Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 14:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z SD san disk 32GB i Sony NX5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z SD san disk 32GB i Sony NX5
Koledzy błagam o pomoc.Nagrywałem swoją nx5 i nie zwróciłem uwagi,że kończy się akku.Kamera wyłączyła się.Wymieniłem akku,sprawdziłem ostatni plik i nagrywałem dalej.Koszmar przyszedł później.Kamera pokazuje wszystkie pliki na indexie ale ich nie odtwarza,pokazuje ile ich jest,wielkość i czas.Mój komp widzi 20gb na karcie 460 plików a we właściwościach 5gb i 150 plików.Po zgraniu na kompa odtwarza nie wszystkie i tylko małe.Błagam pomóżcie bo zawisnę.Z góry dzięki.

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 02:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z SD san disk 32GB i Sony NX5
Odezwij się na priva .

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 02:40
Stały bywalec
Stały bywalec

I co, udało się odzyskać materiał?
Jeśli to nie tajemnica chętnie dowiedziałbym się co zrobić w takiej sytuacji.
PZDR.

niedziela, 15 stycznia 2012, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gruby1 napisał(a):
Koledzy błagam o pomoc.Nagrywałem swoją nx5 i nie zwróciłem uwagi,że kończy się akku.Kamera wyłączyła się.Wymieniłem akku,sprawdziłem ostatni plik i nagrywałem dalej.Koszmar przyszedł później.Kamera pokazuje wszystkie pliki na indexie ale ich nie odtwarza,pokazuje ile ich jest,wielkość i czas.Mój komp widzi 20gb na karcie 460 plików a we właściwościach 5gb i 150 plików.Po zgraniu na kompa odtwarza nie wszystkie i tylko małe.Błagam pomóżcie bo zawisnę.Z góry dzięki.

W tej sytuacji powinieneś spróbować użyć funkcji kamery opisanej na stronie 67 instrukcji... (Repair image DB file) być może to Ci pomoże...

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 00:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Jestem ciekaw czy zawsze po tym jak niespodziewanie padnie aku są wspomniane problemy czy to przypadek? Może wina karty? W Z5 nieraz mi się kamera sama nagle wyłączyła jak brakło aku a pliki zawsze dało się odczytać.
Waldku. Zauważyłem że jesteś już od długiego czasu posiadaczem tej kamery to pewnie nie raz pracowałeś na słabym aku. Miałeś ten problem po tym jak kamera sama zgasła?

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poland napisał(a):
Jestem ciekaw czy zawsze po tym jak niespodziewanie padnie aku są wspomniane problemy czy to przypadek? Może wina karty? W Z5 nieraz mi się kamera sama nagle wyłączyła jak brakło aku a pliki zawsze dało się odczytać.
Waldku. Zauważyłem że jesteś już od długiego czasu posiadaczem tej kamery to pewnie nie raz pracowałeś na słabym aku. Miałeś ten problem po tym jak kamera sama zgasła?

Tak, raz miałem taki przypadek, wiedziałem że akumulator już słabiutki i zaraz będzie jego koniec, ale chciałem jeszcze świadomie na nim pociągnąć z pół minuty...
i niestety nie udało się... aku padł.
Po zmianie akumulatora i włączeniu kamera sama wyświetliła komunikat czy chcę naprawić lub sprawdzić plik z bazą danych, nacisnąłem tak i to wszystko po chwili dalej mogłem nagrywać, plików nie straciłem.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]