Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 11:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co sądzicie o Sony NEX-VG10E 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Co sądzicie o Sony NEX-VG10E
MKmagic napisał(a):
Panowie.
Nie wiem czemu, ale wyczuwam, że w momencie, kiedy napisałem, że wg. mnie VG10/20 jest "amatorska", ktoś zrozumiał "zła".
Nic dalszego od prawdy!

Po prostu moim zdaniem zbrojenie VG w profesjonalne akcesoria (drogie profesjonalne akcesoria) jest bez sensu. VG jest sama w sobie zrobiona tak, że ma być wygodną, poręczną kamerą do wykonania ujęć z głębią ostrości (itp.) na poziomie (prawie) lustrzanki i już. Jeśli mamy się zbroić w akcesoria, lepiej to zrobić z samą lustrzanką, a nie jej zamiennikiem.

Jeśli zaś myślimy o pracy na ekonomicznym poziomie, VG będzie nawet lepsza, niż lustrzanka (współczynnik cena/jakość na pewno wypadnie lepiej), bo obraz będzie na porównywalnym poziomie (gorszy, o tak, ale porównywalny), ale nie trzeba dokupować rejestratora audio, kamerę da się wziąć do ręki i kręcić itp. itd.

Wszystko zależy od oczekiwań i budżetu!!!

Nie napisałeś o jakiej lustrzance myślisz. Jedynie 5D przebija jakością VG20, pozostałe lustrzanki niebardzo, ale i tak wolałbym uzbroić VG20 niż 5D, dlatego że 5D to jednak aparat i nadaje się ewentualnie do przebitek dla drugiego operatora, lub plenerek, a VG to kamera i można poradzić sobie z tym niemal w każdej sytuacji. Nie będę pisał o szczegółach , bo wiadomo o co cho. Poza tym uzbrojenie VG napewno będzie duuużo tańsze niż 5D. Jakość obrazu z 5D jest oczywiście bardzo dobra i lepsza od VG, ale zapewniam ciebie, że zwykły klient i tak nie bardzo doceni tej zalety. Jeżeli chcemy mić coś na wyższym poziomie i mamy na to budżet, to lepiej zainwestować w FS100 lub AF101 (którą notabene też trzeba uzbroić ale już mamy inny komfort filmowania bo to kamera i nie ma żadnych ograniczeń) i nie bawić się w przerabianie aparatu foto na kamerę.
Pozdrawiam.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

środa, 21 grudnia 2011, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to właśnie o tym samym piszemy:
Art-BI napisał(a):
uzbrojenie VG napewno będzie duuużo tańsze niż 5D

a także:
Art-BI napisał(a):
Jeżeli chcemy mić coś na wyższym poziomie i mamy na to budżet, to lepiej zainwestować w FS100 lub AF101

Dokładnie to tym pisałem:
MKmagic napisał(a):
jak już idziemy w PRO, to wykorzystajmy profesjonalne modele kamer.

Oczywiście, że do filmowania sama kamera nie wystarczy, jednak moje wypowiedzi odnosiły się do tezy, aby do VG10/20 kupić uchwyt za 15 000,- - od tego zaczęła się moja tyrada! To moim zdaniem sensu żadnego nie ma.

Kupno statywu i reszty osprzętu - TAK
Wydanie na to więcej, niż kamera kosztuje - NIE.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 21 grudnia 2011, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Art-BI napisał(a):
pozostałe lustrzanki niebardzo,

A gdzieś tam w otchłani biega sobie czarny koń Panasonic GH2, który da obraz lepszy niż wymieniony tutaj sprzęt :D

piątek, 23 grudnia 2011, 07:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko tyle, że ten Panasonic GH2 to jest aparat ze swoimi ograniczeniami chociażby długością nagranego filmu max 60 minut w jakości HD(1280x720 pikseli) czasem pracy na akumulatorze to też trzeba brać pod uwagę oraz ergonomia to jednak jest aparat.
Tu jest fajne porównanie i test
http://www.chip.pl/artykuly/foto-wideo/ ... tart:int=0
Zresztą gdyby firmy Canon, Sony i Panasonic chciały zastąpić kamery lustrzankami już by to zrobiły dawno i pozostały tylko przy aparatach, a jednak tak nie jest i raczej nie jest to spowodowane tym, że liczą tylko na przyzwyczajenia konsumentów.

