny stuk podczas przełączania mechanizmu ZOOM z auto na manual, może nie w trakcie przełączania ale jeśli np. ustawiam szeroki kąt na MAX 3.5 przełączam na manual bawię się itp. zostawiam na 3.5 przełączam na auto i robię zbliżenie przyciskiem w uchwycie na dłoń, podczas pierwszego ruchu słychać głośny stuk czegoś tam w środku, macie to samo u siebie ??

Sprawdzałem dzieje się to bez względu gdzie zostawię pierścień zum a nawet jeśli tylko przełączę z auto na manual i ponownie na auto bez ruszania pierścieniem w jedna stronę bez stuku w drugą słychać głośny stuk.

Mikrofon niestety to w 100% złapie !!!

Coś sporo znajduje dziwnych zachowań sprzętu.
Nie wiem jak wy ale w nagraniu słychać jakiś szum z body coś tam w środku się kręci :-) to tak na deser !!
Ale to jest pikuś.

piątek, 25 listopada 2011, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie wydaje mi sie ze pomalu robi sie smietniczek w temacie, autor zakladajac go liczyl na polemike dotyczaca ustawien sprzetu...
Co do propozycji uzytkownika Jendruś dotyczacej listy obecnosci posiadaczy w/w modeli, to fajna sprawa bo bedzie wiadomo do kogo kierowac pytania w sprawie okreslonych odchylkow od normy sprzetu, a kto pisze tylko by popisac ;)
Osobiscie posiadam AC130EJ z firmware 1.09 z dodatkowym mikrofonem rode ntg2, chodz musze przyznac ze standardowy mikrofon jest calkiem niezly, mysalem ze zlapie przestery a on czymal sie nawet spoko na sali weselnej.
Czy ktos juz pracowal nad dopieszczeniem obrazka ?

sobota, 26 listopada 2011, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
_Fenix_ napisał(a):
Doświadczyłem jeszcze jednego dziwny stuk podczas przełączania mechanizmu ZOOM z auto na manual, może nie w trakcie przełączania ale jeśli np. ustawiam szeroki kąt na MAX 3.5 przełączam na manual bawię się itp. zostawiam na 3.5 przełączam na auto i robię zbliżenie przyciskiem w uchwycie na dłoń, podczas pierwszego ruchu słychać głośny stuk czegoś tam w środku, macie to samo u siebie ??

ten stuk to załapanie sprzęgiełka napędu z mechaniką zoomu... rzecz jak najbardziej normalna w takim systemie zoom'a...

_Fenix_ napisał(a):
Coś sporo znajduje dziwnych zachowań sprzętu.
Nie wiem jak wy ale w nagraniu słychać jakiś szum z body coś tam w środku się kręci :-) to tak na deser !!
Ale to jest pikuś.

tak u mnie też słychać taki wentylator - mic to łapie ale tylko w ciszy i jak jest w trybie auto... co to za szum i jaka część musi być tak chłodzona to... już wysłałem zapytanie do przedstawiciela Panasonic... - może to być również układ mechaniki OIS... który przy wyłączonej kamerce też powoduje delikatny stuk przy przechylaniu kamerki w kierunku obiektywu... inne modele panasonic'a też tak mają taki ich urok...
adi0 napisał(a):
Panowie wydaje mi sie ze pomalu robi sie smietniczek w temacie, autor zakladajac go liczyl na polemike dotyczaca ustawien sprzetu...?

takie uwagi też są w temacie oczywiście jeżeli wnoszą coś dla poprawy ergonomii pracy z tym sprzętem...

...a moja porada: ustawcie sobie pod któryś z przycisków user na D.ZOOM - jest to czasami pomocne przy manualnym ostrzeniu - 2x i 5x pomaga - 10x już troszeczkę przeszkadza :)

Ostatnio edytowano sobota, 26 listopada 2011, 17:31 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 26 listopada 2011, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nikt nie pisał jeszcze chyba o poprawieniu ostrości obrazka, może coś wiosę do tematu.
Co sprawdziłem aby polepszyć ostrość, zauważyłem że od tego są trzy ustawienia :

1. DETAIL LEVEL ( chyba nie trzeba tłumaczyć )
2. V DETAIL LEVEL ( tu pewnie też nie można się domyśleć)
3. DETAIL CORING ( tu nie rozumiałem tego ale testowałem )

co do 1 i 2 to sprawa jest jasna wiadomo co dają, ale 3. hmm musiałem zrobić kilka testów i okazało się że zwiększanie wartości pogarsza ostrość rozmywa obrazek zmniejszanie wydaje się poprawiać szczegóły.

Czy macie podobne odczucia ????

Dodam sprawdzałem podłączając Pana do TV via HDMI

Pozdrawiam szczęśliwców !!

Dziś idę do lasu protestować dalej :-)
nie wiem czy wrócę z kompletem urządzeń.

sobota, 26 listopada 2011, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

_Fenix_ napisał(a):
ale 3. hmm musiałem zrobić kilka testów i okazało się że zwiększanie wartości pogarsza ostrość rozmywa obrazek zmniejszanie wydaje się poprawiać szczegóły.

Przecież w instrukcji jest napisane, że to służy do odszumiania obrazu, więc jak zwiększamy wartość, to tracimy na szczegółach.

sobota, 26 listopada 2011, 12:26
Bywalec
Bywalec

od 2 dni posiadacz AC160. czy szczęśliwy posiadacz to nie wiem, bo mam straszne ciśnienie z pewnym zleceniem i jedyne co mogę, to popatrzeć na to 'maleństwo' zakotwiczone na statywie :P
wrażenia:
- fokus skacze w słabym świetle na auto a napieranie na Push Auto daje jeszcze bardziej opłakane efekty :]
- mój egzemplarz również oddaje 'strzał' po pierwszym ruchu pierścieniem ogniskowej po przejściu manu/auto
- w srodku jakis sympatyczny wiatraczek chłodzi przetworniki, ale na nagraniu nic nie słysze
- obraz na auto ma tendencje do zmiękczeń, jednak na manualu jestem zadowolony z obrazka. porównywałem z canonem (nie pamiętam modelu, któryś z HDV) i canon jest ostrzejszy, jednak nie płakałbym jak niektórzy na forum. sporo jaśniejsza od C i ma delikatniejsze szumy. kolory śliczne
- jest ciężka i wielka, ale świetnie leży
- świetny asystent AF i sprawdzająca się detekcja twarzy.
ogólnie powiem tak: nie miałem czasu by więcej poszperać pod kątem obrazu, a juz wiem, ze da sie coś z niej fajnego wycisnąć. jako posiadacz VX2100 na nowo uczę sie obsługi sprzętu. nie ukrywam, ze zmiana nawyków jest nieunikniona, jednak obsługa tego potwora w manualu nie jest utrapieniem. troche czasu, wyczucia sprzętu i opanuje nowe triki :]
w niedziele siade do maszyny na dłużej

w przyszłym tygodniu w mojej sympatycznej okolicy celebrytka o pseudonimie artystycznym Doda będzie podpisywać swoje płyty w jednym z elektromarketów. myślę, ze jej piersi będą godnym obiektem dogłębnych testów 22 krotnego przybliżenia nowego panasa. małe ... no raczej nie takie małe, a cieszy :D:D

Ostatnio edytowano sobota, 26 listopada 2011, 19:53 przez Gurusong, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 26 listopada 2011, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziś sprawdzałem Aku SWIT z gniazdkiem do akcesoriów kupionym w Euro Cori. Z lampką od NESKE Multicolor (zapalone wszystkie diody żółte i niebieskie) świecącą "na oko" jak 10-15W żarówka halogenowa, kamera nagrywała non-stop 2 godz. 50 min. Nie używałem zooma, AF - wyświetlacz LCD otwarty.
Druga rzecz która mnie akurat cieszy. Kamery trzymają w miarę dokładnie TC na Free run.
16 godz. po zsynchronizowaniu zegarki "na oko" się nie rozbiegły.
Nie mam czasu na dokładniejsze testy :(

sobota, 26 listopada 2011, 19:09
Bywalec
Bywalec

a własnie jak jest z licznikiem oryginalnej baterii. po naładowaniu kamera wskazuje 3,5h i jestem ciekaw czy tyle poleci?

sobota, 26 listopada 2011, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Gurusong napisał(a):
a własnie jak jest z licznikiem oryginalnej baterii. po naładowaniu kamera wskazuje 3,5h i jestem ciekaw czy tyle poleci?

nie poleci... co-najwyżej 2 h przetestowane w praniu... przy normalnej pracy przy weselu... SWIT ma chyba większą pojemność niż oryginał :( ?

sobota, 26 listopada 2011, 20:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 978 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna strona