Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 HDR-CX130 gubi ostrość 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post HDR-CX130 gubi ostrość
Jestem nowym użytkownikiem kamerki Sony HD HDR-CX130 EB i moim pierwszym filmem były jasełka w szkole. Zmartwiło mnie, że przy najazdach na twarze dzieci kamera gubiła ostrość.
W tle były choinki ze lampkami i różne świecidełka. Czy to mogło powodować te zaniki ostrości?
Nie wiem czy powinienem reklamować kamerkę, czy raczej jest to normalka w tych kamerkach.
Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Edit:
Zauważyłem, że w drugiej części filmu, gdzie było w pomieszczeniu zapalone więcej świateł, rzadziej gubiła ostrość.
Z drugiej strony mój stary CANON MVX 300i MiniDV były "zadowolony" z takich warunków.

piątek, 23 grudnia 2011, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: HDR-CX130 gubi ostrość
kamery zapisujace material w jakosci hd sa bardziej podatne na tego typu efekty, spowodowane jest to faktem ze otrzymujesz film w wiekszej rozdzielczosci czyli jestes w stanie bardziej dokladnie okreslic problemy z ostroscia. Mala ilosc swiatla i duzy zoom sa zabujcza kompilacja dla tej klasy sprzetu...

piątek, 23 grudnia 2011, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiesiek1 napisał(a):
Jestem nowym użytkownikiem kamerki Sony HD HDR-CX130 EB i moim pierwszym filmem były jasełka w szkole. Zmartwiło mnie, że przy najazdach na twarze dzieci kamera gubiła ostrość.
W tle były choinki ze lampkami i różne świecidełka. Czy to mogło powodować te zaniki ostrości?
Nie wiem czy powinienem reklamować kamerkę, czy raczej jest to normalka w tych kamerkach.
Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Edit:
Zauważyłem, że w drugiej części filmu, gdzie było w pomieszczeniu zapalone więcej świateł, rzadziej gubiła ostrość.
Z drugiej strony mój stary CANON MVX 300i MiniDV były "zadowolony" z takich warunków.

Większość kamer ostrzy obraz na elementach zawierających silny kontrast... jeżeli w tle pojawiały się lampki choinkowe to tam ustawiała ostrość - normalna rzecz... dotyczy to zarówno kamer SD jak i HD!

piątek, 23 grudnia 2011, 16:08
Bywalec
Bywalec

Witam,
W warunkach niedostatecznego oświetlenia, przy dużym zbliżeniu i filmowaniu z ręki system automatycznego ustawiania ostrości może mieć trudności z szybkim "trafieniem" w obiekt, który nas interesuje. Stosując kombinację odpowiednich ustawień oraz techniki filmowania, można temu z powodzeniem zapobiec. Oto moje porady:
- Kamery lubią światło, więc jeśli to możliwe, zatroszczyć się o dodatkowe oświetlenie.
- Wysoki zoom oznacza zmniejszenie jasności obiektywu i wyraźniej widoczne na filmie drgania kamery, zatem warto oszczędnie używać zoomu filmując we wnętrzach.
- W podobnych okolicznościach można włączyć tryb inteligentnej automatyki, wciskając przycisk "i.Auto" w prawym dolnym rogu ekranu i wybierając tryb "Wykrywanie twarzy".
- W trakcie filmowania można korzystać z opcji "Ostrość punktu"; znajduje się ona w Menu -> Aparat/Mikrofon. Dotykając na ekranie wybranego obiektu, "podpowiadamy" kamerze w jakim rejonie ma ustawić ostrość.
Pozdrawiam.

środa, 28 grudnia 2011, 17:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]