piątek, 23 grudnia 2011, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Tylko tyle, że ten Panasonic GH2 to jest aparat ze swoimi ograniczeniami chociażby długością nagranego filmu max 60 minut w jakości HD(1280x720 pikseli) czasem pracy na akumulatorze to też trzeba brać pod uwagę oraz ergonomia to jednak jest aparat.
Tu jest fajne porównanie i test
http://www.chip.pl/artykuly/foto-wideo/ ... tart:int=0
Zresztą gdyby firmy Canon, Sony i Panasonic chciały zastąpić kamery lustrzankami już by to zrobiły dawno i pozostały tylko przy aparatach, a jednak tak nie jest i raczej nie jest to spowodowane tym, że liczą tylko na przyzwyczajenia konsumentów.

Oj mylisz się i to bardzo :)
1. W każdym aparacie, który nagrywa filmy jest ograniczenie nagrywania do 29min i 59s z uwagi na podatek. Jeżeli ten czas jest przekroczony aparat traktowany jest jako kamera i podatek ten jest większy.
2. Ograniczenie to można w łatwy sposób znieść i nagrywać ile tam karta pozwala (dotyczy GH1 i GH2 )
3. Co do czasu nagrywania na akumulatorach to trochę dziwne to twoje stwierdzenie. W kamerach też trzeba wymieniać baterie. Na jednym aku można nagrać ok 1,5 h. Wystarczający czas a jak ktoś chce to dokłada grip i czas ten może się wydłużyć do paru h.
4. Żadna z rozdzielczości nie wprowadza limitu długości nagrywania.
5. Akurat Panasonic wprowadził nowe obiektywy z manetką do robienia płynnych najazdów :)
6. Nigdzie i nigdy nie twierdziłem, że ergonomia pracy aparatem jest lepsza od kamery. Każdy niech sam zdecyduje co lepsze - ergonomia czy jakość obrazka.

piątek, 23 grudnia 2011, 18:29
Stały bywalec
Stały bywalec

A nie sądzicie że ta dyskusja przybrała troche śmieszny kierunek. W tej chwili dwóch użytkowników dwuch modeli kamer/aparatów próbuje udowodnić że to właśnie ich zabawka jest lepsza.
I w ten sposób pytanie ko nexa przerodziło sie w kolejną i odwieczną już dyskusję o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy. I jedna i druga zabawka ma swoje plusy, ale i minusy, a najważniejsze jest to żeby znać jak najwięcej z nich przed zakupem, a już z całą pewnością znać wszystkie wady i zalety w momencie gdy zaczynamy realnie z nimi pracować.
Dobry operator nakręci świetne obrazki starą kamerą sd i jakość obrazu w nim będzie zdecydowanie lepsza niż jakość obrazka nakręcona przez amatora nawet najnowszym tym czy innym 5d marku bez różnicy ile tam jest pikseli.

piątek, 23 grudnia 2011, 18:39
Stały bywalec
Stały bywalec

splasz napisał(a):
A nie sądzicie że ta dyskusja przybrała troche śmieszny kierunek. W tej chwili dwóch użytkowników dwuch modeli kamer/aparatów próbuje udowodnić że to właśnie ich zabawka jest lepsza.
I w ten sposób pytanie ko nexa przerodziło sie w kolejną i odwieczną już dyskusję o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy. I jedna i druga zabawka ma swoje plusy, ale i minusy, a najważniejsze jest to żeby znać jak najwięcej z nich przed zakupem, a już z całą pewnością znać wszystkie wady i zalety w momencie gdy zaczynamy realnie z nimi pracować. Dobry operator nakręci świetne obrazki starą kamerą sd i jakość obrazu w nim będzie zdecydowanie lepsza niż jakość obrazka nakręcona przez amatora nawet najnowszym tym czy innym 5d marku bez różnicy ile tam jest pikseli.

Ale właśnie kolega "mstmst" napisał, że wady GH2 wymienione przez innych są nieprawdziwe, więc jego post wnosi bardzo dużo do tematu. Dyskusja o samej VG10/20 nie ma większego sensu, ponieważ szybko się zakończy :mrgreen: . Tak kamera ma tak skąpe ustawienia, że nie ma o czym zbytnio sie rozpisywać. GH2 to oczywiście dobry sprzęt a nawet najlepszy w tej klasie cenowej aparato-kamer.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

piątek, 23 grudnia 2011, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja chętnie poczytam na temat wymienionych aparatów w odniesieniu do VG 10 i 20 , a więc jednak na temat. Tylko tyle że żaden z Was nie pracował tym sprzętem jednocześnie i nie ma porównania. Może się mylę ...

sobota, 24 grudnia 2011, 02:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Tylko tyle że żaden z Was nie pracował tym sprzętem jednocześnie i nie ma porównania.
No ja nie mam takiej możliwości więc tylko swoją rzepkę chwalę :wink:

sobota, 24 grudnia 2011, 22:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Tylko tyle że żaden z Was nie pracował tym sprzętem jednocześnie i nie ma porównania. Może się mylę ...

Masz rację kolego - mylisz się 8)

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 27 grudnia 2011, 20:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MKmagic napisał(a):
MMirek napisał(a):
Tylko tyle że żaden z Was nie pracował tym sprzętem jednocześnie i nie ma porównania. Może się mylę ...

Masz rację kolego - mylisz się 8)

Więc czekam na konkrety , a nie gdybanie. Interesuje mnie temat VG20 vs GH2 vs 550(600)D
Miał ktoś możliwość popracowania tym sprzętem i przedstawienia opinii ?

środa, 28 grudnia 2011, 01:54
Nowy
Nowy

A witam uprzejmie. :wink:
Do wiadomości wszystkich-TO JA ZAŁOŻYŁEM CAŁY TEN WĄTEK.
Cieszy mnie że otworzył panom furtkę do głębokiej dyskusji...

Jednak, jako że to ja dałem początek temu wątkowi, pozwolę się wtrącić i korzystając z tego- że zgromadziło się tu aż tylu ludzi fachowo podchodzących do tematu-chcę zapytać o kilka ważnych dla mnie rzeczy...

Bardzo laickich... Powiedzcie mi proszę jaki program do montażu polecilibyście mi przy pracy z SONY HDR-AX2000?? Ale uwaga-po pierwsze:polskie menu w programie, po drugie-taki program żeby odpalił na słabym:
Cytuj:
laptopie HP 625, procesor: AMD Turion II Dual-Core Mobile P540
pamięć RAM: 2 GB DDR3
dysk twardy: 320 GB
karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 4200
Co polecacie?

Pytanie #2 Nie mam nagrywarki DVD na tym laptopie. Czy zatem mogę zmontować film, zapisać na pendrive i nagrać go na dowolnym komputerze bez programu do edycji wideo ale z nagrywarką DVD i jakimś tam standardowym programem Nero??

Panowie-pytania proste-a ja będe wdzięczny za wszytskie odpowiedzi. Pozdrawiam. :o

środa, 28 grudnia 2011, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Max1536 napisał(a):
jaki program do montażu polecilibyście mi przy pracy z SONY HDR-AX2000?? Ale uwaga-po pierwsze:polskie menu w programie, po drugie-taki program żeby odpalił na słabym:
Cytuj:
laptopie HP 625, procesor: AMD Turion II Dual-Core Mobile P540
pamięć RAM: 2 GB DDR3
dysk twardy: 320 GB
karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 4200
Co polecacie?

Do pracy na plikach AVCHD trzeba mieć kompa na odpowiednim poziomie, więc najpierw pomyśl o sprzęcie, a potem się martw o soft.

środa, 28 grudnia 2011, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapraszam na porównanie Christmas Shootout: Part 1 by Philip Bloom
Sprzęt użyty w testach:
- przedprodukcyjna wersja Canona C300
- F3
- FS100
- AF101
- Canon 7D
- Lumix DMC-GH2
- NEX5N
Kto wygrał :wink: :D :?:

ps. Dawid :lol:

środa, 28 grudnia 2011, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mstmst napisał(a):

Kto wygrał :wink: :D :?:

ps. Dawid :lol:

Na razie w teście rozdzielczości .... :) Ale niektórzy wolą mniejszą głębię i głębszą plastykę. W cz2 będzie lowlight i tu raczej nie ma szans. Stawiam na C300.
Ale szczerze mówiąc ten GH2 zaczyna mi się podobać.
A żeby było na temat wątku - jeśli testowany aparacik NEX daje podobny obrazek co VG to lipa niestety.

środa, 28 grudnia 2011, 21:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona