Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 10:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co sądzicie o Sony NEX-VG10E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co sądzicie o Sony NEX-VG10E
MKmagic osprzęt do filmowania DSLR kosztuje do 3 razy więcej niż się płaci za sam aparat foto i to bez obiektywów

czwartek, 15 grudnia 2011, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

smieszny filmik, ale wcale nietrzeba wkladac gory pieniedzy by osprzet byl fukcjonalny i odpowiednio wygladal ;)
http://videodslr.pl/diy-projekt-kopia-r ... t2373.html

piątek, 16 grudnia 2011, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak -> w profesjonalnych rozwiązaniach OCZYWIŚCIE ŻE TAK!!!
osprzęt może kosztować dużo więcej i jest właściwie niezbędny

Jednak VG 20 to amatorska kamera kierowana na amatorski rynek. Wystarczy porównać ceny amatorskich do profesjonalnych statywów. To moim zdaniem idealne porównanie.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 16 grudnia 2011, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie przeczę ze nex to sprzęt amatorski ale po dokupieniu paru obiektywów oraz stabilizacji ,monitora i rekordera. można na nex-ie uzyskać całkiem fajne obrazki.mam nexa od roku i chce przestrzec potencjalnych klientów że nie jest to tania kamerka bo trzeba do niej sporo dołożyć

piątek, 16 grudnia 2011, 23:21
Stały bywalec
Stały bywalec

I znowu tylko częściowo się z Wami koledzy mogę zgodzić.
Jeśli zakładamy że kamera nex vg10/20 jest amatorską produkcją - tak samo nalezałoby stwierdzić że każdy z tzw. dslrów czyli filmujących lustrzanek również jest amatorska. I w zasadzie jest ponieważ dslry a w tym i np. nex to taka uboższa wersja kamer typu RED i inne profesjonalne urządzenia zmiennoobiektywowe do filmowania. Wychodząc jednak z tego założenia to w porównaniu z redami to i kamery typu Sony PMW-EX1 - czy inne z przedziału cenowego 15-25 tys pln - trzeba by uznać za amatorskie.
Ja wolę wychodzić z innego założenia - są to kamery do trochę innych zastosowań.. jedne z nich to ideały do reporterskich zastosowań, ideały do tego żeby je uwiązać na smyczy kabla sygnałowego podającego feed na takie czy inne ekrany podczas eventu, ale za to trudno w nich uświadczyć np. ciekawych zabaw z plastyką obrazu czy wymiennych optyk co otwiera zupełnie inny świat filmowaniu. Za to druga grupa to podniety świetnym bokeh, obiektywami, filtrami etc.

A co do innego wątku który poruszyłeś kumak - czyli odnośnie ceny nex'a ... Myślę że chcąc się zajmować filmem bardziej profesjonalnie niż tylko filmowanie rodziny, czy trzepanie wesel od szablonu w myśl zasady dużo, tanio, biedronka to nie możesz myśleć o kamerze w kontekście taniości. Czy kupując nexa za 6 tys i dokupując do niego kilka szkieł, filtrów, i innych zabawek, czy kupując wyżej przeze mnie wspomnianego sonego za 25tys pln musisz pomyśleż również o dobrym statywie (około 2-3 tys pln), jeśli dużo biegasz to o conajmniej statywie naramiennym jeśli nie o flycamie wraz z armorem .. itd itd.... możemy mnożyć, krany, jazdy, rigi.
Więc jeśli chcesz kręcić filmy rodzinie to nex nie jest drogą kamerą, ale jeśli chcesz filmować ciut profesjonalniej to każda kamera staje się kilka razy droższa niż w momencie zakupu.

piątek, 16 grudnia 2011, 23:39
Stały bywalec
Stały bywalec

MKmagic napisał(a):
kumak -> w profesjonalnych rozwiązaniach OCZYWIŚCIE ŻE TAK!!!
osprzęt może kosztować dużo więcej i jest właściwie niezbędny

Jednak VG 20 to amatorska kamera kierowana na amatorski rynek. Wystarczy porównać ceny amatorskich do profesjonalnych statywów. To moim zdaniem idealne porównanie.

Cena kamery nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma jej przydatność do wykonania zadania. Pieniądze nie robią filmu tylko sprzęt i człowiek. Canonem 5D operują znani filmowcy na świecie, można by pomysleć, sądząc po cenie tego Canona, że to amatorski sprzęt jak na kamerę, a jednak tak nie jest. Każdy sprzęt pozwala nam uzyskać konkretny efekt, nawet malutka kamerka za 5 tyś czasami musi być zaangażowana do poważnej produkcji i nikt nie ma żadnych kompleksów z powodu ceny tej kamery, tylko poprostu zaprzęga ją do pracy.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

sobota, 17 grudnia 2011, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale ja wcale nie rozpatrywałem VG20 jako kamery amatorskiej ze względu na cenę, tylko ze względu na jej amatorską konstrukcję (sterowanie poprzez dotykowy ekran, brak manualnych regulacji na panelu bocznym, itp. itd).

Z tego tytułu nie widzę jej w otoczeniu osprzętu za dziesiątki tysięcy, bo to traci sens.
Po co używać VG20 z drogim osprzętem, skoro podobny osprzęt + dobry DSLR da lepszy efekt???

Panowie. VG20 powstała jako tania alternatywa dla DSLR, która miała dać podobny obrazek, ale miała być łatwa w obsłudze. Obudowywanie VG20 profesjonalnym osprzętem całkowicie mija się z celem, bo jak już idziemy w PRO, to wykorzystajmy profesjonalne modele kamer. Jeśli zaś liczymy się z kosztami, mamy DSLRy, które dadzą lepszy obrazek, niż VG20.

Moim zdaniem VG20 ma sens, jeśli ma być taniej, jakościowo >>mniej więcej<< jak DSLR, ale wygodnie i poręcznie. Dodatkowe szkła - jak najbardziej tak, ale nie osprzęt PRO. To jest moim zdaniem mezalians.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

niedziela, 18 grudnia 2011, 22:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tak z innej beczki - czy ktoś wie czy jest jakaś różnica w czułości przetworników VG10 do VG20 ?

niedziela, 18 grudnia 2011, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kol. splash-nie żyję z filmowania wesel ale robiłem to prawie 20 lat(teraz montuję) kupiłem nexa i Canona ponieważ czasem przychodzą znajomi i proszą o jakąś przysługę.nie szaleję więc z zakupami ale od czasu do czasu coś tam dokupuję.w nex przeraziło mnie samo trzymanie kamerki(ale mam już upatrzony statyw)a zachęciły wymienne obiektywy oraz klip dłuższy niż 12 minut.
w temacie filmowania 2 kamerami pokaże 1 taniec robiony 1 kamera... nie piszcie prosze o trzęsącym sie obrazie bo w tłumie ciężko o stabilizację i nexa trzymałem w prawej dłoni
http://www.youtube.com/watch?v=xzgM-piVVWM

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 00:31
Stały bywalec
Stały bywalec

więc mnie doskonale rozumiesz kolego kumak - bo nex mimo swoich wielu wad ma też wiele zalet... i osobiście uważam że jeśli chodzi o filmowanie to (oczywiście nie czepiając się szczegółów?) next jest zdecydowanie lepszy ergonomicznie niż jakakolwiek lustrzanka filmująca.
A o profesionalności i amatorskości kamer już się wypowiedziałem powyżej.

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 07:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co ja wiem to o profesjonalnym zastosowaniu kamery decyduje tylko osoba która to robi i nie ma tu wcale znaczenia cena sprzętu. Pewnie wiele osób będzie zaskoczonych ale kamerami sony NEX-VG10E jak i kamerką sony TD10E nakręcano już profesjonalny filmy 3D i twórcą filmu wcale nie przeszkadzało to, że te dwie kamery są mało profesjonalne. Były sceny gdzie obraz z tych 2 kamer był idealny dla potrzeb filmu jak również nagrywano sceny aparatami canona, czy też profesjonalnymi kamerami 3D. Każda kamera ma swoje wady i zalety, nie ma kamer idealnych do wszystkiego.
Dlatego może nieraz lepiej zając się zaletami danego sprzętu pokazać jego zastosowanie oraz efekt jaki można osiągnąć niż tylko wszystko krytykować.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 grudnia 2011, 19:35 przez Bogdanst, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 10:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Święte słowa Bogdanst!
Jak mawiają ultrakatopatrioci Alleluja Amen! . + nic doda nic ująć.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:51 przez splasz, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale ja jestem jak najdalszy od zamykania tematu. Lepiej by było zamiast pisać, że coś jest złe pokazać dobre strony danej kamery oraz jak uzyskać jeszcze lepsze rezultaty jeśli chodzi o samo filmowanie bo często bywa tak, że ewentualne wady w obrazie jakie ma pewien sprzęt można wykorzystać w filmie uzyskując ciekawy efekt takie coś innego.

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie.
Nie wiem czemu, ale wyczuwam, że w momencie, kiedy napisałem, że wg. mnie VG10/20 jest "amatorska", ktoś zrozumiał "zła".
Nic dalszego od prawdy!

Po prostu moim zdaniem zbrojenie VG w profesjonalne akcesoria (drogie profesjonalne akcesoria) jest bez sensu. VG jest sama w sobie zrobiona tak, że ma być wygodną, poręczną kamerą do wykonania ujęć z głębią ostrości (itp.) na poziomie (prawie) lustrzanki i już. Jeśli mamy się zbroić w akcesoria, lepiej to zrobić z samą lustrzanką, a nie jej zamiennikiem.

Jeśli zaś myślimy o pracy na ekonomicznym poziomie, VG będzie nawet lepsza, niż lustrzanka (współczynnik cena/jakość na pewno wypadnie lepiej), bo obraz będzie na porównywalnym poziomie (gorszy, o tak, ale porównywalny), ale nie trzeba dokupować rejestratora audio, kamerę da się wziąć do ręki i kręcić itp. itd.

Wszystko zależy od oczekiwań i budżetu!!!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 20 grudnia 2011, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

materiał robiony vg-10.Nie było żadnego oświetlenia ,padał deszcz i w tej samej ręce trzymałem kamerę i parasol
http://www.youtube.com/watch?v=oM84wqz-2Iw
tak jak napisał AR-bi stosowanie niewielkiego Gain powoduje wzrost szumów a tu i tak ich było sporo z powodu deszczu

środa, 21 grudnia 2011, 00:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona