Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co sądzicie o Sony NEX-VG10E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co sądzicie o Sony NEX-VG10E
Ta kamera już jakiś czas jest, myślę że znajdą się też osoby potrafiące powiedzieć coś o niej więcej... Naturalnie recenzję "pierwsze wrażenia" już przeczytałem ;-)
Jakieś opinie? spostrzeżenia?
Najbardziej interesuje mnie wasze podejście w kwestii cena-jakość, czyli czy nex10 jest warta 6 tysięcy jakie teraz trzeba za nią zapłacić... ;)
ewentualnie co zamiast tego modelu polecilibyście?

Pozdrawiam uprzejmie.

niedziela, 11 grudnia 2011, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co sądzicie o Sony NEX-VG10E
Szczerze mówiąc dziwi mnie tak mała ilośc użytkowników tego sprzętu.Moge sie tylko domyslac dlaczego...Sprzęt jest wart swojej ceny.Uzytkownik który lubi zabawę kamerą manualną z możliwością wymiany szkieł wycisnie z tego sprzętu na pewno sporo.NA dniach kupuje vg20.Mam nadzieję że będzie o czym i z kim pisać.

Pozdrawiam.

niedziela, 11 grudnia 2011, 22:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

VG20 bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie na road show. Męczyłem ta kamerę przez kilkanaście dobrych minut przy podbiciu 30 decybeli i iso 6400 nie bylo ziarna ( sprawdzalem na plikach ktore nagralem ta kamerką) jeżeli chodzi o jakości obrazu to żadna z kamer które testowałem nie dała tak ładnego obrazu (ostrośc szczegóły). Po tych testach ktore robiłem na innych kamerach wypadła najlepiej.

niedziela, 11 grudnia 2011, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

do kamery niestety trzeba sporo dokupić-zobacz ten http://www.youtube.com/watch?v=Qe5R-jTPTHsTPTHs
zobacz jak kamera buja się na boki.każda operacja fokusem słyszalna na czułym mikrofonie
przyda się coś takiego-
http://www.marcotec-sklep.pl/de/products/cat_282/detail_3983.htm
i jeszcze monitor do tego

niedziela, 11 grudnia 2011, 23:34
Nowy
Nowy

kumak napisał(a):
do kamery niestety trzeba sporo dokupić-zobacz ten http://www.youtube.com/watch?v=Qe5R-jTPTHsTPTHs
zobacz jak kamera buja się na boki.każda operacja fokusem słyszalna na czułym mikrofonie
przyda się coś takiego-
http://www.marcotec-sklep.pl/de/products/cat_282/detail_3983.htm
i jeszcze monitor do tego

nie rozumiem... filmik obejrzałem, tak-pra nowożeńców, ale co chciałeś przekazać? że co trzeba dokupić? to co zamieszczone w linku pod spodem??

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 19:47
Bywalec
Bywalec

Co prawda, to mój pierwszy post, ale się wtrące :) Jakiś czas temu znajomy kupił tą kamerę na firmę. Z tym, że on oprócz tego ma system fotograficzny w Sony. Ale w każdym razie, do celu postu:
a) myślę że nie warto kupować body z obiektywem 18-200, chyba że ktoś koniecznie potrzebuje zoomu z AF. Jeżeli nie, to taniej kupić bez. (ok. 2k w kieszeni)
b) zamiast tego obiektywu, warto rozejrzeć się za jakimiś manualnymi obiektywami, np. MD. Chodzą one w niskich kwotach - dobry obiektyw poniżej 200zł, do tego co prawda przejściówka, ale na upartego jeżeli wszystkie manuale z jednego systemu, to nie ma problemu.
I za 2000zł, które zaoszczędzimy za kupno samego body, można ze spokojem kupić z 5 fajnych stałek, duuuużo jaśniejszych od tego standardowego zoomu.

Z tym że to trzeba mieć na tyle statyczne sceny, że brak AF nie przeszkadza :)

Jeżeli ktoś chciałby bym przeprowadził jakieś testy na tej kamerze to proszę pisać jakiego rodzaju, zobaczę co da się zrobić :)

A co do postów powyżej... fakt, bez statywu kamerka jest na tyle lekka że nie jest łatwo kręcić, by obraz nie skakał :) Ale jak ktoś ma dobrą rękę, to myślę że aż tak to nie jest ważne :) Zresztą, ta kamera aż się prosi o monopod :)

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nexa10 źle się trzyma- ponoć w nex-20 poprawili konstrukcję

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 21:24
Nowy
Nowy

Eldian napisał(a):
zamiast tego obiektywu, warto rozejrzeć się za jakimiś manualnymi obiektywami, np. MD. Chodzą one w niskich kwotach - dobry obiektyw poniżej 200zł, do tego co prawda przejściówka, (...) , można ze spokojem kupić z 5 fajnych stałek, duuuużo jaśniejszych od tego standardowego zoomu.

Witam na forum, też jestem tu od niedawna ;) Myślę że obaj dobrze trafiliśmy

Dzięki za deklracje pomocy-pod względem tego że możesz coś nexem10 próbnego nakręcić. ;-) w wolnej chwili? a czemu nie.... ;)

Jednak na razie bardziej ciekawi mnie to co napisałeś o obiektywach do niej. Powiedz, dysponujesz jakimiś linkami do stron gdzie można do tej kamery dokupić szkła o których mówisz????

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:26
Bywalec
Bywalec

Hmm... zasadniczo większość z tych szkieł jest wycofanych z produkcji :)
Ale np. na forum fanowskim systemu Minolta/Sony czyli KKM można często znaleźć fajne oferty: http://klubkm.pl/forum/forumdisplay.php?f=33 (mam nadzieję że podawanie takich linków nie jest zabronione ;) ) Przykładowy temat: http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=41165
Poza tym oczywiście kochane Allegro :)

Jeżeli chodzi o materiał próbny, to wolałbym dostać konkretną rzecz do zrealizowania, np. jakieś konkretne ustawienia :)

Ale to do dogadania

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oglądałem na BEIKS RS prezentację i powiem, że zaskoczył mnie ten sprzęt pozytywnie. Moim zdaniem obowiązkowo trzeba dokupić większy monitor. Największą dla mnie wadą tego sprzętu jest brak zapisu na 2 nośnikach jednocześnie. Zastanawiam się czy canon wykona jakiś ruch odnośnie wprowadzania kamery z dużym przetwornikiem (taki C300 dla ubogich by mogli zrobić :-))... ale wątpię.

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 23:45
Nowy
Nowy

lukasz8402 napisał(a):
obowiązkowo trzeba dokupić większy monitor.

"monitor" a... co to jest? co macie na myśli?
sory że takim pytaniem wale...

wtorek, 13 grudnia 2011, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ekranik w nex jest malutki-jeśli pracuje się na ręcznym fokusie dobrze jest mieć większy monitor-ja używam 7 calowego Liliputa.
marzy mi się rekorder podłączany do wyjścia HDMI-można wtedy nagrywać klipy bez kompresji.szukam też jaśniejszych obiektywów

czwartek, 15 grudnia 2011, 03:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kumak...
hmmm...
...co Ty jarasz?

Do amatorskiej kamerki proponujesz profesjonalny system za ponad dwa razy tyle, co sama kamera???

Gdzie sens, i gdzie logika?

Zastosowanie NEX-VG 10, czy 20 to całkiem inny świat.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 15 grudnia 2011, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

są oczywiście i tańsze rozwiązania
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=fno676iH0U0 :mrgreen: :mrgreen:

czwartek, 15 grudnia 2011, 22:45
Nowy
Nowy

wow, jaki wynalzek :lol: jutro ide na złom i czegoś szukam.

...bo butelki już mam :wink:

czwartek, 15 grudnia 2011, 23:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona